We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Include (i na co ewentualnie je zamienić) ??

Belegrom
07-12-2005, 20:28
Wielkie dzięki. I nie szkodzi że tak późno, ja dopiero teraz od wtedy doszłem do kompa (standard - szkoła i walnięci nauczyciele). Jeszcze raz dzięki

PawelGIX
06-12-2005, 21:43
Patrząc na datę tego posta zastanawiałem się czy jeszcze odpowiadać. Ale co tam może się przyda komuś.
Więc ten twój pomysł zostaw i zastosuj np. coś takiego, działa na podobnej zasadzie i jest bezpieczniejsze.

Pozdrawiam.

Kod PHP:
switch($_GET[id]) {
    case 
'strona1':
      include(
'xxx/str1.php');
      break;
    case 
'strona2':
      include(
'xxx/str2.php');
      break;
    default:
       include(
'xxx/index.php');
     }
?>

Belegrom
30-11-2005, 16:00
Tak wygląda skrypt na mojej stronie:
if(isset($id)){
if(file_exists($id.".html")){
$plik = $id.".html";
include($plik);
}else{
echo "Wystąpił błąd - brak pliku";
}
}else{
include("news/news.html");
}
?>

Wiem że na waszym serwerze jest jakieś ograniczenie związane z zabezpieczeniami, dotyczące między innymi include. Strona co prawda się wczytuje i news.html jako podstrona początkowa też, ale po kliknięciu na link nie zmienia się (żeby nie bło linki oczywiście są np. tak:
index.php?id=info/dupa (dupa także oczywiście :P ma rozszerzenie html))
Powiedzcie jak zmienić ten skypt aby działał, albo jakim go zastąpić zeby zasada działania była identyczna. Z góry dziękuję.

PS. już szukałem conieco na forum zanim napisałem, ale nieznalazłem identycznego problemu i z php na razie też dopiero zaczynam się uczyć, więc niezbyt się jesczce na tym znam.