We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Drupal - duży problem z instalacją!

drupalgo2
03-05-2008, 16:39
Damian próbowałeś zainstalować spolszczenie? czy wyszło Ci to samo...

drupalgo2
03-05-2008, 10:39
http://drupal.org.pl/pl - wszystko robie według tej instrukcji, tam znajduje sie i link do spolszczenia drupal'a w wersji 6. Jednak ja gdy wgrywam ten plik o rozszerzeniu .po wyskakuje mi taki komunikat:

* warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to access sites/default/files/tmp/drupal.po in /home/d/o/b/dobrecmsy/www/includes/file.inc on line 572.
* File upload error. Could not move uploaded file.
* File to import not found.

Wyszukując na necie, występowały podobne problemy i wspominali o włączonym trybie Safe Mode.

damian
03-05-2008, 09:01
daj linka do paczki z polskim tłumaczeniem tylko pamiętaj że musi być do wersji 6
a co do safemode to chyba jest jakaś ściema.

drupalgo2
02-05-2008, 22:44
No w końcu ktoś napisał jak trzeba, dzięki wielkie! Jednak mam problem, nie mogę wgrać spolszczenia do drupal'a... ponoć to jest wina safemode, a z czego dobrze pamiętam na ovh jest włączony.

damian
02-05-2008, 21:42
u mnie działa http://ich24.ovh.org/drupal-6.2/

Pewnie przekopiowałeś pełną zawartość archiwum razem z plikiem .htaccess
I to zapewne on powoduje całe zamieszanie.

Usuń go i po problemie.

drupalgo2
02-05-2008, 21:31
Uprawnienia plików obecnie mam 755. Daje uprawnienia wszelakie tym pliką/katalogą i nic. Mam sam plik index.html w folderze www i to samo jest ta informacja o wewnętrznym błędzie... jednak dziwne troszkę to jest, ponieważ gdy mam uprawnienia 777,755,644 itd. na stronie zawsze mi pokazuje, że uprawnienia do katalogu wynoszą 705. Wszystkie operacje, wgrywanie plików, zmiana atrybutów dokonuje przez Total Commander. Coś nie tak?

damian
02-05-2008, 21:23
Wiesz jest coś takiego jak majówka i nie każdy.
Jakie masz uprawnienia na plikach i folderach???
Bo to jest główny problem przy takim błędzie.

drupalgo2
02-05-2008, 20:56
Mam nadzieje, że na dzisiaj dostane odpowiedź konkretną. Nie ma żadnego New'sa skąd mogę dowiedzieć się o awarii serwerów, strony mówiąca o braku kompatybilności z jakimiś cms'ami - to może w końcu jakiś admin łaskaw napisze tutaj na czym problem polega - może coś zrobiłem źle (w co wątpię). Napiszcie mi szybko i bezboleśnie, że nie dam rady zainstalować CMS Drupal na serwerach 60free (bo być może na płatnych serwach tego problemu nie ma). Czekam na odpowiedź, bo z mojego punktu widzenia powinnem dawno sobie odpuścić - jednak czekam na reakcje jednego z adminów! pozdrawiam

drupalgo2
02-05-2008, 15:21
Witam! Po obejrzeniu oferty ovh.pl stwierdziłem, że 'to jest host jaki mi trzeba'. Jednak przed w czas, pomyślałem aby przetestować to wszystko na darmowej ofercie 60free. Zabieg stworzenia konta i uzyskanie haseł przeszło bezproblemowo... lecz schody zaczęły się, gdy wgrałem wszystkie pliki CMS'a Drupal 6.2 do folderu 'www' i po wpisaniu adresu mojej strony, wyświetliło mi się o takie coś!

Witamy na stronie serwisu 60free firmy OVH.

Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania.

Jeżeli jesteś właścicielem tego konta i szukasz informacji na temat probmemów z błędem wewnętrznym, zapraszamy na stronę http://60free.ovh.org/pl/support/ lub sprawdź czy:

- uprawnienia do uruchamianego zasobu '/' mają wartość 705,
- uprawnienia do katalogu mają wartość 705,
- w pliku '.htaccess' nie znajdują się nieprawidłowe wpisy
Może ktoś powiedzieć o co chodzi?
Od razu mówię, że wiem o istnieniu wyszukiwarki Google oraz szukacza znajdującej się na forum - z tym, że po wszystkich zaleconych wskazówek nie udało mi się uruchomić instalacji Drupal'a!

Proszę o szybką odpowiedź, w szczególności od strony administratorów bo zapewne nie byłem jednym użytkownikiem, który miał zamiar zainstalować Drupal.

PS: Będę się cieszył, jak nawet napiszecie "nie wiemy" to będę wiedział, żeby się z tym nadal nie męczyć.