OVH Community, your new community space.

Moja pierwsza baza danych


damian
11-06-2008, 19:54
e... jakieś dziwne rzeczy pisze kolega powyżej, ale całkowicie zgadzam się z punktem 1.

usługi ovh.pl jak najbardziej nadają się do nauki tak samo jak każde inne konta wirtualne płatne czy darmowe.

Do nauki najpierw polecam kurs php na http://webhosting.pl i tutorial na http://wortal.php.pl.

http://forum.php.pl jest kopalnią wiedzy z zakresu php mysql i takich tam.

Pozdrawiam

nanolife
11-06-2008, 18:32
powiem tak.

1.phpmyadmin to narzędzie jak mówi nazwa dla admina i służy zazwyczaj do edytowania/ zakładania tabel i rekordów w bazie na szybko(dla leniwych, co nie znaczy ze to jakieś złe rozwiązanie), na strone to jednak nie ma znaczenia, to tak jak edytor 3D- urzytownik go nie wlancza zeby pograc w cs! tym zajmuje się tylko i wyłącznie programista.

2. Uczenie się mysql bez znajomości php na poziomie podstawowym jest porażką. Co ci z tego ze znasz polecenia dla baz danych jak i tak nie możesz ich wykorzystać na stronie.

3.Mi napisanie pierwszej strony w oparciu o php i mysql zajęło łącznie z nauką jednego i drugiego(podstawy ) jakieś 2h. programik zapisywał do bazy rekordy, odczytywał, edytował i usuwał sterowane przez post i get . (takie strasznie okrojone formu ) radze na początek przerobić ten artykuł:

http://www.webinside.pl/php/kursy/4/?p=1

(niezły manual do PHP- krótko i treściwie).

Jak przeczytasz te 7-9 stron(naprawdę krótkich) (odpuść sobie takie bzdety jak przedmowa, tworzenie obrazków i inne pierdoły) i napiszesz proste skrypciki- pamiętaj najpierw bez bazy, obsługi plików to jak na razie za trudne, jak skończysz będziesz mógł się zabrać za nieco bardziej ambitne rzeczy.

jak ci się spodoba to przeczytaj książkę "php 5" i "php i mysql- vademecum profesjonalisty".

jak się tego nauczysz będziesz mail jakieś pojęcie o programowaniu stron internetowych

4. z tego co się orientuję to nie wykorzystasz bazy na tutejszych serwerach ponieważ jest nałożona blokada- z bazy mogą korzystać jedynie strony dla których baza została utworzona. szczerze mówiąc to radze zmienić hosting na cba.pl- masz tam nieograniczoną bazę, 150 mb na pliki jedyna wada to reklama(naprawdę bardzo mała i nie przeszkadza), i dość częste popołudniowe zwolnienie pracy na serwerze, ale ogólnie ok;P i za darmo. czemu ja wybrałem ovh- bo nie mogę mieć żadnych reklam na stronie i dlatego ze serwery są szybkie i niezawodne chyba? - ale nie polecam na początek...

UWAGA!!!
podkreślam ze ja to ja i mało kto pisze w php aplikacje korzystające z mysql ucząc się tego 1.5h a wcześniej nie mając bladego pojęcia o PHP- no moze coś tam z c,c++ , BASIC i ciut asembler umiem

spooky
07-06-2008, 08:56
Najpierw, należy utworzyć bazę MySQL na naszych serwerach. Jeżeli posiadasz hosting typu GP, ten etap jest już za nami. Aby dowiedzieć się, jak utworzyć bazę MySQL, zajrzyj do wskazówek TworzenieBazyMySQL
Mam konto 20gp i niestety nie mam na nim możliwości stworzenia bazy danych. Chcę więc skorzystać z 60free. Niestety nie mam pojęcia jak się tworzy taką bazę danych.

Informacje te są kompletnie nieprawdziwe!! phpmyAdmin mam na 60free i korzystając z tego głupiego 'poradnika' próbowałem to zrobić na nowo.

Teraz już jestem tak zamieszany, że nie wiem czy się mam uczyć obsługi phpmyadmin, sql, mysql, php, easyphp czy co. Jak mam założyć tę cholerną bazę danych?

Już mi się nie chce męczyć, sensu w tym nie widzę... Może po prostu kupić inny lepszy hosting? Co polecacie?