We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak zainstalować Drupal 6 na serwerze 60free?

pioosz
14-09-2010, 18:26
O co chodzi? Instalator ruszył, ale teraz podczas instalacji wyskakuje kolejny błąd.

Według podanych instrukcji w instalatorze zmianiam nazwę pliku default.settings.php na settings.php
Może skopiuj ten plik i jeden zostaw jako default.settings.php a drugi zmień na settings.php
Prawdopodobnie chodzi o kopie bezpieczeństwa.

agape
26-05-2009, 10:47
kurcze tez mam z tym problem i nie moge go rozwiazac ;/ nigdzie nie moge znalezc info na ten temat.

Feniks
16-08-2008, 21:39
Jezu... Co za administracja w OVH!

Żałosny support. Nie mam pojęcia jak później ludzie mogą tu coś kupić i jak głosić pozytywne opinie.

Natychmiastowo zmieniam zdanie o tej firmie.

Żałosna firma. Z takim podejściem do swoich klientów... nigdy w życiu się jeszcze nie spotkałem, a widziałem wiele.

Zero reakcji i pomocy.

Jesteście żałośni!

Feniks
16-08-2008, 13:54
Administracja OVH ma za pewno sporo pracy, stara się pomagać swoim klientom i użytkownikom zawsze, gdy tylko może. Niekiedy może odczuwać się do tego zmęczenie.

Czasem wszyscy potrzebują trochę czasu dla siebie.

Jednak proszę osobę z Administracji o przetestowanie instalacji Drupala 6.4 oraz jej wstępne opisanie.

To, że mimo wszelkich starać nie potrafię sobie poradzić chyba nie muszę dodawać.
Proszę napisać co robię źle.

Cała nadzieja w rękach Administratora.

pozdrawiam,
Feniks

Edit:
Problem rozwiązany. Mimo, że nikt nie odpowiedział to za pewne jest wiele osób, które szukają na to odpowiedzi. Postaram się w tym pomóc i opiszę rozwiązanie w pierwszym poście. Ma to jednak związek z usunięciem pliku .htaccess bo nie wiedzieć czemu choć wczoraj nie było na to reakcji, dzisiaj jest.

Edit2:
Nie no zaraz się wnerwię(!).

O co chodzi? Instalator ruszył, ale teraz podczas instalacji wyskakuje kolejny błąd.

Według podanych instrukcji w instalatorze zmianiam nazwę pliku default.settin­gs.php na settings.php

Następnie wpisuje informacji bazy danych (nazwa, hasło, adres).

Wpisane dane są poprawnie. Wyskakuje błąd, który brzmi następująco:

Kod:
Warning: fopen(./sites/default/default.settings.php) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /home/e/b/i/ebizneson/www/includes/install.inc on line 187

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/e/b/i/ebizneson/www/includes/install.inc:187) in /home/e/b/i/ebizneson/www/includes/install.inc on line 617

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/e/b/i/ebizneson/www/includes/install.inc:187) in /home/e/b/i/ebizneson/www/includes/install.inc on line 618
O CO CHODZI? W czym tkwi problem? Proszę o pomoc bo już trzeci dzień się nad tym męczę.

Feniks
15-08-2008, 21:10
Witam,

Jak zainstalować Drupal (wersja 6.4) na darmowym serwerze 60free?

Przyznam, że mam z tym problem chociaż w przeszłości zajmowałem się instalacją innych darmowych systemów.

Aktualnie prowadzę serwis posiadający ponad 6 tys. użytkowników na wykupionym serwerze oraz domenie.

Przyszedł czas na inną stronę tym razem postawioną na uznanym przeze mnie nie tylko dzięki opiniom, ale i funkcjonalności i przejrzystości systemie Drupal, którą po wstępnym przygotowaniu również miałem zamiar oddać na utrzymanie w płatnych usługach firmy OVH.

Co wykonuję i jak wygląda błąd?

1. Ściągam pliki systemu Drupal 6.4 (można je pobrać stąd)
2. Wrzucam je na FTP.
3. Baza jest tworzona automatycznie, a więc jej nie ruszam.
4. Usuwam standardowy plik świeżego serwera index.html.
5. Wpisuję adres mojej strony do przeglądarki pod różnymi kombinacjami:

* www.mojastrona.ovh.org
* www.mojastrona.ovh.org/install.php
* www.mojastrona.ovh.org/index.php
* http://www.mojastrona.ovh.org/instal...rofile=default

6. Tutaj pojawia się omawiany problem. Zamiast instalatora wyskakuje informacja firmy OVH wyglądająca następująco:

* http://img134.imageshack.us/img134/9...palbladmk2.jpg

Jak w mojej zakładce poprzez screen można zauważyć, szukałem również opisu instalacji poprzez google, ale nic o tym nie znalazłem. Zastanawiałem się również czy to wina chmod'ów, ale o nich również nigdzie wzmianki nie napotkałem.

Dodam, że zmieniałem nawet zawartość pliku .htaccess, a po nieudanych efektach również go usuwałem według wskazówek jakie na tym forum udało mi się wyczytać - bez rezultatu.

Co pomijam lub robię niepoprawnie? Jak powinna wyglądać instalacja systemu Drupal 6.4 na serwerze firmy ovh?

pozdrawiam,
Feniks

Edit:
Problem udało mi się rozwiązać. Z tego względu, że nigdzie porządnej instalacji pod ovh nie znalazłem, a jest zapewne wiele osób, które mają z nim problem, postaram się pomóc. Jestem przekonany, że ta praca zostanie przez kogoś doceniona.

Instrukcja instalacji systemu Drupal 6.x na serwerze 60free (ovh.org)

1. Pobierz pliki ze strony domowej projektu, można to zrobić klikając tutaj.
2. Rozpakuj archiwum i wrzuć całą zawartość na swój serwer FTP.
3. Usuń z serwera pliki index.html oraz .htaccess.
4. Uruchom instalator poprzez wpisanie adresu swojej strony do przeglądarki w postaci www.twojastrona.ovh.org.
5. Teraz wystarczy już tylko postępować według wskazówek wyświetlanych na ekranie.