We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z zapisywaniem do pliku .txt

Sawyer
11-01-2008, 03:22
Dokladnie chodzi mi o to ze chce text napisany w 'textarea' za pomoca 'Zapisz' juz NA STALE zapisac w pliku na serverze FTP .
To pierwszy blad .. natomiast drugi pojawia sie tutaj :
Kod:
 // wiem, powinno byc .php
Zamiast zapisywac odczytuje plik. Juz nie wiem jak mam sobie z tym poradzic .. Nie chce prosic o zbyt wiele ale.. kyca moglbys napisac mi DZIALAJACY skrypt (w podobie do mojego) ktory bedzie zapisywal text do pliku notatnik.php ? Oczywiscie jesli mozesz i masz czas. Bede bardzo wdzieczny

kyca
10-01-2008, 23:45
action masz notatnik.php a w tym pliku żadnej instrukcji do zapisania.

to:
Kod PHP:
 $notka $_POST['notka'];
 if( isset(
$notka) ){

$not fopen("notatnik.txt"'w');

fwrite($not$notka);

fclose($not);
 }

?>
powinno być raczej w notatnik.php

Sawyer
10-01-2008, 00:38
Czesc, jestem nowy wiec wypadalo by sie przedstawic .
Jak widac - jestem Sawyer
Przejde do rzeczy, mam problem z zapisaniem przykladowego tekstu do pliku typu .txt wykorzystujac przy tym skrypt PHP .

index.php :

Kod:

notatnik.php :

Kod:
Oczywiscie zrobilem plik 'notatnik.txt' ale problem w tym ze kiedy cos wpisuje i klikam 'Zapisz' wyskakuje mi tylko bialy ekran z tym co napisalem w 'textarea' . Dlaczego tak sie dzieje ? Chcialbym zeby napisany przeze mnie tekst zostal zapisany w 'notatnik.txt' . Czy ktos moze mi pomoc ? Prosze o wyrozumialosc poniewaz nie mam duzego doswiadczenia w PHP innymi slowy jestem poczatkujacy ..