We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

wszystko przed domena na strone glowna ;)

slawo
07-08-2008, 19:44
fakt google to skarbnica wiedzy ale czesc praktyczna czesto bywa rozna od teori

dodam ze wiele jest wpisow szukaj w google tutaj na forum jest rozwiazanie, wystarczy poszukac
hmyyyyy wydaje mi sie ze znalazlem rozwiazanie jednak czy moze mi ktos napisac dlaczego bylejaki wpis przed nazwa mojej domeny nie wyswietla zawartosci strony znajdujacej sie pod adresem glownej domeny tylko kieruje mnie do pliku /var/www/html/index.html

linx
07-08-2008, 19:34
o...
koledze można pomagać, przynajmniej umie korzystać z google.com.
Jak będziesz miał jakieś problemy to wal smiało na PW.

Pozdrawiam

slawo
07-08-2008, 10:13
no wlasnie czytalem o wildcard i wydawalo mi sie ze nie jest to trudne do zrobienia wsumie dwa kroki

*.mojadomena.pl. A mojeIP

w pliku httpd.conf dopisac w ServerAlias

*.mojadomena.pl i robiac tak kieruje mnie wlasnie do tego pliku

linx
07-08-2008, 06:51
kieruje Cię tam gdzie wskazuje VirtualHost.
Musisz zmienić wpisy w VirtualHost aby współpracował z wildcardem i wskazywał na odpowiedni folder.

Kiedy żaden VirtualHost nie ma zdefiniowanego Wildcard`u to żądana domena korzysta z ustawień domyślnych chyba że jakiś VirtualHost ma ustawioną daną subdomenę.

Szczegóły znajdziesz na forum i w google temat poruszany.

Jeśli dalej nie łapiesz odezwij się na PW to Ci pomogę.

slawo
06-08-2008, 23:13
tak sobie testuje wildcarda i sam nie wiem czy mi to dobrze chodzi

wszystko co wpisze przed mojadomena.pl kieruje mnie zawsze do jednego pliku gdzie mam info ze apache funkcjonuje normalnie

plik ten jest w: /var/www/html/index.html

a czy nie powinno byc tak ze jak wpisze: cos.mojadomena.pl to bedzie wyswietlana zawartosc mojadomena.pl ??

czy ewentualnie trzeba to dodatkowo .htaccess-em potraktowac zeby wyswietlal zawartosc mojej strony