We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

koniec złego tolerowania na forum

belfik
17-08-2008, 21:38
wiem co to jest linux osobiście korzystałem tylko z mandrivy ale to nie jest dystrybucja pod serwer przynajmniej nie polecana. a odnośnie zarządzania serwerem mam pojęcie ale nie z pozycji ssh tylko z pozycji plesk lub cpanel ale one nie sa dla mnie osiągalne finansowo, a zaś webmin jest dla mnie zbytnio zakręcony i chce to wszystko poukładać po swojemu i tu leży mój problem wszystko potrafie bez większych problemów zainstalować ale nie potrafie tego poukładać zęby razem działało np. instaluje paczke xampp ( apache,mysql,etc) ale potem jak zainstaluje jakikolwiek panel to nie mam pojęcia jak je powiązać żeby tworzyć konta dla kazdej z domeny etc. Na tym ma polegać pomoc dla mojej osoby.

Ps. Osoby znające się na rzeczy powinny być wyrozumiałe. I czasem jeśli tego wymagała sytuacja poprowadzić za rączkę.

Ps2. Nie musza być to opisy z obrazkami ale dobrze opisane.

Ps.3 Zadając to pytanie:
Cytat Napisał belfik
Witam. Mam takie pytanie jakie serwery zainstalować na ubuntu i jaki panel administracyjny który będzie działał na ubuntu 8
Nie pisałem zróbcie to za mnie tylko prosiłem o rade jakie komponenty zainstalować żeby to miało ręce i nogi. A tu od razu teks żebym zatrudnił administratora. To jest nie na miejscu.

linx
17-08-2008, 11:36
No chyba nie do końca czytasz wszystkim posty.
Pomoc chyba powinna polegać na nakierowaniu, rozwiązaniu problemu.
A nie jak większość niema zielonego pojęcia i ich posty są na zasadzie "zrób za mnie i to za darmo, bo nie po to kupuje dedyka żeby jeszcze za coś płacić" lub "napisz mi krok po kroku (najlepiej jeszcze z grafikami gdzie dokładnie kliknąć) bo nie mam pojęci co to linux"

Cytat Napisał belfik
... "zatrudnij administratora"...
A co w tym dziwnego?? Prosty przykład: nie masz prawo jazdy i nie umiesz jeździć, a kupujesz samochód. Chcesz z niego korzystać to się uczysz jeździć, albo bierzesz szofera który jeździ za ciebie (i co niby znajdziesz szofera który będzie jeździł za darmo, raczej nie).

belfik
17-08-2008, 08:46
Witam. jestem osobom która nie za dobrze ( a nawet nie ma zielonego pojęcia) zna na zarządzaniem serwerami dedykowanymi ale każdy z wypowiadających się uważa że jak on umie więcej to już każdy i głupie docinki "zatrudnij administratora" są nie na miejscu. I aż mi się przykro robi że na takim forum nie ma osób które by mogły się podzielić wiedzą na temat jak co zrobić. A nie poprostu głupie docinki.

Ps. Jak bym wiedział to bym nie pytał