We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Błąd w phpbb by przemo

Sanvean
23-01-2008, 19:17
Cytat Napisał sabesak
chodzi o zminę "adresu" bazy danych z "localhost" na "mysql.60free.ovh.org"[/COLOR][/B][/I]
Faktycznie zadziałało

Wielkie dzięki

sabesak
20-01-2008, 16:40
koledzy mi przy podobnym problemie w Joomli pomogła ta rada

chodzi o zminę "adresu" bazy danych z "localhost" na "mysql.60free.ovh.org"

jeszcze raz dzięki RealKoi

conish
19-01-2008, 20:00
zaznaczasz plik/pliki i dajesz:
plik -> zmien atrybuty (pierwsze od gory)

Sanvean
19-01-2008, 18:36
Jestem wyluzowany

Cytat Napisał sabesak
Można je zmieniać przez FTP
A możesz powiedzieć jak to się robi? Do FTP używam Total Commandera. Może coś mi się uda zdziałać...

sabesak
19-01-2008, 14:36
wyluzuj Sanvean musimy czekać na odpowiedź adminów, pewnie dopiero w poniedziałek...

jeśli chodzi o
uprawnienia o wartości 755
są to uprawnienia katalogów i plików umieszczonych na serwerze cos podobnego jak "właściwości pliku" w explorerze. Można je zmieniać przez FTP, ale w twoim przypadku raczej nie sądze żeby to coś zminiło... poprostu forum nie może się dostać do bazy mysql
nic tylko cierpliwie czekać...

Sanvean
19-01-2008, 12:37
Mi też wczoraj się sypnęło forum. Ale dopiero je założyłem i konfigurowałem, więc stwierdziłem, że może namieszałem coś w konfiguracji...

Jednak parokrotne próby uruchomienia dawały ten sam rezultat - komunikat taki sam jak u Miyo. W końcu usunąłem całe forum, wgrałem od nowa i dalej nic.

W końcu założyłem sobie nową domenę 60free, żeby wrzucić na zupełnie pusty serwer (na poprzednim wypróbowywałem sobie joomlę, więc może coś za dużo się namieszało w MySQL).

Po wrzuceniu forum od nowa nie pokazuje mi się nawet strona instalacyjna. Dostaję komunikat:

Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania.

Jeżeli jesteś właścicielem tego konta i szukasz informacji na temat probmemów z błędem wewnętrznym, zapraszamy na stronę http://60free.ovh.org/pl/support/ lub sprawdź czy:

- uprawnienia do uruchamianego zasobu '/t/c/g/tcgpotter/www/forum/' mają wartość 755,
- uprawnienia do katalogu mają wartość 755,
- w pliku '.htaccess' nie znajdują się nieprawidłowe wpisy

Nie mam pojęcia gdzie znaleźć te uprawnienia o wartości 755

Jeśli to problem bardziej ogólny, to poczekam, aż ktoś coś z tym zrobi. Ale jeśli nie, to może ktoś coś podpowie?

pozdrawiam

Sanvean

miyo
19-01-2008, 10:04
Odpisze ktoś z Administracji ? Gdyż pisze mi w panelu że mam zmienić host bazy na sql1 lub cos takiego jak tak zmieniam to mam problem a jak dam mysql.60free.ovh.org to działa ale nie idzie sie zalogowac na forum .

miyo
18-01-2008, 22:27
Więc pewnie coś nasi administratorzy robią ;]

sabesak
18-01-2008, 21:35
u mnie to samo na jednym próbnym phpBB by Przemo
a na Joomli też nie łączy z bazą danych i strona się wiechła...
więc miyo, nie jesteś sam

miyo
18-01-2008, 19:41
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'sql1' (1) in /home/m/i/y/miyo88/www/forum/db/mysql4.php on line 48
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Unknown MySQL server host 'sql1' (1)

Taki błąd mi wyskakuje ! Nie wiem co zrobic przedtem wszytsko działało .