We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Wykorzystanie bazy innego serwera.

drverde
12-06-2008, 09:32
Musisz zezwolić , lub mieć zezwolenie na serwerze dedykowanym by skrypty z zewnątrz mogły korzystać z twjej bazy. Jesli masz dedyka wystarczy zwolnić zapiś, gdyż domyslnie połączenie jest tylko localhost na bazach.

ps. Takie rozwiązanie nie są zalecane , gdyż przy wielu zapytaniach strona , czy skypt może zwalniać.

Na serwerze dedykowanym jak masz musis wpierw zainstalować MySQla, a po tem np poprz roota zrobic baze, ewentualnie zainstalowac jakiś panel ww, z interfejesem graficznym, no i wiadomo phpmyadmin tez zainstalować, ewentualnie z trybu konsolowego ładowac baze.

voldemortsgirl
10-06-2008, 09:45
...połączyć się z dedyka z bazą na wirtualnym.

A jeśli chodzi o bazę na dedykowanym to wszystko zależy jaki masz serwer i co na nim masz zainstalowane. Ale zanim zadasz takie pytanie na forum, może spróbuj wygooglić odpowiedź.

cox
10-06-2008, 09:18
Witam.
Mam taki problem. Mam na serwerze wirtualnym zrobioną bazę danych i chciałbym żeby skrypt z serwera dedykowanego łączył się z tą bazą danych. Jaki będzie wtedy adres serwera do bazy (localhost wiadomo nie wchodzi w gre, oraz podany mysql5-7 raczej też nie) ?

Lub inne pytanie, mało znam się na serwerach i pytanie brzmi: gdzie na serwerze dedykowanym dostać się do możliwości tworzenia bazy danych (na wirtualnym wiem, że w managerze ovh.pl) ?