We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[HOWTO] Gmail (Google Apps) we własnej domenie na ovh.pl

andriu-m
06-08-2009, 00:02
a jesli domena jest wykupiona gdzie indziej a zaparkowana na DNS tych od ovh
i nie ma mozliwosci edycji rekordow MX w managerze, jak to zrobic ?

morpheouss
21-04-2009, 22:02
xname.org -> i wszystko dziala jak nalezy ;]

linx
01-03-2009, 17:38
Cytat Napisał patpi
nie wiem, nie sprawdzalem. Mam tylko domene na maila.
bez komentarza.

Wszystko zależy od tego jak skonfigurujesz dns`y.

patpi
27-02-2009, 23:14
nie wiem, nie sprawdzalem. Mam tylko domene na maila.

skyspider
27-02-2009, 22:01
A czy używając google aps, można normalnie prowadzić stronę internetową zahostowaną na ovh? Czy jesteśmy zmuszeniu używać google sites?

patpi
21-09-2008, 22:56
Cytat Napisał kubolo
czy mógłbyś opisać jak zmieniasz wartości MX? Czy wybierasz je ze strefy DNS a może z zakładki "maile" ? W strefie DNS trzeba wpisać nazwę subdomeny (skąd mam ją wziąć?), a w zakładce maile nie przyjmuje mi adresu docelowego.

Bardzo liczę na odpowiedź, pozdrawiam.
Witam,

przeporaszam za późną odpowiedż, dopiero teraz zobaczyłem, że pytałeś.

Konfigurujemy to w sekcji "Strefa DNS", zakładka "Zarządzanie polami mail". W zakladce maile nie wpisujesz nic w subdomene i wymuszasz adres docelowy. Odpowiednio poprawiłem opis, mam nadzieję że teraz jest czytelniej:

kubolo
20-05-2008, 18:28
Witaj, fajny instruktarz. Nie jest to jednak takie proste, czy mógłbyś opisać jak zmieniasz wartości MX? Czy wybierasz je ze strefy DNS a może z zakładki "maile" ? W strefie DNS trzeba wpisać nazwę subdomeny (skąd mam ją wziąć?), a w zakładce maile nie przyjmuje mi adresu docelowego.

Bardzo liczę na odpowiedź, pozdrawiam.

patpi
27-04-2008, 19:24
Witam,

Poniższy opis jest krótkim podsumowaniem krok po kroku co trzeba zrobić by uruchomić Gmaila na własnej domenie wykupionej w Ovh.pl Nie jest to poradnik przez duże "P" tylko drobne podsumowanie, mam nadzieje że komuś się przyda i trochę ułatwi. Nie opisuje co gdzie i jak kliknąc tylko co trzeba zrobić w kolejności.

Oto co trzeba zrobić po kolei by cieszyć się Gmail we własnej domenie:

1) Wykupujemy własną domenę. Ja wykupiłem w ovh.

2) Rejestrujemy tę domenę w Google Apps

3) Weryfikujemy naszą domenę przez utworzenie rekordu CNAME wedle tego opisu. Robimy to w panelu OVH. Weryfikacja po stronie Google trwa do 48 godzin.

4) W panelu OVH konfigurujemy też rekordy MX wedle tego opisu. Robimy to w sekcji "Strefa DNS", zakładka "Zarządzanie polami mail", pamiętajcie o nadaniu priorytwetu zgodnie z opisem z linka wyżej. W zakladce maile nie wpisujemy nic w "subdomene" i wymuszamy adres docelowy. Należy pamiętać, że rozpowszechnienie zmian rekordów MX w całym internecie może potrwać do 48 godzin.

5) W panelu OVH zmieniamy rekordy SPF wedle tego opisu. To jest ważne, bez tych zmian maile wysyłane z naszej domeny będą odrzucane przez serwery pocztowe m.in. Interii i Wirtualnej Polski ponieważ będziemy podejrzani o spamowanie.

Wydaje mi się, że to wszystko co trzeba zrobić by mieć Gmaila we własnej domenie.

A teraz Gtalk we własnej domenie:

1) Niestety tu jest gorzej. Nasz jabber z naszej domeny w ovh będzie łączył się tylko z użytkownikami @gmaila oraz innymi użytkownikami naszej domeny (np. siostra, brat, etc). Nie połączymy się z użytkownikami jabbera na serwerach @jabber.com, @jabster.pl, @aqq.eu czy jakimkolwiek innym.
Dlaczego? By móc umożliwić swobodną komunikację ze wszystkimi serwerami xmpp/jabbera musimy zmodyfikować wpisy SRV u dostawcy domeny.

I aktualnie (27.04.2008) w panelu informacyjnym OVH nie ma możliwości wprowadzenia tych zmian. Skontaktowałem się z obsługą klienta Ovh i nie ma możliwości wprowadzania tego typu rekordów w strefie dns ovh póki co. Szkoda, to oznacza, że nie da się zrobić czegoś co planowałem czyli uniwersalnego kontaktu pod jedna nazwą:
Pozdrawiam,
Ktoś Nowak
mail/jabber/msn: user@domena.cos
Nie ma póki co takiej możliwości. Jeżeli więc ktoś na to liczy to musi przed zakupem domeny sprawdzić czy Ovh wprowadziło już tę możliwość lub poszukać innego dostawcy.

2) Za eRIZ's weblog, "Pamiętaj o stosowaniu “dobrych” haseł. Jeśli się do tego nie zastosujesz, to na swój JID będziesz mógł(mogła) się zalogować wyłącznie przez oryginalnego klienta." Dobre hasło to nie jest "misiek" czy "karolina"

To chyba wszystko. Mam nadzieję, że się przyda komukolwiek. W gruncie rzeczy to jest wszystko bardzo proste, Mnie taka ściąga by się przydała, trwałoby to wtedy krócej.

pozdrawiam,
patpi

PS. Dodatki:
1) Możecie podać własną nazwę dla danej strony, np. zamiast adresu mail.google.com/a/domena.pl wasz Gmail może się znajdować pod adresem mail.domena.pl. Konfiguruje się to w Panelu OVH w sekcji "Strefa DNS", karta "Zarządzanie aliasami" i tam dodajecie pola CNAME zgodnie z tą instrukcją