We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Błąd związany z ilością wolnego miejsca w bazie danych

mark14
19-07-2008, 23:05
Co jakiś czas przez zastosowanie na swojej stronie skryptu, który blokuje ataki botów i zapisywanie przez ten skrypt IP moja baza danych SQL się zapełniała i pojawiał się komunikat:
UPDATE command denied to user 'slesin'@'localhost' for table 'fusion_users'
W takich wypadkach czyściłem tabelę z rekordów, bo zbierało się parę MB i zauważałem, że ta blokada włączona przez Was ciągle była włączona. Dopiero kiedy usunąłem kompletnie tabelę ( DROP fusion_captcha) i stworzyłem tę tabelę od nowa to mogłem aktualizować swoją stronę.

Teraz jednak jest inaczej. Usunąłem od razu całą tabelę, ale blokada ciągle jest. W menagerze jest 102.43 % - 4.1 MB,
w podsumowaniu tabel w bazie SQL 2,0 MB
Usuwałem już trochę zbędnych komentarzy, ale ciągle jest ta blokada. Poza tym to niemożliwe, że nagle skoczyła ilość danych w bazie skoro nikt na mojej stronie nie pisał dzisiaj komentarza i ja nie wprowadzałem nowych postów. Zresztą od tesktu złożonego z 20 wyrazów nie może tak skoczyć ilość danych w bazie, a jeszcze parę godzin temu wszystko było ok. Może źle usunąłem tę szybko zapełniającą się tebelę (fusion_captcha)?
Czy ktoś może mi w tym pomóc, coś zasugerować?