We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

zmiana CHMOD na 777, błąd wewnętrzny

Maciasso
31-07-2008, 18:59
Cytat Napisał Pik-Pok
powodem problemu jest konfiguracja serwera Apache: chmody musisz miec ustawione tak, jak zaleca to OVH, czyli dla plików 644, dla katalogów 755 (chyba, że jest to www to wtedy 705). pliki wykonywane są z uprawnieniami własciciela, czyli nie muszą miec szerokich uprawnien, a beda dzialac
Tak, ale chodzi o to, że skrypt uploadowania plików przez stronę będzie działać tylko i wyłącznie wtedy, gdy katalog będzie miał uprawnienia dostępu dla wszystkich (czyli 777), a właśnie na używaniu tego skryptu mi zależy.

Zatem wnioskuję, że ten skrypt nie będzie działał na ovh, tak ?

Pik-Pok
31-07-2008, 17:29
powodem problemu jest konfiguracja serwera Apache: chmody musisz miec ustawione tak, jak zaleca to OVH, czyli dla plików 644, dla katalogów 755 (chyba, że jest to www to wtedy 705). pliki wykonywane są z uprawnieniami własciciela, czyli nie muszą miec szerokich uprawnien, a beda dzialac

Maciasso
31-07-2008, 16:14
Witam.
Mój problem jest następujący:
1. Tworzę nowy katalog o nazwie 'nowy' na moim koncie ftp (ftp.60free.ovh.org -> user 'kurkuma').
2. Domyślnie CHMOD nowo powstałego katalogu wynosi 755. Zmieniam go na 777.
3. Umieszczam w katalogu dwa pliki - 'plik01.php' i 'upload.php' (skrypty te są od uploadowania plików na server, ale to mało ważne w tej chwili).
4. Pliki standardowo mają ustawiony CHMOD na 644. Zmieniam go na 666 (po przetestowaniu i wykryciu problemu zmieniam na 777).
5. Podczas uruchamiania plików z tego katalogu (w obu przypadkach) pokazuje się komunikat:

Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania.

Jeżeli jesteś właścicielem tego konta i szukasz informacji na temat probmemów z błędem wewnętrznym, zapraszamy na stronę http://60free.ovh.org/pl/support/ lub sprawdź czy:

- uprawnienia do uruchamianego zasobu '/nowy/plik01.php' mają wartość 705,
- uprawnienia do katalogu mają wartość 705,
- w pliku '.htaccess' nie znajdują się nieprawidłowe wpisy

Z tym, że:
a) W podanym katalogu nie ma żadnego pliku ukrytego, ani żadnego pliku htaccess, który mógłbym usunąć / edytować (w ogóle na całym moim koncie ftp nie ma żadnego takiego pliku).
b) Szukałem na tym forum i w googlach rozwiązania tego problemu kilka godzin, ale bezskutecznie.
c) Do zmiany uprawnień (CHMOD) korzystałem z Total Commandera wersji 6.56.
d) W drugiej kolejności korzystałem z narzędzia ovh - Net2FTP także bezskutecznie. Pojawia się ten sam problem.
e) Adres strony: www.kurkuma.ovh.org

Nie wiem już, co mam robić - proszę o pomoc.

Pozdrawiam.