We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

WebMin aktualizacja

thom
24-04-2008, 23:00
No i zaśpiewał mi OVHm że jest stary. Dokonałem ręcznego emerge admin-app/ovhm-0.6.0 i niespodzianka. Zdechł. Zniknął z Webmina - nie istnieje. No to po pomoc na francuskie forum OVH (tam wszystko się znajdzie) z pomocą Google Translatora wyszło:
W webminie moduły, dodać nowy moduł z FTP jak na ilustracjach pod tym adresem. http://guides.ovh.net/OvhmInstallationModule i podać pokazany tam adres modułu.
Po tej akcji restart webmina, pokaże się OVHm ale po wejściu będzie krzyczał komunikatem błędu "Error - Missing Content-Type Header". Błąd jest z powodu braku uprawnień do uruchamiania plików CGI , wyjście:
SSH na serwer, w katalogu /usr/libexec/webmin/ovhm/ i wszystkim plikom .cgi co nie mają maski uruchomienia - chmod +x. Sprawa załatwiona.

Podziękowania dla kolegów z Francji - to czego tu nie można się czasem doprosić - tam na wyciągnięciu Google Translatora

BaGRoS
24-04-2008, 19:18
W logach mam:
Zaktualizowano Webmina do wersji 1.410 Konfiguracja Webmina root 79.184.141.79 24/Kwi/2008 17:52
a webmin cały czas sgłasza się jako Wersja 1.400 na ks*****kimsufi.com (Gentoo Linux)
why??