We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Blokada połączenia FTP - trojański port...?

wszaman
21-04-2008, 11:54
Witam.
Mój firewall blokuje połączenie serwera ftp 60free z moim klientem ftp, ponieważ traktuje je jak próbę włamania przez konia trojańskiego (Sokets de Trois v1) na porcie 5001 (protokól TCP; z adresu IP: 213.251.189.239).
Z wypowiedzi innych forumowiczów dowiedziałem się już, że IP z którego pochodzi atak to IP tzw. "file'ra". W związku z powyższym może macie informacje czy to normalne że serwer OVH nawiązuje połączenia z moim komputerem na porcie 5001, podczas gdy ja łączę się na porcie 21...? Z góry dziekuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Jakub.
P.S.1 Nie mam tego problemu, łącząc się poprzez menadżera ftp online, jak rónież korzystając z innego klienta ftp na swoim komputerze.
P.S.2 Napisałem również na adres pomocy OVH (minęły 2 godziny i jeszcze nie odpisali ), ale profilaktycznie zamieszczam wątek również tutaj...może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Okazało się że problem powodował uzywany pzrez emnie tryb aktywny FTP. Przejście na pasywny rozwiązało problem (jestem za NATem). Niedoczytałem FAQ :P Wątek można zamknąć. Pozdrawiam.