We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z instalacja systemu.

rafmik
06-09-2008, 10:13
Witam,

Probowalem przeinstalowac system za pomoca managera ovh. Mimo 3 prob - zawsze konczylo sie tak samo : blad ,,Error during partitions reset..'' nie ma mozliwosci skontaktowania sie z interfejsem HDD. Sprobowalem zmienic przy reinstalacji iSCSI na NFS, i w tym momencie mija 12 godzin jak trwa proces instalacji, blad sie nie pojawia, ale przez ssh juz sie wbic nie da bo system nie przyjmuje hasla a nowe mailem nie przyszlo.
Czy system reinstalacji systemu na RPS jest faktycznie tak zawodny? Czy zostaje mi tylko wyzej wspomniana w tym watku reczne reinstalacja w trybie rescue ?
I jeszcze jedno pytanie (to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc) - jak dlugo czekacie faktycznie (nie formalnie zgodnie z regulaminem) na jakas odpowiedz z pomoc@ovh.net tudziez po zgloszeniu problemu przez managera ? Rozumiem ze usluga jest ultra tania, jest sobota itd, ale jak wczoraj wieczorem mi sie nie udalo przeinstalowac serwera to znaczy ze na jakakolwiek pomoc z ovh moge liczyc juz tylko w dni robocze?
Dzieki i pozdrawiam,
rafmik

Dodatkowe informacje :
1. Mój błąd : adres to pomoc@ovh.pl (choć nie dostałem NDR więc adres pomoc@ovh.net też istnieje)
2. Z informacji, którą uzyskałem była awaria dysku, która się zbiegła w czasie z moją reinstalacją serwera RPS (choć próbowałem wieczorem a w ciągu dnia - o 12:00 prace na tym dysku się podobno zakończyły -> wniosek : jeśli się uruchomi reinstalację i ona się "podwiesi", to mimo naprawy dysku przez adminów potrzebny jest ręczny reset Managera OVH bo inaczej reinstalacja będzie szła w nieskończoność)
3. Jeśli chodzi o czas reakcji : to w weekend raczej nie ma co liczyć na pomoc mimo, że z informacji, które uzyskałem są dyżury i w Polsce i we Francji W poniedziałek po moim telefonie sprawą się zajęto dość szybko więc nie ma powodów do narzekania.
Pozdrawiam,
rafmik

herkulesik
02-09-2008, 16:02
I wszystko jasne, ile może trwać naprawa takiego oto błędu:
ERROR: Error during storage creation
?

qermit
01-09-2008, 11:23
pewnie panowie adminowie sprawdzają co się dzieje ręcznie. zadzwoń na infolinie i się dowiedz.

herkulesik
01-09-2008, 07:59
Serwer zaczął pingować, ale teraz nic z nim zrobić nie mogę.
Pięknie mam napisane ze trym rescue jest aktywowany ale maila żadnego nie otrzymałem. Przy próbie resa czy jakiejkolwiek zmianie otrzymuje:

Wystąpił problem z Twoim serwerem, nie możesz wykonać restartu sprzętowego samodzielnie

qermit
01-09-2008, 07:16
no to już coś. jeżeli przełączyłeś w rescue to powinieneś jeszcze maila dostać (chyba że go nie zdefiniowałeś)

herkulesik
31-08-2008, 23:51
dziękuje ślicznie, ale na razie dostałem pięknego maila
Witamy,

Nasz system monitoringu wykrył usterkę na Twoim serwerze...

qermit
31-08-2008, 23:28
rescue pro -> zalogować się -> podmontować dyski -> zaciągnąć stage -> zaciągnąć portage -> (zrobić jądro -> zainstalować bootloader -> znaleźć initrd dla iSCSI) -> zmienic hasło dla roota -> zresetować

herkulesik
31-08-2008, 22:17
A jak zacząć instalację "ręcznie"

qermit
30-08-2008, 13:53
przestaw maszyne w tryb rescue pro i zaczij instalacje recznie, jezeli w ciagu pol godziny nie otrzymasz hasla to znaczy ze cos pewnie poszlo nie tak.

Instalowalem juz kilka razy recznie RPSa

nihonjin
27-08-2008, 18:02
Właśnie mam taki sam problem. Próbuję na swoim serwerze zainstalować gentoo, instalacja została rozpoczęta już kilka dni temu jednak do tej pory po wejściu do "reinstalacja serwera" ciągle jest napis, że instalacja ciągle trwa. Co z tym teraz zrobić?

friend
04-04-2008, 15:49
Już problem rozwiazany. Dziekuje...

friend
03-04-2008, 20:25
Instalacja Ubuntu na moim RPS trwa już ponad 2 dni! Chciałem przeinstalować system (ponieważ na maila nie dostalem wiadomosci z haslami i nie mam dostepu przez SSH) lecz ciągle wchodząc w 'reinstalacja serwera' pisze 'Instalacja jest w trakcie' i rozpoczyna się pierwszy etap instalacji. Po kilkudziesięciu minutach etap ten nadal trwa.. i nie da się go zatrzymać. Co teraz mam zrobić? Pisałem do pomocy ale oprocz 1 maila w ktorym bylo napisane "kiedy rozpoczela sie instalacja?" żadnego maila nie dostalem.

Proszę o pomoc.