We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

90Plan - kilka pytań

mariano
25-03-2008, 15:47
Cytat Napisał puppy
chciałem się tylko nieco rozeznać w możliwościach serwera "na przyszłość"
Wiesz, w "przyszlosci" wiele moze sie zmienic takze w ovh. Moze prezio sie kiedys obudzi i zainwestuje w "agile hosting", kto wie... Trzymaj reke na pulsie.

Czy można chociaż ściągnąć programy (typu fora, cms, wiki) bezpośrednio z internetu na serwer?
Niestety nie. Konto shellowe sluzy tylko jako pomoc do zarzadzania kontem webowym. Jesli pozwolisz ludziom korzystac ze chocby zwyklego wget-a, od razu wykorzystaja to w niecnych celach.

Co do pojemności - ekhm.. więc po zakupie serwera mam 900 mb dostępnego miejsca?
Domyslnie masz 900mb, ale masz dwie opcje do wyboru. Zob. tabelke na tej stronie: http://www.ovh.pl/jednostki/bezpiecz...wierzchnia.xml. Ja osobiscie wolalbym wersje z backupem, ale wszystko zalezy oczywiscie od zapotrzebowan.

Mozesz przelaczac sie miedzy obiema opcjami za darmo w managerze.

Czy można ustawiać quote dla każdego konta ftp osobno?
Niestety nie.

puppy
21-03-2008, 21:42
Ok, muszę przyznać że mniej więcej takich odpowiedzi oczekiwałem, chciałem się tylko nieco rozeznać w możliwościach serwera "na przyszłość". Na razie nie mam takich wymagań, na szczęście
Trochę mnie zaskoczył restrykcyjny dostęp do shell, szkoda że nie ma dostępu do takich rzeczy jak irc (niekiedy potrzebuję mieć dostęp z telefonu komórkowego - irssi przez shell jest najlepszym wyjściem). Czy można chociaż ściągnąć programy (typu fora, cms, wiki) bezpośrednio z internetu na serwer? A EKG2 to klient jabber pod konsolę.
Co do pojemności - ekhm.. więc po zakupie serwera mam 900 mb dostępnego miejsca? Czy można ustawiać quote dla każdego konta ftp osobno?

mariano
19-03-2008, 09:04
Cytat Napisał Bruno
Ruby on Rails jest.
Scisle rzecz biorac: jest, ale przez cgi, czyli tak, jakby go nie bylo. Django tez mozesz sobie sciagnac na wlasne reke i jechac przez cgi. Mod_mono nie ma, podobnie jak nie ma mod_python, mod_wsgi, mod_perl itp. O javie na hostingu mozesz zapomniec. Jesli masz takie wymagania, powinienes zastanowic sie nad dedykiem.

Bruno
19-03-2008, 07:21
Cytat Napisał puppy
- Jaka jest pojemność dyskowa tego serwera? Na stronie opisującej ofertę widzę "Przestrzeń dyskowa w opcji 'Powiększ konto' 900 MB". Jaka pojemność jest bez takiej opcji ..? Lub też ile ta opcja kosztuje?
900MB bez backups, normalny Linux RAID 1. 90MB z opcja "Bezpieczeństwo danych" i 5 backups :
http://www.ovh.pl/jednostki/bezpiecz...wierzchnia.xml
Ile ? Gratis i mozliwe zmienić przez manager.
- Jakie programy mogę uruchamiać na serwerze (przez ssh)? Czy są jakieś ograniczenia, poza zakazem uruchamiania programów w tle? Chciałbym od czasu do czasu uruchomić tam klienta IRC oraz EKG2, czasem przeglądarkę WWW (lynx, links?) - czy to możliwe? Czy na serwerze jest dostęp do kompilatorów? Jakie są dostępne powłoki?
Lynx tak, IRC nie, EKG2 nie znam. To jest SSH with no route to Internet.

- Czy działa tam django i RoR ? Czy na serwerze jest zainstalowany mod_mono (lub podobne rozwiązanie, by mieć dostęp do takich aplikacji)? Czy jest obsługa javy?
Ruby on Rails jest.

- Chcę do serwera dołączyć kilka domen - nie ma z tym problemu? Jak wygląda kwestia emaili - czy mogą one działać dla wszystkich domen, używając tego jednego serwera?
Tak : http://www.ovh.pl/jednostki/multidomena.xml

I pytanie dot. stricte domen - czy można zamówić każdą domenę? Tzn. wliczając "egzotyczne" końcówki nazw.
Nie, tylko co jest tu : http://www.ovh.pl/produkty/domeny.xml Ale mozna kupic domen u innego i uziwac DNS OVH.

puppy
18-03-2008, 23:28
Witam.

Mam kilka co do oferty 90Plan:
- Jaka jest pojemność dyskowa tego serwera? Na stronie opisującej ofertę widzę "Przestrzeń dyskowa w opcji 'Powiększ konto' 900 MB". Jaka pojemność jest bez takiej opcji ..? Lub też ile ta opcja kosztuje?
- Jakie programy mogę uruchamiać na serwerze (przez ssh)? Czy są jakieś ograniczenia, poza zakazem uruchamiania programów w tle? Chciałbym od czasu do czasu uruchomić tam klienta IRC oraz EKG2, czasem przeglądarkę WWW (lynx, links?) - czy to możliwe? Czy na serwerze jest dostęp do kompilatorów? Jakie są dostępne powłoki?
- Czy działa tam django i RoR ? Czy na serwerze jest zainstalowany mod_mono (lub podobne rozwiązanie, by mieć dostęp do takich aplikacji)? Czy jest obsługa javy?
- Chcę do serwera dołączyć kilka domen - nie ma z tym problemu? Jak wygląda kwestia emaili - czy mogą one działać dla wszystkich domen, używając tego jednego serwera?

I pytanie dot. stricte domen - czy można zamówić każdą domenę? Tzn. wliczając "egzotyczne" końcówki nazw.