We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak ustawić SMTP w jportalu?

supermegazord
14-12-2005, 19:28
owszem Panowie jportal nie ma wbudowanego skryptu smtp ale w pomocy na stronie ovh 60free jest opis jak zainstalowac i skonigurowac mailera takze tam odsylam

AVE

wicko
14-12-2005, 19:27
Dobra, znalazłem co trzeba zrobić, rzeczywiście miałeś rację trzeba użyć dodatku o nazwie smtp_mail. Dodatek tem możecie ściągnąć stąd (jest w dziale jportal-dodatki, jest tam ponad 120 pozycji więc można sobie pomóc wpisując 'smtp' i klikając szuakaj). Jest tam też dokładna instrukcja co nalezy zrobić (instrukcja).
Można by przykleić ten temat

wicko
14-12-2005, 18:46
Chyba rzeczywiście nie obsługuje smtp bo nigdzie nie mogę znaleźć w tych tabelach żeby była jakaś konfiguracja czegokolwiek zapisana, wszystko jest w plikach php typu config, mailer itp. Idę rzucę okiem na jakieś specjalistyczne forum o jportalu może tam znajdę. Jakby coś to napiszę co trzeba zrobić.

Xenon
14-12-2005, 18:33
Cytat Napisał wicko
Co ma wspólnego mysql i phpmyadmin z wysyłaniem maili
Jak mam to dodać ręcznie? Jakieś zapytanie do bazy mam zapodać czy jak?

W config.php tego niestety nie ma.
Napisales ze chcesz sutawic stmp by wysylac majle, i napisales rowniez ze chcesz to uczynic przez panel administracyjny to ja sobie pomyslalem ze raczej jak wiekszosc portali swoje dane zapisuje do msqla bo w plikach txt to za duzo roboty by bylo. To tez jesli jportal ma taka opcje by ustawic stmp to musi ona byc uwzgledniona w bazie msqla jesli tam nie ma to znaczy ze jportal nie ma opcji obslugi email lub tez musisz zainstalowac jakis modul/wtyczka jak go tam zwa.

wicko
14-12-2005, 18:24
Cytat Napisał Xenon
wejdz do msqla przez phpmyadmin i tam poszukaj. (...) I dodaj tam recznie.
Co ma wspólnego mysql i phpmyadmin z wysyłaniem maili
Jak mam to dodać ręcznie? Jakieś zapytanie do bazy mam zapodać czy jak?
Cytat Napisał Xenon
Jesli nie znajdziesz to sprawdz config.php moze tam jest to ujete.
W config.php tego niestety nie ma.

Xenon
14-12-2005, 17:38
Cytat Napisał wicko
No właśnie, to jak to jest z tym SMTP? Gdzie to się ustawia w jportalu? W panelu admina nie widzę takich opcji
Nie znam sie na jportalu ale wejdz do msqla przez phpmyadmin i tam poszukaj. Swoja droga szkoda ze na ovh obcja serch jest nieaktywna. I dodaj tam recznie, jesli nie znajdziesz to sprawdz config.php moze tam jest to ujete.

wicko
14-12-2005, 17:30
No właśnie, to jak to jest z tym SMTP? Gdzie to się ustawia w jportalu? W panelu admina nie widzę takich opcji