We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Włączenie baz danych MySQL

chezzz
21-08-2008, 14:16
Cytat Napisał nihonjin
Witam!

W niedzielę wieczorem nagle na moim serwerze przestały działać bazy danych MySQL pomimo tego, że ich nie wyłączałem. Po wejściu do webmina > Serwery > Serwery baz danych MySQL widnieje taka informacja: "W systemie nie działa MySQL - nie można odtworzyć listy baz danych." a pod nią jest przycisk "Uruchom serwer MySQL", który opisany jest w ten sposób "Naciśnij ten przycisk, aby za pomocą polecenia /etc/init.d/mysql start uruchomić w systemie serwer baz danych MySQL. Ten moduł Webmina nie będzie potrafił zarządzać bazą danych dopóki serwer nie zostanie uruchomiony." Po naciśnięcie na ten przycisk nic się nie dzieje a bazy nadal nie działają. Jak rozwiązać ten problem?
mialem dzisiaj ten sam problem w moim przypadku okazalo sie ze to bylo przepelnienie dysku co bylo napisane w logach
w moim pryzpadku pomoglo usuniecie folderu :
/root/Maildir/new/

linx
21-08-2008, 09:41
napisz do mnie wieczorem na gg.2252250 to Ci pomogę bo nie mogę już tego posta czytać.

nihonjin
21-08-2008, 08:20
Dzięki za odpowiedzi, ale proszę jeszcze o wskazówki jak sprawdzić co jest przyczyną, gdzie odczytać te logi i najważniejsze jak rozwiązać ten problem.

ubunciak
20-08-2008, 23:41
logi logi logi ci wszystko powiedza.

artux
20-08-2008, 19:54
Jeżeli dobrze poznaję okienko to jest wersja webmina z release2. Jeśli tak jest i nagle przestał działać mysql to przyczyny należy szukać albo w czymś co doinstalowałeś (i co rozsypało distro) albo w przepełnieniu katalogu (co dzieje się np. po ataku spamerów na qmaila)

nihonjin
20-08-2008, 19:49
Nadal nie potrafię sobie z tym poradzić.

linx
20-08-2008, 06:36
o... chyba oślepłem... bo nic nie widzę...

jaki masz komunikat przy uruchamianiu mysql s konsoli???

nihonjin
19-08-2008, 21:20
Po wejściu do webmina > Serwery > Serwery baz danych MySQL wyświetlana jest informacja jak na screenie poniżej

W logach jest tylko informacja o uruchomieniu serwera MySQL.

encl
19-08-2008, 15:14
Sprawdził bym też czy /etc/init.d/mysql ma odpowiednie uprawnienia.

linx
19-08-2008, 05:16
podałeś trochę mało informacji. jak komunikat wyświetla się przy próbie uruchomienia z konsoli?? Czy są jakieś inf. w logach??

A ze strzelania w ciemno częstym powodem jest przepełniona partycja na której jest baza danych, ale tak jak napisałem wcześniej jest to tylko przykład. Bez logów nikt nic konkretnego Ci nie powie.

nihonjin
18-08-2008, 22:45
Witam!

W niedzielę wieczorem nagle na moim serwerze przestały działać bazy danych MySQL pomimo tego, że ich nie wyłączałem. Po wejściu do webmina > Serwery > Serwery baz danych MySQL widnieje taka informacja: "W systemie nie działa MySQL - nie można odtworzyć listy baz danych." a pod nią jest przycisk "Uruchom serwer MySQL", który opisany jest w ten sposób "Naciśnij ten przycisk, aby za pomocą polecenia /etc/init.d/mysql start uruchomić w systemie serwer baz danych MySQL. Ten moduł Webmina nie będzie potrafił zarządzać bazą danych dopóki serwer nie zostanie uruchomiony." Po naciśnięcie na ten przycisk nic się nie dzieje a bazy nadal nie działają. Jak rozwiązać ten problem?