We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

połączenie z bazą danych

alex51
30-05-2008, 11:10
Witam. Od pewnego czasu pojawił się problem z połączeniem z bazą danych poprzez phpMyAdmin. Baza ładuje się bardzo wolno, czasem zawiesza się. Nie można zrobić eksportu bazy, ponieważ prędkość pobierania jest w granicach 3-6 KB/s (wcześniej wynosiła około 60 KB/s). Korzystam z neostrady w opcji 512. Podejrzewałem jakieś nieporządki w komputerze, które moim zdaniem mogłyby powodować takie spowolnienie i zainstalowałem od nowa cały system (Vista Home Basic) po uprzednim sformatowaniu całego dysku. W niczym nie wpłynęło to na poprawienie tej sytuacji. Zmieniłem system na XP i nadal to samo, wróciłem do Visty, dodając przy okazji więcej pamięci i dalej bez zmian na lepsze.
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że na drugim komputerze, starszym, stacjonarnym nie mam żadnych kłopotów z połączeniem z bazą danych i wyeksportowaniem jej zawartości. Baza ładuje sie szybko i eksportuje z prędkością 60KB/s. Oba komputery korzystają z sieci wi-fi.

Tytułem uzupełnienia po kilku godzinach szukania przyczyn muszę powiedzieć, że prawdopodobnie mam jednak uszkodzoną kartę sieciowa w tym laptopie, w którym jest opisany wyżej problem. Po podłączeniu adaptera sieciowego, wziętego z drugiego komputera połączenie z bazą danych i zrzut jej zawartości odbywa się zupełnie normalnie.