We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer/Tibia/Ustawienia

maxix
03-08-2008, 13:39
Cytat Napisał pectore
ale to jest shoutcast pod winda? a nie autopilot tak ?
bo tak jak poprawiłem powyżej - instalujesz serwer + winamp i niech w kółko losowo gra

pectore
03-08-2008, 13:37
ale to jest shoutcast pod winda? a nie autopilot tak ?

maxix
03-08-2008, 13:30
Cytat Napisał pectore
1. czy tu windows 2003 lub inny (jesli taki jest) jest platny ?
wszystkie Windowsy tu przez bodajże 1 miesiąc są za darmo a potem płacisz - ile? poczytaj na ovh.pl - ja czytałem, nie opłaca się na non-profit radio
2. czy np dalo by sie skolowac autopilota aac+ na windowsa?
jak to polak.... najlepiej ukradnij.... NIE DA SIĘ SKOŁOWAĆ autopilota na windowsa, bo po pierwsze: jest za darmo po drugie: jest tu serwer: http://shoutcast.com/download/serve.phtml , wybierasz windows platform a potem instalujesz winampa i tam wrzucasz niech caly czas gra :-) - choc pewnie gdzie i autopilot windowsowy jest :-)
3. czy autopilot do muzyki aac+ da sie juz postawic na linuxie?
jeszcze się z tym nie spotkałem, ale jak ktoś już postawił - to proszę o info , sam jestem ciekaw :-)

pectore
03-08-2008, 13:23
a tak apropo tematu o windowsie...:P mam dwie sprawy do was...

1. czy tu windows 2003 lub inny (jesli taki jest) jest platny ?
2. czy np dalo by sie skolowac autopilota aac+ na windowsa?
3. czy autopilot do muzyki aac+ da sie juz postawic na linuxie?

Jesli ktos by wiedzial jak...i czy to jest mozliwe to prosze o wiadomosc

blackdemon
02-08-2008, 02:18
Cytat Napisał tosiapl
Jak mozna przeintalowac Windowsa 2003 srv zeby OTS na nim działał. Webserv czyli accmaker i program no-ip ?
I teraz jak trzeba kupic ten Windows 2003 srv. Bo widze ze troche zmiana stronki byla :O
Wchodze w zakladke dedykowane wybieram "Kimfusi" po prawej w pierwsze okienko biore "Zamów"
I co teraz mam wybrac, zeby zamowic Widnows 2003 srv zeby dzialal mi OTS, webserv (accmaker) i program no-ip ?
tak tak no-ip do stalego adresu ip
gl & hf.
webserv bije na kolana swoja wydajnoscia

@do reszty
na kimsufi mozecie pomarzyc o 150 ludziach online bo celeronki sie poprostu "zapkaja"

Cytat Napisał WaderoS
No, ale nie moge zmienić na Windows, bo jest płatna wersja :/
OTS'y są pod linux np. Debian, trzeba skonfigurować je dobrze np. taki ots pod SQL TFS, skonfiguruje go na Debian 4.0 i pójdzie.
apt-get install libboost-date-time-dev libboost-date-time1.34.1 libboost-dev libboost-regex-dev libboost-regex1.34.1 libboost-signals-dev libboost-signals1.34.1 libboost-thread-dev libboost-thread1.34.1 libxml2 liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 libsqlite0 libsqlite0-dev libsqlite3-0 libsqlite3-dev sqlite3
+ skompiluj sobie boosta
./autogen.sh
./configure --enable-mysql
make

pozatym tfs ssie i to ostro;>

tosiapl
01-08-2008, 22:26
Cytat Napisał vlopus
Z tego co oriętuje serwer OTS (open tibia server czy jakoś tak) można postawić na M$ Win. a na systemach Linux/UniX nie jest to takie "łatwe" dla laika, tak więc polecam przeinstalowanie systemu na Windowsa 2003 srv. i przez wirtualny pulpit postawienie serwera.

Pozdrawiam Krzysztof Puchała.
Jak mozna przeintalowac Windowsa 2003 srv zeby OTS na nim działał. Webserv czyli accmaker i program no-ip ?
I teraz jak trzeba kupic ten Windows 2003 srv. Bo widze ze troche zmiana stronki byla :O
Wchodze w zakladke dedykowane wybieram "Kimfusi" po prawej w pierwsze okienko biore "Zamów"
I co teraz mam wybrac, zeby zamowic Widnows 2003 srv zeby dzialal mi OTS, webserv (accmaker) i program no-ip ?

vlopus
28-06-2008, 22:33
Cytat Napisał WaderoS
OTS'y są pod linux np. Debian, trzeba skonfigurować je dobrze np. taki ots pod SQL TFS, skonfiguruje go na Debian 4.0 i pójdzie.

No to przecież napisałem, że są ale nie dla przeciętnego zjadacza chleba, jeśli chcesz mogę Ci to postawić ALE odpłatnie

damian
28-06-2008, 21:23
Cytat Napisał WaderoS
Proszę o poradnik + program do ściągnięcia
I może jeszcze kawę i obiad przynieść.

Po googluj, jeśli działa on na debianie to na pewno znajdziesz gdzie jakiś opis który może nie koniecznie poprowadzi Cię za rękę ale na pewno na kieruje na odpowiedni trop.

WaderoS
28-06-2008, 21:17
No, ale nie moge zmienić na Windows, bo jest płatna wersja :/

vlopus
28-06-2008, 20:41
Z tego co oriętuje serwer OTS (open tibia server czy jakoś tak) można postawić na M$ Win. a na systemach Linux/UniX nie jest to takie "łatwe" dla laika, tak więc polecam przeinstalowanie systemu na Windowsa 2003 srv. i przez wirtualny pulpit postawienie serwera.

WaderoS
28-06-2008, 20:03
Okey, zmieniłem już dystrybucję na Debian 4.0 ( linux ) i wgrałem pliki, które potrzebowałem, teraz mam problem, ponieważ nie wiem jak uruchomić tam mój własny serwer.
Proszę o poradnik + program do ściągnięcia

Pozdrawiam,
WaderoS.

Lord Mati
25-06-2008, 07:18
Zaloguj sie przez wirtualny pulpit :P

atsuki
25-06-2008, 00:10
i nie zapomnij zrobic jakis uzytkownikow.. co bys mogl sie na to ftp zalogowac, plus jeszcze uprawnienia.. pewnie i jakies apache bedzie potrzebne.. no, ale nie wiem co tam serwery gier wymagaja tak konkretnie ^^

giqus
24-06-2008, 22:58
Zainstaluj sobie poprostu FTP i wgraj te pliki na server do jakiegoś katalogu domowego.
vKVM sobie odpuść nie do tego służy.

WaderoS
24-06-2008, 22:46
Aby z niego skorzystać, prosimy zalogować się do managera. Po wykonaniu rebootu serwera w trybie vKVM, otrzymacie Państwo email z danymi do połączenia. Projekt vKVM jest nadal rozwijany, nie jest to ostateczna wersja. Wszelkie uwagi prosimy kierować do Biura Obsługi Klienta OVH.

Nie rozumiem tego, zalogowałem się do swojego managera i co dalej ? :|

Lord Mati
24-06-2008, 18:26
http://www.ovh.pl/resellerzy/jednostki/virtual_kvm.xml

WaderoS
24-06-2008, 18:20
Czyli ?
Opisz bardziej.
Nie da się wgrać plików przez total komandera i tam rozpakować ?
I później jakoś włączyć serwer przez panel ?

Lord Mati
24-06-2008, 16:35
Chyba przez vKVM.

WaderoS
24-06-2008, 15:57
Witam.
Mam pytanko, wykupiłem serwer dedykowany na ovh.pl ( czyli tutaj )
specjalnie dla serwerów w tibii.
Jest to zwykły zbiór plików, który należy wgrać na mój serwer dedykowany i go włączyć.
Chciałbym się dowiedzieć jak można wgrać i gdzie ten mój zbiór plików, rozpakować już tam i włączyć.
Proszę o pomoc .

Pozdrawiam,
WaderoS.