We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Support ovh.pl - tryb olewania?

Bruno
27-03-2008, 01:08
Cytat Napisał Bruno
Albo Pleska [troll]bo R2 to g....[/troll]
Co ja gadam... Nigdy Pleska na Kimsufi !!! Ale Plesk + RPS1 (lub 2) to moze byc fajnie

Bruno
27-03-2008, 01:05
Cytat Napisał oles@ovh.net
ramires a écrit:
>
> Bruno;29882 Wrote:
>> Wroc na wirtualne.

>
> doradz mi zatem wirtualke z dostepem ssh, nielimitowana iloscia baz,
> mozliwoscia odpalania aplikacji po stronie serwera, brakiem limitow w
> domenach, szybkim transferem, zarzadzaniem takim jak plesk (pomimo ze
> wieszam czasem na nim psy, to sie bardzo przywyczailem), powierzchnia
> ponad 500GB
>
> Jesli dasz mi dobra oferte w cenie do 3000 rocznie to moze skorzystam

kimsufi 109*12 rocznie i reszta na oplacenie administratora.
Albo Pleska [troll]bo R2 to g....[/troll]

Daj mi tez twoj IP : echo twoj_ip >> /etc/hosts.deny

oles@ovh.net
27-03-2008, 00:54
ramires a écrit:
>
> Bruno;29882 Wrote:
>> Wroc na wirtualne.

>
> doradz mi zatem wirtualke z dostepem ssh, nielimitowana iloscia baz,
> mozliwoscia odpalania aplikacji po stronie serwera, brakiem limitow w
> domenach, szybkim transferem, zarzadzaniem takim jak plesk (pomimo ze
> wieszam czasem na nim psy, to sie bardzo przywyczailem), powierzchnia
> ponad 500GB
>
> Jesli dasz mi dobra oferte w cenie do 3000 rocznie to moze skorzystam

kimsufi 109*12 rocznie i reszta na oplacenie administratora.

ramires
26-03-2008, 22:04
Cytat Napisał mariano
Bierzesz dedyka - robisz wszystko na wlasna reke. Umowa jest jasna. Support i tak czesto jest na tyle mily (jak na moj gust zdecydowanie za mily), ze podpowie klientowi, co ma zrobic - nieraz nawet wprost napisze, jakie dokladnie polecenia w shellu trzeba wykonac itp.

To milo, ze chcesz zaplacic za czas admina, ale dlaczego musi to byc admin ovh? Pogoogluj, napisz posta na nasze forum, a na pewno zglosi sie do Ciebie cala armia ludzi, ktorzy za kase ustawia Ci na serwerze, co zechcesz. Admini w ovh maja wlasna robote (mamy tu oprocz dedykow hosting, maile, projekty na wewnetrzne potrzeby itp), nie mozemy siedziec 8h dziennie na dedykach klientow.

Podales w swoim poscie liste problemow, ktore Ci doskwieraja. Na tym forum siedzi duzo calkiem kompetentnych ludzi - napisz jeszcze, ile jestes gotow zaplacic, to mysle, ze juz dalej sprawy moga pojsc jedynie w dobrym kierunku.
Mariano, ja naprawde dobrze rozumiem, ze admini maja pelne rece roboty i chwala im za to, bo serwerownia jak do tej pory dziala jak zloto. wiem, ze czasem mam inne potrzeby niz reszta i dlatego nie oczekuje, ze admin siadzie i zrobi to bo tak.

Po prostu wiele dystrybucji (patrz np. moja, czyli FC 4) modyfikowanych przez ovh mogla by byc troche ... nowsza (w zasadzie 95% ograniczen opanowalem) poza php.

Problem w tym, ze mam nonstop dzialajaca maszyne i nie bardzo moge pozwolic sobie na to, aby przestalo to dzialac. Za to wlasnie mi ludzie placa majacy konta czy skladkowicze forum.

Co do zaproponowania kasy - uderzylem celowo do adminow ovh, bowiem to nie jest "jakis tam admin niewiadomo skad" tylko ludzie, ktorzy wydaja mi sie naprawde zaufani. Pewnie, ze moge wziasc sobie jurka czy ogorka, ale nie bede mial pewnosci, ze to co zrobi (a przy okazji nie spierniczy czegos) bedzie tym za co chce zaplacic.

Dodatkowo ostatnio przeslalem nawet zgodnie z tym co mila Pani mi powiedziala na help linii, i ... cisza ...

Problem dotyczyl PLESKa - bowiem nagle przestalem miec mozliwosc jego aktualizacji.
Przeslalem logi, info w trakcie instalacji, po instalacji, komunikaty itp i ... echo. dla supportu moze temat nie istnieje, ale mnie akurat niektore te elementy sa potrzebne.

ramires
26-03-2008, 21:58
Cytat Napisał Bruno
Wroc na wirtualne.
doradz mi zatem wirtualke z dostepem ssh, nielimitowana iloscia baz, mozliwoscia odpalania aplikacji po stronie serwera, brakiem limitow w domenach, szybkim transferem, zarzadzaniem takim jak plesk (pomimo ze wieszam czasem na nim psy, to sie bardzo przywyczailem), powierzchnia ponad 500GB

Jesli dasz mi dobra oferte w cenie do 3000 rocznie to moze skorzystam

Bruno
19-03-2008, 11:15
Wroc na wirtualne.

mariano
19-03-2008, 09:13
Bierzesz dedyka - robisz wszystko na wlasna reke. Umowa jest jasna. Support i tak czesto jest na tyle mily (jak na moj gust zdecydowanie za mily), ze podpowie klientowi, co ma zrobic - nieraz nawet wprost napisze, jakie dokladnie polecenia w shellu trzeba wykonac itp.

To milo, ze chcesz zaplacic za czas admina, ale dlaczego musi to byc admin ovh? Pogoogluj, napisz posta na nasze forum, a na pewno zglosi sie do Ciebie cala armia ludzi, ktorzy za kase ustawia Ci na serwerze, co zechcesz. Admini w ovh maja wlasna robote (mamy tu oprocz dedykow hosting, maile, projekty na wewnetrzne potrzeby itp), nie mozemy siedziec 8h dziennie na dedykach klientow.

Podales w swoim poscie liste problemow, ktore Ci doskwieraja. Na tym forum siedzi duzo calkiem kompetentnych ludzi - napisz jeszcze, ile jestes gotow zaplacic, to mysle, ze juz dalej sprawy moga pojsc jedynie w dobrym kierunku.

ramires
18-03-2008, 21:50
Witam wszystkich tutaj zgromadzonych

Dzisiaj się lekko zapieniłem.

Wysłałem dzisiaj maila z prośbą o pomoc przy PLESKU oraz serwerze.
Napisałem grzecznie na support jak sobie tego firma OVH życzy.

Napisałem w tym mailu i mam problemy z serwerem (usługi) oraz prośbę o aktualizację oprogramowania na serwerze (zaznaczyłem, że jeśli to ma być płatne to też chcę).

Mam serwer z FC4 i PLESK 8

Zrobiłem aktualizację do 8.3.0
Od tego momentu lipa, nie mogę teraz nic dalej aktualizować, część logów nie działa.

Zgłosiłem problem i nic.

Teraz część druga. Dotyczy aktualizacji oprogramowania na serwerze.
Historia zaczeła się, gdy zacząłem przenosić działające już sklepy do mnie.
I tutaj zaczynają się kłopoty.

Wszystko wskazuje na to, że serwer pomimo tego, że techniczne wymagania sklepów spełnia, to jednak nie działa to jak ma działać poprawnie.

A to mod_rewrite raz działa a raz nie, a to nagle funkcje php odpowiedzialne za zmiane grafik raz działają a raz nie. Sprawdzam logi - cisza, mam tylko komunikat, że czasem pliku nie znaleziono. Sprawdzam ścieżkę do pliku - wow, plik istnieje, co więcej prawa odczytu, grup itp wszystko jest ok.

Kolejny problem to już opisywany ZEND. Do jednego ze sklepów potrzebowałem mieć ZENDa, i co? instalacja poszła bez najmniejszego zająknięcia ale ... no właśnie, wywala apache w kosmos, bo coś tam (temat poruszony na forum).

Ja wszystko rozumiem, płace niemałą kasę (ja wiem, że to może są grosze dla OVH, nie mniej jakiś support w ramach tego powinien być, nawet jeśli sugeruje, że zapłace za czas admina, który ustawi wszystko jak należy - koszty nie są aż tak istotne w porównaniu z tym, że teraz mi połowa rzeczy nie działa).

Wiem, że ten post to jest wetknięcie kija w mrowisko, niemniej celowo go piszę, bo już mam dość. Gdyby nie fakt, że fora jakie też utrzymuje u mnie na serwerze to już bym dawno podziękował OVH za współpracę. Odnoszę wrażenie iż, polityka polskiego supportu (pomimo tego, że część osób odwala tam kawał dobrej roboty) jest taka: "pay and pray" czyli płać i módl się aby zadziałało.

Ciekaw jestem, czy gdybym miał wykupiony większy serwer to też tak by mnie olewano?

Na większość pytań poza lakonicznymi odpowiedziami otrzymuję informację, że mam problem poruszyć na forum.ovh.pl ... no comment.

Na prośbę o instalację nowszego oprogramowania (zaznaczyłem, że ta usługa może być odpłatna) otrzymałem odpowiedź - proszę zadać temat na forum.

No przecież ręce opadają ... jaką mam pewność, że dając takie ogłoszenie tutaj i "teoretycznie" dając komuś dostęp do tego z tutejszego forum nie zostanę pozbawiony zawartości serwera albo co gorsze, nie zostanie przy okazji zainstalowane coś jeszcze co będzie np. systemem do rozsyłania spamu? (bez obrazy dla tych, co tutaj pracują).

to tyle