We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Błąd wyświetlania strony po ostatnich pracach modernizacyjnych serwera

pepto
10-04-2008, 23:36
Cytat Napisał miro
witam

Mam problem z moimi dwoma stronami. Od kilku dni nie wyświetlają się. Zaczynają się od literek p, k. Z tego co zauważyłem, że trwają prace na tych kontach?!? A wiec w czym jest problem?
Wczytaj się uważnie w posty powyżej to zrozumiesz . Nie chodzi o to, że coś się sypnęło adminom przy "gmyraniu" ustawień serwera. Takie rzeczy się zdarzają. Ale nie można przez trzy dni wciskać użytkownikowi konta, że wszystko jest sprawne a błędy i awarie w działaniu są wynikiem nieprawidłowości w cms zainstalowanym na moim koncie. A takimi właśnie informacjami mnie częstowano z sugestią abym zlikwidował błędy w swoim cms, ponieważ serwer działa prawidlowo. Popatrz na inne posty w innych temat, panuje chaos, ludzie są zdezorientowani .. a wszystko z braku rzetelnej informacji.

miro
10-04-2008, 17:20
witam

Mam problem z moimi dwoma stronami. Od kilku dni nie wyświetlają się. Zaczynają się od literek p, k. Z tego co zauważyłem, że trwają prace na tych kontach?!? A wiec w czym jest problem?

pepto
09-04-2008, 18:01
Cytat Napisał Łabędź
Daj znać jak się ten stan zmieni.
Z pewnością tak będzie. A jeszcze bardziej będę sygnalizował gdy się nie zmieni, tzn. gdy problemy nie ustąpią

Cytat Napisał Łabędź
czy zmiany są zachowywane w bazie? [...]Bez obaw.
Zmiany raczej nie są zachowywane w bazie - sprawdzałem w wyeksportowanym backup xml (taka mozliwość w wordpress do kopiowania wpisów). Dodatkowo zwiedziłem Manager-ovh i jest tam taka ciekawostka - w zakładce bazy danych sql pokazuje: "nazwa_uzytkownika" na filer 0 KB.
Baza jest widoczna przez phpMyadmin.

Cytat Napisał Łabędź
i po co?
Wiesz, jak to się mówi - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Moja strona nie jest blogiem, w którym zamieszczam "fotki z wycieczek lub z imienin wujka Mietka". Tam znajdują się dość konkretne informacje skierowane do konkretnych osób. I jeśli stronka zaczyna się "wykrzaczać" i na dodatek nie mogę wpisać aktulnej informacji o zajęciach, które odbędą się za tydzień...to dla mnie jest to dramat. W końcu trochę siedziałem nad ta stroną po to aby takie informacje zamieszczać Ba, .. nie mogę nawet dokonać edycji istniejących już stron....szkoda słów, naprawdę.

pozdrawiam

Łabędź
09-04-2008, 15:43
Cytat Napisał pepto
Poza tym od instalacji cms'a, czyli od roku, nie gmyrałem w konfiguracjach ani ustawieniach. I powtórzę jeszcze raz: strona wyswietlała sie prawidłowo i mogłem edytować teksty. Teraz zostałem tego pozbawiony.
Daj znać jak się ten stan zmieni.

Cytat Napisał pepto
Nie kontaktowałem się z BOK, tylko z pomoc60free - oficjalny adres mailowy w przypadku kłopotów z kontem 60free. Nawet nie można od Was wydusić co jest zmieniane a byc może ułatwi to usuwanie ewentualnych błędów.
ok, zapomniałem o tym adresie. Nie sądziłem, że jest jeszcze w użyciu

Cytat Napisał pepto
Na razie boje się wchodzić i sprawdzać cokolwiek. Z pewnością sprawdzę.
Bez obaw.

Cytat Napisał pepto
Wszystko się zdarza...nawet awarie. wystarczy podać tylko jasną i czytelną informację np. są prowadzone prace....mogą wystąpić błędy...będziemy starali się je poprawić...prosimy nie administrować swoich stron do momentu zakończenia prac modernizacyjnych...itp. Czy podanie takiej informacji jest aż takie trudne.
To pewnie nie znasz strony: http://prace.ovh.pl/

Jest też RSS - nie musisz więc wchodzić na stronę 5 razy dziennie

Cytat Napisał pepto
"dość mocno zdołowany"
i po co?

pozdrawiam

pepto
09-04-2008, 15:04
Cytat Napisał Łabędź
Modernizacje nie dotyczyły PHP.
Być może strona była modyfikowana w trakcie modernizacji systemu i powstał jakiś błędny wpis.
Jeżeli błąd wynika z aktualnej konfiguracji to napewno też 'wyjdzie' gdzie indziej

Szczerze mówiąc, mnie to wygląda na błąd w stylu (nie domknięty znacznik "").
Dzięki, oczywiście posprawdzam domknięcie znacznika....ale nie gniewaj się - taki błąd nie wyskakuje po roku czasu jak królik z kapelusza i ujawnia się przypadkowo po pracach administracyjnych na serwerze ...Łabędź...litości .

Co masz na myśli pisząc, że wyjdzie gdzie indziej...masz na myśli moja stronę czy inne konta?

Nie wiem, czy stronę modyfikowałem w trakcie modernizacji serwera. Nie było żadnej informacji aby wstrzymać się z administrowaniem strony z powodu zmian ustawień serwera. Chyba, że zakładasz, iż każdy użytkownik powinien przynajmniej 5 razy dziennie sprawdzać Wasze info o rozpoczętych pracach...zanim zaloguje się na swoje konto. Być może jest to dopuszczalne przy kontach free ale należałoby może chociaż o tym wspomnieć..ot chociażby na tym forum. Podajecie jakieś dziwne informacje typu "pracujemy na kontach c,d.... Moje jest na b i też nie działa, więc jak to mam odczytywać...że nie będzie już działała moja strona?
Poza tym od instalacji cms'a, czyli od roku, nie gmyrałem w konfiguracjach ani ustawieniach. I powtórzę jeszcze raz: strona wyswietlała sie prawidłowo i mogłem edytować teksty. Teraz zostałem tego pozbawiony.

Cytat Napisał Łabędź
60free nie jest objęte pomocą BOK. Nie rozumiem dlaczego po dwudniowej korespondencji uważasz że zostałeś 'spuszczony na drzewo'.
Ano dlatego, że nie otrzymałem żadnej jednoznacznej odpowiedzi... poza ogólnikowym stwierdzeniem, że (w wolnym tłumaczeniu) cms na moim koncie "się przestawił, powoduje błędy w działaniu strony"...ot tak po prostu..zmeczył sie po roku i się popsuł . Nie kontaktowałem się z BOK, tylko z pomoc60free - oficjalny adres mailowy w przypadku kłopotów z kontem 60free. Nawet nie można od Was wydusić co jest zmieniane a byc może ułatwi to usuwanie ewentualnych błędów.[/QUOTE]

Cytat Napisał Łabędź
czy zmiany są zachowywane w bazie?
Nie wiem, dzięki za zainteresowanie. Na razie boje się wchodzić i sprawdzać cokolwiek. Z pewnością sprawdzę. Otrzymałem właśnie po kolejnym moim monicie info aby wstrzymać się z administrowaniem swojego konta z powodu nadal trwających prac.

Cytat Napisał Łabędź
W tym momencie prowadzone są gruntowne zmiany w serwisie 60free. Staramy się to robić 'bezboleśnie'. Niestety nie wszystko da się zrobić zupełnie przezroczyście - stąd też te problemy. Prace nie zostały jeszcze zakończone.
Wszystko się zdarza...nawet awarie. wystarczy podać tylko jasną i czytelną informację np. są prowadzone prace....mogą wystąpić błędy...będziemy starali się je poprawić...prosimy nie administrować swoich stron do momentu zakończenia prac modernizacyjnych...itp. Czy podanie takiej informacji jest aż takie trudne.

mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie moim postem
z poważaniem
"dość mocno zdołowany" pepto

Łabędź
08-04-2008, 23:29
Cytat Napisał pepto
Witam

Po ostatniej "radosnej twórczości" administratorów na serwerze moja strona zaczęła wyświetlać się z błędami (dół strony): www.baguazhang.ovh.org
Modernizacje nie dotyczyły PHP.
Być może strona była modyfikowana w trakcie modernizacji systemu i powstał jakiś błędny wpis.
Jeżeli błąd wynika z aktualnej konfiguracji to napewno też 'wyjdzie' gdzie indziej

Szczerze mówiąc, mnie to wygląda na błąd w stylu (nie domknięty znacznik "").

Cytat Napisał pepto
po dwudniowej mailowej korespondencji otrzymałem informację od pomoc.60free..., iż prowadzone prace na serwerze nie miały wpływu na zaistniałe błędy. zasugerowano abym sprawdził pliki konfiguracyjne Wordpress .... Nie bardzo rozumiem jak prosta aplikacja php (Wordpress) mogła sama z siebie po roku czasu przestać działać prawidłowo.

Taką odpowiedź odbieram jako jednoznaczne "spuszczenie mnie na drzewo".
60free nie jest objęte pomocą BOK. Nie rozumiem dlaczego po dwudniowej korespondencji uważasz że zostałeś 'spuszczony na drzewo'.

Cytat Napisał pepto
W tej chwili godz. 18.43 nie mogę dokonać wpisu na własnej stronie...nieźle. Panel administracyjny otwiera się, edytuje stronę - zapisuje ją...i nic, jakbym w ogóle nic nie robił.
czy zmiany są zachowywane w bazie?

Cytat Napisał pepto
Mam świadomość, że korzystam z darmowego konta. Jednak chyba nie w taki sposób powinno to wszystko działać. Najgorsze jest to, że przez rok czasu posługiwałem się adresem z domeną ovh.org w nazwie i "rozgrzałem go" ... a tu taka wtopa nie z mojej winy
W tym momencie prowadzone są gruntowne zmiany w serwisie 60free. Staramy się to robić 'bezboleśnie'. Niestety nie wszystko da się zrobić zupełnie przezroczyście - stąd też te problemy. Prace nie zostały jeszcze zakończone.

pozdrawiam

pepto
08-04-2008, 17:46
Witam

Po ostatniej "radosnej twórczości" administratorów na serwerze moja strona zaczęła wyświetlać się z błędami (dół strony): www.baguazhang.ovh.org

Błąd związany jest z wyświetlaniem wpisów, które nie powinny być widoczne przy odnośnikach do podstron. Co ciekawsze wczoraj te wpisy ograniczały sie do daty, dziś już pokazuje także strefę czasową.

Strona zbudowana jest w Wordpress (php) i od maja 2007 roku działała poprawnie, aż do ostatnich prac modernizacyjnych ovh.pl

po dwudniowej mailowej korespondencji otrzymałem informację od pomoc.60free..., iż prowadzone prace na serwerze nie miały wpływu na zaistniałe błędy. zasugerowano abym sprawdził pliki konfiguracyjne Wordpress .... Nie bardzo rozumiem jak prosta aplikacja php (Wordpress) mogła sama z siebie po roku czasu przestać działać prawidłowo.

Taką odpowiedź odbieram jako jednoznaczne "spuszczenie mnie na drzewo".

Jestem w kropce, bardzo proszę o ewentualną pomoc lub podpowiedź osoby biegłej (znającej w Wordpress i znającej serwer 60free)

W tej chwili godz. 18.43 nie mogę dokonać wpisu na własnej stronie...nieźle. Panel administracyjny otwiera się, edytuje stronę - zapisuje ją...i nic, jakbym w ogóle nic nie robił.

ps.

Mam świadomość, że korzystam z darmowego konta. Jednak chyba nie w taki sposób powinno to wszystko działać. Najgorsze jest to, że przez rok czasu posługiwałem się adresem z domeną ovh.org w nazwie i "rozgrzałem go" ... a tu taka wtopa nie z mojej winy

pozdrawiam

pepto