We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Pomocy! Nie mogę nic dodać do menu pod joomla

123456
10-02-2008, 19:49
ok - wszystko działa. Poprzednio "uparcie" choć nieumyślnie pomijałem znaczek } i stąd nie chciało działać. Teraz wszystko jest jak najbardziej w porządku. Ogroooomne dzięki za pomoc!!!

marekdym
07-02-2008, 23:39
Cytat Napisał Jurg
Miałem to samo :] męczyłem się nad tym z 3 dni :/ ale w końcu udało mi sie znaleźć rozwiązanie, oto ono:

.....

mam nadzieje ze wam też to pomoże :]
Pozdrawiam

no cóż chylę głowę - chociaż oczywiście ni w ząb nie wiem co zrobiłem (oprócz ślepego wykonania twoich wskazówek), to jednak menu hulają aż miło. Bardzo dziękuję !!!

mariano
07-02-2008, 12:14
Wklej te czesci kodu, w ktorych zrobiles zmiany.

123456
07-02-2008, 11:56
Dla pewności wprowadziłem zmiany trzy razy. Za każdym razem to samo - wywala błąd, o którym pisałem w poprzednim poście. Co robić?
Może to wina wersji bazy danych i/lub php?

Jurg
06-02-2008, 22:59
123456 czy napewno wprowadziłeś poprawnie te zmiany jakie wyżej podałem ?? Sprawdź jeszcze raz. Należy tylko w dwóch miejscach wstawić $useSAXY = true; niczego nie usuwać i nic więcej nie dodawać. Miałem ten sam problem co ty i jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to właśnie to http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=15234&page=3 które w 100% uporało się z tym kłopotem :] A co do kodowania, ja mam na stronce właśnie ISO-8859-2 i obecnie stronka działa piknie
Pozdrawiam

123456
06-02-2008, 20:54
Zrobiłem jak podałeś i niestety nie pomogło. Wywala następujący błąd:

Parse error: syntax error, unexpected T_CLASS, expecting T_FUNCTION in /www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1301

W linii 1301 jest następujący zapis:
class DOMIT_Lite_Element extends DOMIT_Lite_ChildNodes_Interface {

W czym tkwi błąd, a może ja coś źle robię?

Na forum (http://forum.joomla.pl/archive/index.php?t-997.html) znalazłem informacje, że bład ten polega na tym, że "biblioteka php na serwerze nie potrafi poprawnie wczytać plików XML z kodowaniem ISO-8859-2". Ponoć wystarczy zmienić kodowanie plików XML na ISO-8859-1 i problem rozwiązany. Nie podano tam jednak jak to zrobić!

mariano
06-02-2008, 09:08
Oo! Dzieki, ze podzieliles sie swoja wiedza na forum! Napiszcie, czy to rozwiazanie tez Wam pomoglo.

Jurg
05-02-2008, 22:13
Miałem to samo :] męczyłem się nad tym z 3 dni :/ ale w końcu udało mi sie znaleźć rozwiązanie, oto ono:

Kod:
Proszę edytować poniższy plik:

includes/domit/xml_domit_lite_parser.php

Do następujących metod dodajemy linijkę - $useSAXY = true;

function parseXML_utf8($xmlText, $useSAXY = true, $preserveCDATA
= true, $fireLoadEvent = false)
{$useSAXY = true;
return $this->parseXML(utf8_encode($xmlText), $useSAXY,
$preserveCDATA, $fireLoadEvent);
} //parseXML_utf8

function parseXML($xmlText, $useSAXY = true, $preserveCDATA =
true, $fireLoadEvent = false) {
$useSAXY = true;
require_once(DOMIT_INCLUDE_PATH .'xml_domit_utilities.php');
mam nadzieje ze wam też to pomoże :]
Pozdrawiam

marekdym
05-02-2008, 09:26
też mam to samo. chyba też się to zaczęło po zmianie adresu bazy danych - czy ktoś mógłby coś poradzić??

123456
31-01-2008, 09:58
No właśnie cały szkopuł w tym, że nie! Zmieniałem tylko nazwę bazy danych z 'localhost' na 'mysql.60free.ovh.org'. Zmiana ta była niezbędna, ponieważ pewnego dnia strona przestała działać (chociaż wcześniej wszystko było ok!). Po podmianie nazwy wszystko wróciło do dawnego porządku z wyjątkiem wspomnianego menu. Nie wiem jednak czy te zmiany mają ze sobą jakiś związek, bo problemy z menu zauważyłem dopiero po pewnym czasie od podmiany nazwy bazy danych

mariano
31-01-2008, 09:11
Wyglada to niedobrze. Nie instalowales zadnych dziwnych dodatkow?

123456
30-01-2008, 20:52
Czy jest na forum ktoś kto podpowie mi jak rozwiązać mój problem? Czekam niecierpliwie, bo rzecz jest raczej pilna! Z góry dzięki za pomoc!

123456
28-01-2008, 19:05
w panelu admina joomli nie mogę dodać nowych pozycji do menu strony (pomimo, że wcześniej robiłem to bez problemu). Teraz panel admina przy dodawaniu pozycji w menu wygląda tak: zobacz
Na jednym z forum znalazłem informację, że problem dotyczy błędnego odczytywania przez serwer plików XML. Nie było tam jednak żadnej informacji na temat tego jak usunąć ten błąd. Proszę o pomoc!!!