We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

aby pliki php html czy iine by造 traktowane jako tekst

vcs
16-05-2008, 14:37
Hmmm... Możesz sprawdzać mime ale to takie trochę niedobre.

A może będziesz pliki trzymał przed wskazaniem domeny czyli przed "public_html" czy "www" Nie wiem jak katalog root dla domeny 60gp się nazywa. I zwracać nagłówek np tylko tekstowy z plikiem do odbiorcy.

Pyzatym jeżeli ustawienia apache interpretują tylko pliki z rozszerzeniem .php to możesz porostu sprawdzić rozszerzenie jakimś wyrażeniem regularnym.

Nie wiem co tam kombinujesz ale jeśli na serwer maja być wysyłane tylko obrazki to doskonałym sposobem jest próba pobrania rozmiarów obrazka funkcja getimagesize jesli zwróci 0 w którymś z boków to wiadomo że ktoś coś kombinuje !

waclaws
14-05-2008, 23:14
Witam.
Mam konto 60GP, musze miec mozliwosc w cms uploadowania plik闚/ obraz闚 do danego katalogu, jednak potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia poza javascript zeby nie mozna by這 uploadowac pliku php itd...ze wzgl璠u bezpiczenstwa poniewaz katalog ma prawa 777 chcia貫m na wszelki wypadek zrobic tak aby pliki php, htmp .py uitp by造 traktowane jako tekst....czyli wy鈍ietlane po zawartosci a nie wykonywane przez apacha... i tu schody....
Na dziendobry po wpisaniu w .httaccess : php_flag engine off
AddType text/html .html .htm .shtml .php .php3 .phtml .phtm .pl .py .cgi
nie mam zadngo dostepu do katalogu podejrzewam ze dzieje sie tak dlatego iz serwer nie interpretuje tego polecenia prawdi這wo.... jak na to poradzic...? dacie mozliwosc takiej opcji ? jakies inne wyjscie z tego?