We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

RPS czy pociagnie

ddr
06-09-2008, 12:11
ok, dziekuje

Bruno
06-09-2008, 09:25
Cytat Napisał ddr
Napisalem ze sprawa testu na miesiac nie wchodzi w gre bo sporo mam do przeniesienia, a nie mam za bardzo czasu sie tym zajac, do tego gdyby mi nie odpowiadalo bylaby dodatkowa praca aby przeniesc to gdzie indziej. - stad moje pytania
Nawet jak RPS1 byl by za maly, to w 1 clic zmieniasz na RPS2 na tym samym dysku. Cala migracja trwa okolo 5min.

Cytat Napisał ddr
obecnie hostuje to na serwerze o konfiguracji podobnej jak kimsufi, tylko ze 512 ram , podobny dysk i procesor,
No to RPS1 bedzie pasowal.

Cytat Napisał ddr
ogolnie to chodzi mi o to czy na tym RPS wszystko dziala w miare stabilnie i w miare szybko, za takie pieniadze nie oczekuje mega szybkiego serwera z 100% uptime ale min.99% powinno byc i strony powinny sprawnie sie ladowac.
iSCSI jest stabilne, NFS troche mniej.

ddr
06-09-2008, 09:11
Napisalem ze sprawa testu na miesiac nie wchodzi w gre bo sporo mam do przeniesienia, a nie mam za bardzo czasu sie tym zajac, do tego gdyby mi nie odpowiadalo bylaby dodatkowa praca aby przeniesc to gdzie indziej. - stad moje pytania

obecnie hostuje to na serwerze o konfiguracji podobnej jak kimsufi, tylko ze 512 ram , podobny dysk i procesor, strony laduja sie szybko poza tym co napisalem sa tam tez inne (nie moje) strony ktore sa bardziej rozbudowane i maja wiekszy ruch. ogolnie to jestem zadowolony. zostawilbym go dla siebie ale jest dosc drogi

ogolnie to chodzi mi o to czy na tym RPS wszystko dziala w miare stabilnie i w miare szybko, za takie pieniadze nie oczekuje mega szybkiego serwera z 100% uptime ale min.99% powinno byc i strony powinny sprawnie sie ladowac.

Bruno
06-09-2008, 07:49
Cytat Napisał ddr
Pytanie do osob ktore maja / mialy RPS, czy nadaje sie do tego RPS1 ?Czy strony beda sie w miare szybko ladowac?
Najlepiej to sprobowac przez 1 miesiąc. Ale mysle ze powinno pasowac.

Obecnie hostuje to wszystko na dedyku u znajomego i jednoczesnie tez tym serwerem administruje , ale on likwiduje ten serwer i musze sie przeniesc.
Jaki procesor, ile RAM na tym dedyku ? Strony szybpko sie ladoja na nim ??

Jak wyglada sprawa backupu?
Na NFS jest codzienny backup w folderze ./.zfs, a na iSCSI to oni robia backup ale opcja jeszcze nie dostepna... ale iSCSI lepszy od NFSa...

ddr
06-09-2008, 05:21
Hej
Mam pytanie w sprawie RPS1 i jego szybkosci
Na taki RPS1 mam zamiar wrzucic

ok.10 stron html / nieduze strony firmowe , maly traffic srednio 50 os na 1 strone / bez SQL
ok.10 stron joomla / strony firmowe , maly traffic okolo 50 os na dobe na kazda jedna strone
1 forum phpbb / baza ok 50 MB , aktywnych uzytkownikow dziennie ~30 / traffic srednio 100-150 na dzien
W sumie okolo 20 domen, 20 baz SQL (niektore tylko jako kopie), 30 kont email.

Pytanie do osob ktore maja / mialy RPS, czy nadaje sie do tego RPS1 ?Czy strony beda sie w miare szybko ladowac?

Nie chce wykupowac duzego serwera bo to wszystko zajmuje mi troche ponad 1GB, raczej sie nie bedzie znaczaco zwiekszac.
Obecnie hostuje to wszystko na dedyku u znajomego i jednoczesnie tez tym serwerem administruje , ale on likwiduje ten serwer i musze sie przeniesc.
Normalnego hostingu wykupowac niechce bo lubie miec skonfigurowane wszystko po swojemu.

Jak wyglada sprawa backupu? bo nie moge nic znalesc na stronie. czy jest jakis backup serwer do tego czy wszystko we wlasnym zakresie?
Moglbym wprawdzie zamowic na miesiac taki RPS aby to wszystko sprawdzic ale strasznie duzo pracy byloby przy przenoszeniu, dlatego prosze aby ktos mi pomogl podjac decyzje. z gory dzieki.