We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

kodowanie znaków w mysql

ramires
28-02-2008, 22:22
Cytat Napisał kuki
wszystkim polom dałem typ varchar(255). Czyta wszystkie znaki polskie niemieckie, włoskie i czeskie. Czy myślicie że będzie to działać? Pozdrawiam
VARCHAR nie da Ci nic, musisz określić jeszcze w jakim kodowaniu to ma być
Polecam zadawanie utf8_general_ci, zaoszczędzi Ci wielu kłopotów
Oczywiście potem warto strony już na UTF przerobić

mariano
31-01-2008, 09:09
Moze po prostu napisz jakis kod i sam sie przekonaj, czy zadziala?

kuki
30-01-2008, 21:33
wszystkim polom dałem typ varchar(255). Czyta wszystkie znaki polskie niemieckie, włoskie i czeskie. Czy myślicie że będzie to działać? Pozdrawiam

kuki
30-01-2008, 14:50
Witam. Potrzebuję zrobić bazę w mysql która potrzebna będzie mi do słownika wielojęzycznego. Przechowywać będzie pojecie w języku polskim, angielski, niemiecki, czeskim i włoskim. Do tego będą jeszcze wyjaśnione te pojęcia w tych językach. Myślałem żeby to wyglądało mniej więcej Tak:
ID | poj_pol | poj_ang | poj_niem | poj_czesk | poj_wlos | wyj_pol | wyj_ang | itd.. Nie wiem jednak czy robić każdy język w osobnej tabeli. Lepiej było by w jednej ponieważ łatwiej było by to wyciągać potem. Jeśli ma ktoś jakiś pomysł proszę napisać. Mam jeszcze jedno pytanie jak będzie z wyświetlaniem tych pojęć we wszystkich językach na jednej stronie. Za pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam