We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kilka pytań na temat RPS

Rysiu
31-03-2008, 10:53
Czyli mam rozumieć, że moje dane z punktu widzenia hardware nie mają szans na "wyparowanie"?

Bruno
30-03-2008, 20:48
Cytat Napisał Rysiu
A można znać specyfikację SAN'a? Tak z ciekawości chciałbym coś wiedzieć
RAID-10 with RAID-1 of 3 disks + binary backups

Tyle wiem..

Rysiu
30-03-2008, 20:27
A można znać specyfikację SAN'a? Tak z ciekawości chciałbym coś wiedzieć

Bruno
30-03-2008, 20:06
Cytat Napisał damian
Co do oprogramowanie jakie jest na serwerze, czy jak wybiorę np. wersje skonfigurowaną (gotową) przy zakupie, a stwierdzę że chcę coś innego czy mogę normalnie (przy pomocy jakiego PA) zmienić instalkę np. na Debian 4.0 (Etch) lub Ubuntu Server 7.10??
Tak. Można zmieniać via manager ile sie chce, i za darmo

"Zdalna reinstalacja RPS - darmowa"
http://www.ovh.pl/produkty/rps1.xml

damian
30-03-2008, 19:59
dzieki za odp.
Trzeba kupić i potestować.

Co do oprogramowanie jakie jest na serwerze, czy jak wybiorę np. wersje skonfigurowaną (gotową) przy zakupie, a stwierdzę że chcę coś innego czy mogę normalnie (przy pomocy jakiego PA) zmienić instalkę np. na Debian 4.0 (Etch) lub Ubuntu Server 7.10??

Pozdrawiam

Bruno
30-03-2008, 17:43
Cytat Napisał kubeczeq
Chodzi zapewne o system goly oraz z panelem.
Ah.. "Gotowa do użycia" to są systemy gdzie Apache, PHP, FTP, Emails... są zainstalowane i administracja przesz panel web, platne (plesk) albo nie (releases).

A "Wersja podstawowa" to tylko jest SSH (to : http://skullbox.net/ssh/ssh1.gif) i masz sam zainstalowac Apache,PHP,Emails,FTP... :

Żadna usługa (poza ssh) nie jest uruchomiona, co daje możliwość skonfigurowania serwera pod własnym kątem. Wymaga bardzo dobrej znajomości administrowania serwerem
http://www.ovh.pl/jednostki/dystrybucje.xml

kubeczeq
30-03-2008, 16:21
Cytat Napisał Bruno
??? Nie rozumiem.
Chodzi zapewne o system goly oraz z panelem.

Bruno
30-03-2008, 15:51
Cytat Napisał Bruno
200 RPS/glowa iSCSI ... i 4 glowy na 1 SAN...
Sprawdzilem na ML i ostatni mail mowi to : 4 glowy na 2 SANy. (Ale jak pisze to nie wazne)

Bruno
30-03-2008, 15:47
Cytat Napisał damian
1 - Czy serwer jest podłączony do sieci LAN i iSCSI przez tą sama karte sieciową?
Tak.

2 - Jakich parametrów jest serwer SAN na ile serwerów RPS jest dzielony (przy założeniu że wszyscy urzytkownicy RPS I będą chciali korzystać tylko z 10GB powierzchi dyskowej)
200 RPS/glowa iSCSI ... i 4 glowy na 1 SAN... mysle...ale nie wazne, wazne ze działa i jest szybki.

3 - Rozumiem że przepustowość serwera SAN jest 100Mbps tzn. zmamy przykładowo 20 RPS i te 20 serwerów jest podłączone pod jedno złącze 100Mbps co w żeczywistości daje nam 5Mbps na serwer RPS (przy założeniu równomiernego obciążenia)
Nie, jeden link/RPS i 100Mbps/RPS. Ale nie wolno ci >101Mbps w sumie wszystkich serwerow.

4 - Czym się różni oprogramowanie //Gotowa do użycia// od //Wersja podstawowa//
??? Nie rozumiem.

damian
30-03-2008, 14:30
Witam,
post kierowany jest do pracowników firmy OVH.
A mianowicie chodzi mi o parametry usługi:
1 - Czy serwer jest podłączony do sieci LAN i iSCSI przez tą sama karte sieciową?
2 - Jakich parametrów jest serwer SAN na ile serwerów RPS jest dzielony (przy założeniu że wszyscy urzytkownicy RPS I będą chciali korzystać tylko z 10GB powierzchi dyskowej)
3 - Rozumiem że przepustowość serwera SAN jest 100Mbps tzn. zmamy przykładowo 20 RPS i te 20 serwerów jest podłączone pod jedno złącze 100Mbps co w żeczywistości daje nam 5Mbps na serwer RPS (przy założeniu równomiernego obciążenia)
4 - Czym się różni oprogramowanie //Gotowa do użycia// od //Wersja podstawowa//