We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

SMTP - dlaczego jest publiczne?

cysiek
12-08-2008, 14:29
Dzięki za odpowiedzi
Czyli byłem w błędzie myśląc, że każdy może wysłać maila bez autoryzacji. Tą jest wcześniejsze logowanie do POP.

Pozdrawiam.

qermit
10-08-2008, 19:13
sobie ustaw liste hostow bez autoryzacji na nic to nie bedziesz relayem

artux
09-08-2008, 23:03
Na release2 jest qmail. Możesz wysyłać bez hasła jeśli przedtem odebrałeś pocztę przez pop3. Dlaczego? poczytaj w google o qmailu - w skrócie - umożliwia to czasowo zapisany adres IP z którego się łączyłeś. Autoryzacji (smtp-auth) w release2 nie ma. Niestety jeśli odbierasz pocztę przez imap to wtedy pocztę możesz wysyłać tylko do domen zadeklarowanych w pliku konfiguracyjnym (nie pamiętam nazwy, jest w katalogu /var/qmail). Jeśli wpiszesz tam za dużo (np. wszystkie ;-) stworzysz tzw. open relaya i przejmą go spamerzy. Nie polecam.

cysiek
09-08-2008, 19:50
Witajcie,

Działa mi to nieszczęsne SMTP i maile dochodzą. Problem jest jedynie taki, że każdy może sobie wpisać smtp.mojadomena.pl i wysłać maila... bez podawanie hasła. Czy ktoś mi powie w którym, miejscu mogę to zabezpieczyć? Szukam cały dzień i jakoś mi to nie wychodzi... :|
Mam Release 2 z qmailem.

Pozdrawiam.