We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Zły czas na serwerze!

PrzemekGierski
26-12-2005, 00:08
Nie no przecież nie winię, tylko tak poprostu, może to moja cecha charakteru (perfekcjonizm), ale uważam, że na unixowych maszynach czas powinien być w miarę możliwości dokładny.

Łabędź
24-12-2005, 00:18
Cytat Napisał PrzemekGierski
Witam ponownie.
Problem był rozwiązany, ale pojawił się ponownie, czyli znowu jest zły czas, może jestem upierdliwy, ale dla porządnego działania portali ma to znaczenie.
Aktualnie różnica czasu to 4 minut na serwerze mysql, 2 minuty na serwerze tym ze stroną (późni się do rzeczywistego).
Najwyraźniej coś cron nie działa.
Byłbym również zainteresowany sposobem rozwiązania problemu, bo i u siebie na routerach bym tak zrobił .
Aktualny czas podczas wysyłania to: 17:58:48
No kurde, przecież zrobiłem...

Zajme się tym wkrótce.... dziś już pewnie nie... Dziś zajęty jestem.. właściwie...

pozdrawiam

PrzemekGierski
23-12-2005, 17:59
Witam ponownie.
Problem był rozwiązany, ale pojawił się ponownie, czyli znowu jest zły czas, może jestem upierdliwy, ale dla porządnego działania portali ma to znaczenie.
Aktualnie różnica czasu to 4 minut na serwerze mysql, 2 minuty na serwerze tym ze stroną (późni się do rzeczywistego).
Najwyraźniej coś cron nie działa.
Byłbym również zainteresowany sposobem rozwiązania problemu, bo i u siebie na routerach bym tak zrobił .
Aktualny czas podczas wysyłania to: 17:58:48

Łabędź
10-12-2005, 20:49
jeszcze zobaczcie czy na serwerze baz danych też nie jest przypadkiem zły czas.
Ups...

A już jest automatyczna synchronizacja czasu?
Tak jest! ;-)

pozdrawiam

PrzemekGierski
10-12-2005, 19:29
Zaiste, już jest dobrze, dziękuję bardzo, a jeszcze zobaczcie czy na serwerze baz danych też nie jest przypadkiem zły czas.
A już jest automatyczna synchronizacja czasu?

Łabędź
10-12-2005, 18:52
uniabiolchem i uniabiochem
ale czas jest chyba wspólny na cały serwer prawda? Czy każde konto chodzi na oddzielnym jailu, jak dotąd z obserwacji widzę, że nie. Nawet na forum tym czas się spieszy o minutę, serio polecam jakieś zautomatyzowanie synchronizacji czasu.
Powinno być już OK.

pozdrawiam

PrzemekGierski
10-12-2005, 18:39
uniabiolchem i uniabiochem
ale czas jest chyba wspólny na cały serwer prawda? Czy każde konto chodzi na oddzielnym jailu, jak dotąd z obserwacji widzę, że nie. Nawet na forum tym czas się spieszy o minutę, serio polecam jakieś zautomatyzowanie synchronizacji czasu.
Ale usługa świetna, powtarzam się, a jak już jest 4 MB bazy to w ogóle miodzio.

Łabędź
10-12-2005, 17:36
Zauważyłem, że na całym serwerze jest czas źle ustawiony, to znaczy późni się o 13 minut, jak możecie to poprawcie to szanowi admini, serwis i usługa podoba mi się bardzo - serio, a czas polecam ustawić ntpdate i nazwa serwera np

Nawet można do crona wrzucić.
Jaka nazwa konta?

pozdrawiam

PrzemekGierski
10-12-2005, 16:36
Zauważyłem, że na całym serwerze jest czas źle ustawiony, to znaczy późni się o 13 minut, jak możecie to poprawcie to szanowi admini, serwis i usługa podoba mi się bardzo - serio, a czas polecam ustawić ntpdate i nazwa serwera np

ntpdate 0.pool.ntp.org

Nawet można do crona wrzucić.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.