We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Google Apps w ovh.pl

magott
05-08-2008, 08:17
Dzięki pomocy linx'a udało mi się całość podpiąć i skonfigurować.. teraz już*wszystko śmiga. Dodałem konto na freedns.sgh.waw.pl, wpisałem co trzeba i poczekałem trochę czasu na zmianę ustawień i teraz jest gitara...

linx
05-08-2008, 06:39
wp będzie odrzucać??? Pierwsze słyszę.

Mało która firma hostingowa daje możliwość edycji wpisów MX, a rozmowa w BOKu daje różne rezultaty ponieważ większości firm w regulaminie niema inf. o MX więc wszystko zależy wtedy od administratora i od tego jaki ma humor.

atsuki
05-08-2008, 03:53
Podstawa jest taka, ze wpisy MX jak wszystkie inne wpisy DNS sa tam gdzie jest twoj serwer DNS. Czyli w przypadku jak nie korzystasz z zadnych rzeczy typu freedns.sgh.waw.pl jest to poprostu twoj hosting w ktorego panelu napewno powinno dac sie zmienic wpisy MX dla google, ewentualnie napisac do nich do BOKu jak takiej opcji nie ma. OVH nie ma nic do tego.. bo jak sam pisales, domena jest zaparkowana na innym serwerze.

Ale jak juz zrobiles strefe sobie na freedns.sgh.waw.pl .. nawet fajnie, tylko jeszcze jedna sprawa, bo wp.pl np bedzie Ci odrzucać maila. Chodzi o opublikowanie SPF, dodajesz rekords txt

nazwa: domena.pl.
txt: "v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all"

magott
03-08-2008, 18:27
Dzięki za pomoc... Trwa aktualizacja i za 48 h powinno być wszystko ok. Zmiany dokonane.

linx
03-08-2008, 18:03
to zakładasz konto na http://freedns.sgh.waw.pl, dodajesz strefę i odpowiednio ustawiasz rekordy A i MX.
Następnie w firmie gdzie kupiłeś domenę ustawiasz jako adresy DNS na
fns1.sgh.waw.pl (194.145.96.21)
fns2.sgh.waw.pl (193.111.27.194)

i cała filozofia.

magott
03-08-2008, 17:38
Ano problem w tym, że w zakładce Serwer wirtualny > Zarządzanie emailami > Zaawansowane > Serwery MX - opcje są nieaktywne
i nie można wprowadzić zmian, które radzi google.
Na stronie google jest dokładnie opisane co i jak... ale pytanie zasadnicze: czy chcąc podpiąć emaile z google trzeba wykupić w OVH MX Plan/Large? I czy wtedy będziemy mieć skrzynkę 25 mb /2 GB w zależności od wersji MX, czy całe 6 GB, które oferuje google.

Póki co z OVH nie dostałem odpowiedzi. A darmowe konto google z bonusami podpiętymi do domeny... to jest to co mi potrzeba.

linx
02-08-2008, 19:00
to niby na czym polega problem???
nawet na stronie google.com masz opis co trzeba zrobić

http://www.google.com/support/a/bin/...n&answer=33352

luk@s
02-08-2008, 15:47
Cytat Napisał linx
najlepiej to skorzystać z opcji w forum SZUKAJ bo opis już tego był.
myślisz, że nie szukałem przed napisaniem? na forum nie ma opisu jak to zrobić!

Więc napiszę ktoś jak to zrobić?

linx
02-08-2008, 06:46
najlepiej to skorzystać z opcji w forum SZUKAJ bo opis już tego był.

luk@s
01-08-2008, 15:56
Mam domenę w ovh.pl i podpiąłem ją pod serwer w innej firmie.

W Google apps jest taki krok
W każdym rekordzie MX wprowadź informacje zgodnie z danymi w poniższej tabeli.

Być może nie masz uprawnień do wprowadzania wartości priorytetowych dokładnie takich jak w poniższej tabeli. W takim przypadku wystarczy, by adresy serwerów były w tej samej kolejności priorytetów jak w tabeli. (Np. priorytet [1, 3, 3, 5, 5, 5, 5] powinien działać tak samo dobrze jak [1, 5, 5, 10, 10, 10, 10], aby tylko adresy były w odpowiedniej kolejności).

Jeżeli trzeba będzie określić typ każdego dodawanego rekordu, wprowadź „MX”.

Rekordy MX często wymagają określonego formatu rekordów DNS, w tym kropki („.”) na końcu każdej w pełni kwalifikowanej nazwy domeny (np. „serwer.przyklad.com.”)

Ustaw maksymalne dozwolone wartości TTL.
Adres serwera MX Priorytet
ASPMX.L.GOOGLE.COM. 10
ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20
ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 20
ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM. 30
ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM. 30

Jak to zrobić?