We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Błąd instalcji MySql na Viscie

scanjet2
12-05-2008, 07:24
Jak odpalam myslqadmin to okno sie pojawia na milisekunde widac jak cos miga i znika , wiec sprobowalem wpisac poprostu po odpaleniu myslq.exe ale po w pisaniu okno wyzyca mi taki blad :

ERROR 1064(0000) : Someting is wrong in your syntax obok 'mysqladmin -u root password hasło'' w lini 1

:/

scanjet2
11-05-2008, 22:45
Witam .
Instaluje MySql (mysql-5.1.23-rc-win32) na komuterze z systemem operacyjnym Vista i niby wszystko idzie normalnie (dobrze) ale w momencie gdy pod koniec instalacji zaznaczam opcje " Configure the MySql Server now " poprostu okno sie zamyka i nie nastepuje konfiguracja , poprosut instalacja się właśnie zakonczyła i koniec .(W systemie operacyjnym Xp uruchamia się konfigurator i uzupełniam dane np hasło dla root itp itd i pozniej jak uruchamiam MySQL Command Line Client program pyta mnie o haslo dla root : i jezeli wpisze dobre to sie odpala , a w Viscie okno sie otwiera i w mgnienu oka znika i nic sie nie dzieje , a dopiero jak wejde w katalog gdzie zainstalowalem MySql czyli C:Program File\MySql\MySQL Server 5.1\bin i tam poszukam mysql.exe i go odpale to wyskakuje mi takie okno
//-----------------------------------------------------------------
Welcome to the MySql itd...
Type 'help;' or '\h' for help .Type '\c' to clear the buffer.
mysql>
//-----------------------------------------------------------------
i nie pyta mnie o zadne haslo ani o nic . Czyli nie loguje sie jako root i nie moge nic zrobic , znaczy chodzi mi o to ze nie moge dodac nowego uzytkownika ani zmienic hasla dla root .
Wie ktos moze gdzie tu jest blad ? (na Xp wszystko działa)

MySql : mysql-5.1.23-rc-win32
Vista : Home Premium ; 32 bitowy system operacjny
Xp : zwykły jakis chyba z sp2