We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

mod_rewrite

ramires
26-03-2008, 21:50
nieumiejetnosc usera przy tworzeniu skladni mod_rewrite moze powodowac zawiechy procesow a co za tym idzie zbedne obciazenie

mialem u siebie kiedys znajomego, co tak nacudowal w rewrite (reguly) ze serwer dostawał dosłownie pier...ca i jak odpalalem jego strone to load na serwerze chwilowy dochodził do 4.2 (maszyna 4 x 2.2GHz z 12GB ramu, apache 2.0, mysql 5.0)

do bazy bylo owszem zlozone zapytanie, ale wylaczajac mu rewrite to samo zapytanie (wywolanie strony) bylo niezauwazalne dla serwera wrecz.

Dlatego przypuszczam, ze takie a nie inne decyzje podjeło ovh.

credens
22-03-2008, 13:31
Przyłączam się do prośby.

korg
06-03-2008, 15:06
Chciałbym ponowić prośbę o włączenie modułu mod_rewrite, gdyż jest on coraz bardziej popularny i wykorzystywany w coraz większej liczbie gotowych portali. Swoją prośbę motywuję również poniższym tekstem zaczerpniętym z przewodników.

2. Do działania mojego serwisu potrzebne jest włączenie opcji 'jakas_opcja' w Apache/MySQL/PHP. Czy jest możliwe włączenie tej opcji w serwisie 60free?

Oczywiście, jest możliwe. Propozycję włączenia tej opcji proszę zgłosić na forum. Jeżeli większość użytkowników stwierdzi, że chce mieć taką opcję to prawdopodobnie będzie ona włączona. Proszę jednak pamiętać, że są wyjątki - funkcje które mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa serwisu na pewno nie będą obsługiwane.
Myślę że napewno większość popiera tą idee, a jednocześnie nie zagraża ona bezpieczeństwu co pokazuje włączenie opcji na serwerach płatnych.

Przeszukałem forum i nie znalazłem wyjaśnienia negatywnych decyzji administratorów (Nie, bo nie.)

Proszę o ponowne rozpatrzenie problemu przez zespół zarządzający.
Pozdrawiam