We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Can't connect to local MySQL server through socket

Seiku
06-02-2008, 21:54
nie bede zakladal nowego tematu ale mam spory problem

probowalem sam jakos zainstalowac php
pobralem wersje 6-01-6 i wszystko zrobilem jak pisalo w poradniku instalacji

z tego co rozumiem mam cos zwalonego z mySQL a co?

bob123
04-02-2008, 17:38
Zostales poinformowany w mailu aktywacyjny podczas zakladania konta. Gdybys go uwaznie przeczytal nie mialbys teraz problemow.

Emil0076
04-02-2008, 16:58
Tak jak myślałem... Pokombinowałem konfiguracją i ku moim oczekiwaniom serwer sql z locala się zmienił na mysql.60free.ovh.org.

Gratulacje za informowanie użytkowników o zmianach adresów sql, BRAWO!... (ironia)

Emil0076
04-02-2008, 16:51
Kod:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /home/l/o/l/lol3/www/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/l/o/l/lol3/www/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/l/o/l/lol3/www/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error 

Could not connect to the database
Nic nie zmieniałem, tak jak u kolegi powyżej wchodzę i błędy się sypią...
Na serwerze jest zainstalowane forum phpbb2.
Czym tym razem OVH nas zaszczyciło?

marcin32
25-01-2008, 14:51
Mam taki błąd, przy wszystkich skryptach php łączących się z bazą.

Kod:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /home/i/p/o/ipodworld/www/admincms/try.php on line 7
Unable to select database
Gdy ostatni raz byłem na stronce wszystko działało poprawnie, od tego czasu nikt niczego nie zmieniał (sam się nią zajmuje, jeszcze nie jest ukończona).
Adres strony http://ipodworld.ovh.org
Pozdrawiam