We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Restart serwera...

drverde
14-05-2008, 12:02
Odpowiadaja odpowiadaja, jak kiedys zwalilem ssh nie moglem sie zalogowac na roota itp wszytko wisialo na pisalem blad ssh nie odpowiada i takei tam i dalem na restart serwer nie zostal odrazu zrstartowanytylko poslali mi maila ze serwer jest sprawdzanyi tchnicy pracuja na nim prosimy neirobic restartów, reinstalacji systemu i takie tam i zrobili tomiwiec cos tam czytaja A z tym przypadkiem co opisalem prawdopodbnie gdzie sdo tekstu dodtalo sie [] czyli niewidoczny znak spacja itp i dlatego blad poszedl.

Patryk Jakubiak
12-05-2008, 21:02
Logika logiką. To jest tylko wiadomość do systemu(?) Raczej nikt tego nie czyta.

Proponuję pisać kilka słów. np. Serwer nie odpowiada, Serwer "wisi", zawiesiło się ssh.

jamzed
12-05-2008, 19:47
Jako powód restartu serwera podałem:

Serwer stał się mało interaktywny, ostatnie co udało mi się zauważyć to Państwa procesy oco60 i oco300 czekające prawdopodobnie na I/O, ponieważ były w stanie D... dmesg pokazał mi problemy z komunikacją po iSCSI, tak więc podejrzewam, że RPS przestał widzieć filer.

Na co system odpowiedział:
Powód niepoprawny

Więc spróbowałem:
"bo tak"

No i woila:
Operacja zakończyła się pomyślnie!

Gdzie tu logika? ;-)