We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Linux Plesk 8.0 - pomoc

StoHost
25-05-2008, 14:52
patrick ja też sie cieszę ale to nie temat o Legalności Serwerowni a pytanie co do serwera.

P.S.
Czy my sie kolego patrick czasami znamy sie? czy ktoś inny występuję na forach pod tym nickiem?

patrick
24-05-2008, 10:34
Cytat Napisał StoHost
Koledze patrick chodziło o prace bez działalności ani umowy z klientami! Ale to nie w moim wydaniu!
Dokładnie, cieszy mnie, że się zrozumieliśmy.

StoHost
23-05-2008, 19:26
Koledze patrick chodziło o prace bez działalności ani umowy z klientami! Ale to nie w moim wydaniu!

StoHost
23-05-2008, 19:25
Użytkowniku patrick z pewnością nie będę tworzył krzaka. Ponieważ hosting na dużą skale mnie nie interesuje. Jak już pisałem koledze encl to mnie interesuje tylko i wyłącznie hosting dla swoich stronek oraz dla stronek tylko i wyłącznie małych klientów czy moich znajomych. Ja obecnie prowadzę swich pięć stron a takze dwie firmowe oraz jakieś małe reklamówki które nie posiadają obciążenia dla serwera ponieważ jest tam zaledwie 100 unikalnych wizyt dziennie.
Poza tym nie mam zamiaru robić czegoś poza prawem! To tylko tak dla informacji dla Ciebie patrick.

damian
22-05-2008, 22:06
Cytat Napisał patrick
... i niezgodnie z prawem!
a co w tym jest nie zgodnego z prawem???

patrick
22-05-2008, 18:58
W taki sposób powstają krzaki!
Nigdy nie rób czegoś o czym nie masz pojęcia i niezgodnie z prawem!

Pod własne witryny ok, ale nei hostinK.

encl
22-05-2008, 18:55
Nie ma co kasy wydawać na drogie serwery kimsufi xl starczy w zupełności.

StoHost
22-05-2008, 18:47
Po namyśle na razie nie będę powiększał działalności o skalę narodową Po prostu dla swoich regionalnych klientów będę prowadził serwerownie a przedewszystkim zajmę się umieszczeniem tam swojego portalu oraz swoich małych stronek.
Dlatego potrzebuję coś taniego i coś co da rade dla zaledwie 15 małych stronek.

encl
19-05-2008, 15:40
Tak jak pisałem na pw, wszystko zależy do czego zamierzasz go użyć

StoHost
19-05-2008, 14:50
Jaki najlepiej kupić serwer? Coś z Kimsufi 08 czy lepiej coś z Superplan 08

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

encl
04-05-2008, 23:11
Obecnie obsługuję 14 serwerów. Wszystko zależy od ceny jaką zaproponujesz za administrację, zakres obowiązków oraz jaką dyspozycyjność.

Jeśli jesteś zainteresowany proszę o kontakt via pw.

StoHost
04-05-2008, 20:55
Cytat Napisał Akira
Resselery ostatnio w modzie
Nic nie jest w modzie. Po prostu mam serwer 20GB na nazwie ale jednak wydaje się on za mały a jednak dedyko na nazwa.pl to jedna wielka pomyłka...

Cytat Napisał encl
Firma hostingowa bez serwerów dedykowanych? Kolejny krzak?
Pozostawię to jednak bez dalszego komentarza.
Do tej pory posiadałem klientów małych. Ponieważ jestem firmą "regionalna" która dostarcza łącze internetowe no i klienci pytali czy umieszczę strony na serwerze. Umieściłem ale ten serwer robi sie za mały.

Cytat Napisał encl
Zależy co dokładnie chcesz konfigurować, jeśli chodzi o opcje typu pojemność, transfer, konta ftp, mysql, poczte, to wszystko jest.
Rozumiem. Czyli każdemu klientowi mogę dać daną usługę za jaką płaci.

Cytat Napisał encl
Panel jest jeden na cały serwer.
Każdy klient będzie miał konto do zarządzania swoim miejscem na serwerze i domenami.
O to mi najbardziej chodzi w tym wszytkim....

Cytat Napisał encl
Jeśli planujesz naprawdę dużą ilość klientów polecam wydać na administratora i nie mówię tego tylko dlatego że sam pracuje jako administrator przy kilkunastu serwerach, ale dlatego że możesz mieć potem problem z dostosowaniem panelu plesk do swoich potrzeb. Jak każdy panel narzuca on pewien swój "porządek" w systemie i nie można w nim zbyt dużo modyfikować na własną rękę. Panele tego typu są dobre dla osób prywatnych lub nie planujące działalności na dużą skalę bo posiadają wszystkie niezbędne opcje do skonfigurowania serwera według swoich potrzeb.
Aha, rozumiem. A może zajmiesz sie jeszcze jednym serwerem?

Akira
04-05-2008, 16:44
Cytat Napisał encl
Firma hostingowa bez serwerów dedykowanych?
Resselery ostatnio w modzie

encl
04-05-2008, 14:04
Witam,
Kłania się Michał Stokłosa. Od niedawna mam firmę hostingową i chciałbym powiększyć swoją działalność i kupić serwer dedykowany.
Firma hostingowa bez serwerów dedykowanych? Kolejny krzak?
Pozostawię to jednak bez dalszego komentarza.

A mianowicie czy "Linux Plesk 8.0" jest dosyć łatwy w obsłudze?
Tak.

A drugie pytanie to czy będę mógł skonfigurować go indywidualnie dla każdego klienta?
Zależy co dokładnie chcesz konfigurować, jeśli chodzi o opcje typu pojemność, transfer, konta ftp, mysql, poczte, to wszystko jest.

I czy każdy mój klient otrzyma osobny Panel do Zarządzania swoimi subdomenami, bazami danych, przekierowaniami, skrzynkami pocztowymi itd itd.
Panel jest jeden na cały serwer.
Każdy klient będzie miał konto do zarządzania swoim miejscem na serwerze i domenami.

Proszę o pomoc i o poradę czy ten system sie nadaje dla sporej ilości klientów i jak dużo można w nim zrobić.
Jeśli planujesz naprawdę dużą ilość klientów polecam wydać na administratora i nie mówię tego tylko dlatego że sam pracuje jako administrator przy kilkunastu serwerach, ale dlatego że możesz mieć potem problem z dostosowaniem panelu plesk do swoich potrzeb. Jak każdy panel narzuca on pewien swój "porządek" w systemie i nie można w nim zbyt dużo modyfikować na własną rękę. Panele tego typu są dobre dla osób prywatnych lub nie planujące działalności na dużą skalę bo posiadają wszystkie niezbędne opcje do skonfigurowania serwera według swoich potrzeb.

StoHost
03-05-2008, 21:36
Witam,
Kłania się Michał Stokłosa. Od niedawna mam firmę hostingową i chciałbym powiększyć swoją działalność i kupić serwer dedykowany. Ale mam do Was pytanie. A mianowicie czy "Linux Plesk 8.0" jest dosyć łatwy w obsłudze? A drugie pytanie to czy będę mógł skonfigurować go indywidualnie dla każdego klienta? I czy każdy mój klient otrzyma osobny Panel do Zarządzania swoimi subdomenami, bazami danych, przekierowaniami, skrzynkami pocztowymi itd itd.

Proszę o pomoc i o poradę czy ten system sie nadaje dla sporej ilości klientów i jak dużo można w nim zrobić.