We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z miniaturami i GD2

stachox
08-12-2005, 11:21
dzięki za pomoc przesiadlem sie na rsgalery i wszystko gra. Moze jak wyjdzie RC Zoom galery to bedzie dzialac na 60free to wtedy znów przesiadka .

Łabędź
07-12-2005, 14:18
Cytat Napisał stachox
Komponent akogallery 2.5 pl można sciagnąć z mojego konta akogallery
Ten komponent jest tak dziurawy, że wymiękłem w połowie jego patchowania. Doszedłem już do momentu, że wgrywa poprawnie pliki, tworzy miniaturki, ale za żadne skarby nie chce publikować gotowych galerii.

Kod:
www/administrator/components/com_akogallery# diff admin.akogallery.php_orginal admin.akogallery.php
98a99,101
>               $screenshot = $_FILES['screenshot']['tmp_name'];
>               $screenshot_name = $_FILES['screenshot']['name'];
>               $thumbcreation = $_POST['thumbcreation'];
448a452,453
>               $fh=fopen($dest_file,'w');
>               fclose($fh);
470a476,477
>               $fh=fopen($dest_file,'w');
>               fclose($fh);
pozdrawiam

stachox
07-12-2005, 08:59
Komponent akogallery 2.5 pl można sciagnąć z mojego konta akogallery i niestety dopuki nie stworzy sie miniaturki to nie mozna dodac fotki do galerii bo trzeba wybrac miniature a jej nie ma w komponencie RSgallery tez mam problem z miniaturkami ale tam poprostu wyswietla sie puste miejsce zamiast obrazka i sprawdzajac url jego znalazlem pod jaka nazwa powinien znajdowac sie plik miniatury (nazwa taka sama jak głównego zdjęcia, ale skrypt dopisuje jakies liczby do nazwy pliku) i po ręcznym wgraniu go i ustawieniu chmod 777 na nim miniatura sie wyswietla. Tą samą sztuczkę chcialem zrobic z zoom galery wersji 2.14 ktora ogolnie dziala bez wiekszych problemów lecz adres url do miniaury wyswietla plik w nazwie same liczby z kropkąna koncu a takiego pliku nie moge stworzyć gdyz windows sam mi poprawia nazwe i usuwa kropke z końca pliku. A czy ktoś testowal z ekipy OVH mambo z komponentami galerii i udalo mu się stworzyć miniatury automatycznie? Jeśli tak to może jakiś opis dacie krok po kroku?

Łabędź
06-12-2005, 21:08
Cytat Napisał teleinformatyk
Dodałbym do tego jeszcze to, że żadna galeria (zoom gallery, rsallery, akogallery, gallery 1.0) niezależnie w której wersji nie tworzy miniaturek. Każda wersja burzy się co do mozliwości generacji zdjęć. Upatrywałbym problemy z konfiguracją serwera a nie z mambo/joomla.
No przecież pisałem, że jest to związane ze zmianą działania funkcji 'imagejpeg()'. 60free ma tyle do tego, że używa nowej wersji PHP.

Na stronie www.php.net jest opisane jak zrobić, żeby 'imagejpeg()' działał. Sprawdziłem - działa.

Tyle mojej interwencji, niestety nie mogę mieć wpływu na działanie skryptów tworzonych przez kogoś innego. Patchować każdy skrypt indywidualnie też nie dam rady. Ponieważ nie jest to takie skomplikowane, myśle, że doskonale sobie poradzicie.

pozdrawiam

teleinformatyk
06-12-2005, 19:30
Dodałbym do tego jeszcze to, że żadna galeria (zoom gallery, rsallery, akogallery, gallery 1.0) niezależnie w której wersji nie tworzy miniaturek. Każda wersja burzy się co do mozliwości generacji zdjęć. Upatrywałbym problemy z konfiguracją serwera a nie z mambo/joomla.

deqko
06-12-2005, 17:06
Cytat Napisał stachox
moze musi byc jakas inna nazwa tgo pliku miniatury?
moze tak, a moze nie
mnie sie wydaje ze chmody zle
sproboj ustawic na 755 :]

pozdrawiam

Łabędź
06-12-2005, 15:51
Cytat Napisał stachox
cos mi nie idzie z tymi miniaturkami. Stworzylem pusty plik z chmod 777 w katalogu com_akogallery/img_thumbnails/emilka.jpg w akogalery robie upload file i wybieram emilka.jpg z mojego dysku i zaznaczam tworz miniature. plik sie uploaduje ale niestety miniaturka sie nie tworzy. moze musi byc jakas inna nazwa tgo pliku miniatury?
Skąd można sciągnąć ten komponent?

pozdrawiam

stachox
06-12-2005, 15:22
cos mi nie idzie z tymi miniaturkami. Stworzylem pusty plik z chmod 777 w katalogu com_akogallery/img_thumbnails/emilka.jpg w akogalery robie upload file i wybieram emilka.jpg z mojego dysku i zaznaczam tworz miniature. plik sie uploaduje ale niestety miniaturka sie nie tworzy. moze musi byc jakas inna nazwa tgo pliku miniatury?

Łabędź
06-12-2005, 14:40
Cytat Napisał stachox
http://buldog.ovh.org/portal/index.p...zoom&Itemid=33
To link do zoom media galery 2.5 b3 pl na mojej stronce z tym błędem. A co do miniaturek moze jakas podpowiedz co jest nie tak?
Jak pisałem w innym wątku, zOOm nie współpracuje poprawnie z nowym PHP, i w dodatku wymaga włączonych 'register_globals'.

Miniaturki nie są tworzone, ponieważ w nowym PHP została zmieniona zasada działania funkcji 'imagejpeg()'. Teraz funkcja ta wymaga, żeby plik jaki tworzy już istniał na dysku (np. pusty). W przeciwnym wypadku zwraca błąd.

http://pl2.php.net/manual/pl/function.imagejpeg.php

pozdrawiam

stachox
06-12-2005, 13:52
http://buldog.ovh.org/portal/index.p...zoom&Itemid=33
To link do zoom media galery 2.5 b3 pl na mojej stronce z tym błędem. A co do miniaturek moze jakas podpowiedz co jest nie tak?

Łabędź
06-12-2005, 11:24
Cytat Napisał stachox
Mam pytanko czy serwer 60free pozwala tworzyc w mambo miniaturki w galeriach? W opcjach jest ustawione ze wykrylo biblioteke GD2 ale zadna z galeri nie potrafi zrobic miniatury. Czytalem gdzies ze potrzebny jest jakis most GD2 do PHP na serwerze. A moze ja musze cos skonfigurowac? Czy komus dziala jakas galeria wraz z miniaturami na ovh? Do tego mam dziwne komunikaty o bledach po zainstalowaniu Zoomgalery 2.5 beta3 pl www.buldog.ovh.org/portal/ acha i w ogłoszeniach tez mam problem z miniaturami.
GD działa poprawnie. Proszę o link do strony powodującej błąd.

pozdrawiam

stachox
06-12-2005, 00:17
Mam pytanko czy serwer 60free pozwala tworzyc w mambo miniaturki w galeriach? W opcjach jest ustawione ze wykrylo biblioteke GD2 ale zadna z galeri nie potrafi zrobic miniatury. Czytalem gdzies ze potrzebny jest jakis most GD2 do PHP na serwerze. A moze ja musze cos skonfigurowac? Czy komus dziala jakas galeria wraz z miniaturami na ovh? Do tego mam dziwne komunikaty o bledach po zainstalowaniu Zoomgalery 2.5 beta3 pl www.buldog.ovh.org/portal/ acha i w ogłoszeniach tez mam problem z miniaturami.