We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

SLA/noSLA dla sieci: 192 195 196 199

Bruno
19-04-2008, 14:14
Jak nie widzisz twojego dyska w trybie rescue (/dev/sda1) to szansa jest ze twoj RPS zostal zablokowany za niepoprawne użycie.

tttomasz
19-04-2008, 13:27
Mysleliśmy, że trochę lepiej będzie z tymi dyskami iscsi, no ale za taką cenę czego się można spodziewać...

w ciągu 3 tygodni, 2x padł dostęp i zamontował się jak koledzy wyżej pisali w trybie read-only, a wtedy tylko restart. Jak ktos korzysta z zewnetrznego monitoringu to powiedzmy ze jest to do wykrycia bo i tak wiekszosc uslug ma wtedy problem z działąniem.

Wczoraj padł nam już dostęp kompletnie i w trybie rescue nie widzimy, ani nie możemy zamonotować systemu plików serwera, także taka przerwa 12h i praktyczny brak konkretnej (bo kontakt był, ale nic z niego nie wynikło, a dalej niestety czekamy) odpowiedzi z custommersupport@ovh.co.uk czy pomoc@ovh.pl pozostawię bez komentarza.

Także jak RPS to do niczego ważnego...

Bruno
15-04-2008, 18:18
Cytat Napisał Aimar
Tak, ale tylko w trybie do odczytu, a ja przy każdym
ps auwx | grep iscsi ?

Aimar
15-04-2008, 17:58
RPS sam odzyskuje dysk. Moz byc az 24godz bez dysku.
Tak, ale tylko w trybie do odczytu, a ja przy każdym połączeniu ze stroną www dodaję sesję do tabeli w bazie mysql ...
..eh moment, jak mogę dodać rekord do bazy, podczas gdy dysk jest w trybie tylko do odczytu?

Nie mogę... reboot, i dlatego max uptime jaki osiągnąłem to 1d ~12h

ig3
15-04-2008, 08:41
Ale nam nie chodzi tylko o to że HDD pada. O tym że dostęp przywraca to widzę:

> Apr 13 23:38:19 r10xxx iscsid: connect failed (113)
> Apr 13 23:38:44 r10xxx last message repeated 27 times
> Apr 13 23:39:09 r10xxx last message repeated 22 times
> Apr 13 23:39:09 r10xxx iscsid: connect failed (111)
> Apr 13 23:39:09 r10xxx last message repeated 9 times
> Apr 13 23:39:09 r10xxx iscsid: connection1:0 is operational after recovery
> (63 attempts)

Jednak przywraca w trybie readonly. A jak partycja systemowa w trybie RO jest to chyba nic się nie da zrobić poza rebootem.

Bruno
15-04-2008, 08:24
Cytat Napisał Aimar
ale "padający dysk" i
RPS sam odzyskuje dysk. Moz byc az 24godz bez dysku.

Fanel
15-04-2008, 07:29
Nie piszczie tak, bo mam ochotę zrezygnować...

Aimar
14-04-2008, 23:45
W moim odczuciu mój serwer (HDD) przez ostatni weekend i poniedziałek 5 razy przechodził w tryb Read-only i musiałem wykonywać nie potrzebnie reboot. W przeciągu 24h 2x straciłem bazy danych i musiałem wgrywać backup. Dziś koło 21 powtórka z historii, reboot server już nie wstał. I co ja mam czuć hostując 2 malutkie strony które generują load 0.1 gdy HDD działa. Ale od czasu przeniesienia na rps'a uptime to około 80-90 %. Zapewne zależy to od sieci w jakiej się jest. Ale czy naprawdę muszę siedzieć 24h przy komputerze i sprawdzać czy HDD w ovh działa czy może już padł ? Zarządzam kilkoma dedykami, miałem również vpsy i tylko nerwów przez 2-3 lata się nie najadłem co przez miesiąc w ovh.
W pełni się zgadzam z poprzednikiem...
Średnio co 24h coś pada ... praktycznie co chwilę, muszę sprawdzać, czy przypadkiem hdd sie nie "zablokował" i nie wywaliło mi mysql'a ... :/

Stronka generuje naprawdę maleńki load, ani razu nie przekroczyło to 0.5x, a wszystko nieustannie wysypuje się co ~24h

Gentoo okroiłem z pakietów do minimum - ~150-200MB RAMu wolnego i to spokojnie wystarcza, ale "padający dysk" i tak wykłada mysql'a i wtedy ja musze byc przy komputerze, zeby to odpalic ponownie...
Zaczyna to byc denerwujące

ig3
14-04-2008, 21:59
W moim odczuciu mój serwer (HDD) przez ostatni weekend i poniedziałek 5 razy przechodził w tryb Read-only i musiałem wykonywać nie potrzebnie reboot. W przeciągu 24h 2x straciłem bazy danych i musiałem wgrywać backup. Dziś koło 21 powtórka z historii, reboot server już nie wstał. I co ja mam czuć hostując 2 malutkie strony które generują load 0.1 gdy HDD działa. Ale od czasu przeniesienia na rps'a uptime to około 80-90 %. Zapewne zależy to od sieci w jakiej się jest. Ale czy naprawdę muszę siedzieć 24h przy komputerze i sprawdzać czy HDD w ovh działa czy może już padł ? Zarządzam kilkoma dedykami, miałem również vpsy i tylko nerwów przez 2-3 lata się nie najadłem co przez miesiąc w ovh.

Fanel
14-04-2008, 21:49
Cytat Napisał oles@ovh.net
Witam,
zakończyliśmy właśnie prace nad opcjami SLA i noSLA dla ISCSI
na serwerach RPS. Mamy aktualnie kilku klientów przełączonych
w tryb noSLA u których użycie dysku było bardzo duże. Tak się
dzieje w momencie wykorzystania serwera do wymiany plików co
niesie za sobą wiele równoległych połączeń do serwera ISCSI.

Aktualnie, gdy klient bardzo obciąża dysk jest przełączany
(narazie ręcznie) w tryb noSLA.

Co dokładnie znaczy SLA / noSLA?
--------------------------------------
W trybie noSLA serwer ISCSI zamiast wysyłać odpowiedź natychmiastowo
wysyła ją z opóźnieniem 100ms. To wszystko.
W trybie SLA nie ma żadnych opóźnień.

Zmian dokonaliśmy dla sieci 192/195 i 196/199.
Naszym zdaniem funkcjonalność RPS w trybach noSLA jak i SLA jest ok.

Jakie są Wasze odczucia? Wszelkie opinie mile widziane.
(zmiany od godz. 21:00 dnia dzisiejszego, tj. 14.kwietnia 2008)
No to teraz prawie jak dedyk ;D

oles@ovh.net
14-04-2008, 20:24
Witam,
zakończyliśmy właśnie prace nad opcjami SLA i noSLA dla ISCSI
na serwerach RPS. Mamy aktualnie kilku klientów przełączonych
w tryb noSLA u których użycie dysku było bardzo duże. Tak się
dzieje w momencie wykorzystania serwera do wymiany plików co
niesie za sobą wiele równoległych połączeń do serwera ISCSI.

Aktualnie, gdy klient bardzo obciąża dysk jest przełączany
(narazie ręcznie) w tryb noSLA.

Co dokładnie znaczy SLA / noSLA?
--------------------------------------
W trybie noSLA serwer ISCSI zamiast wysyłać odpowiedź natychmiastowo
wysyła ją z opóźnieniem 100ms. To wszystko.
W trybie SLA nie ma żadnych opóźnień.

Zmian dokonaliśmy dla sieci 192/195 i 196/199.
Naszym zdaniem funkcjonalność RPS w trybach noSLA jak i SLA jest ok.

Jakie są Wasze odczucia? Wszelkie opinie mile widziane.
(zmiany od godz. 21:00 dnia dzisiejszego, tj. 14.kwietnia 2008)