We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Proszę o POMOC!


kyca
09-01-2008, 21:46
jesteś w liceum profilowanym na zarządzaniu informacją?

zakładam że masz accessa, tylko powiedz którą wersję.

zacznij od projektu bazy danych - są proste kreatory więc nie powinnaś mieć większego problemu.
poniżej screen (wersja access 2007)


czy ktoś mógłby mi to zrobić (...)
zrobić nie (mówię za siebie )

bloondi1989
09-01-2008, 19:35
Witam,
muszę stworzyć taką bazę danych w MS Access:
Utwórz bazę danych o nazwie BIBLIOTEKA, dzięki której będzie możliwe wpisywanie uczniów z określonych klas(imię, nazwisko, klasa, wiek, nazwisko wychowawcy) oraz książek(tutuł,sygnatura, autor, data wypożyczenia, data oddania).
Baza danych powinna umożliwić dodawanie i usuwanie uczniów, oraz książek, a kwerendy muszą umożliwić wyszukanie danej pozycji ksiązkowej z nazwiskiem wypożyczających, terminem wypożyczeń i zwrotów, informacją, czy książka aktualnie jest wolna, czy wypożyczona.
Kolejna kwerenda ma umożliwić podgląd stanu wypożyczeń u konkretnych uczniów i klas.
Kwerendy obliczające i krzyżowe powinny umożliwić obliczanie ilości wypożyczanych książek w klasach oraz u konkretnych(poszczególnych) uczniów.
Bazę danych nalezy zaopatrzyć w panel sterowania, oprawę graficzną, zdjęcia uczniów( mogą być z internetu) i dodatkowe elementy bazy. Uzupełnić dane dla co najmniej 15 książek, 4 klas po 5 uczniów w każdej klasie.

Proszę o pomoc... nic z tego nie rozumiem... chorowałam przez ponad miesiąc i mam pojęcie tylko jak wpisuje się dane do tabeli i jak się robi panel sterowania... :/ a nauczyciel zadał nam taki projekt i mówi, że powinnam sama nadrobić zaległości i go nie obchodzi, że byłam chora... :/ a jak pytałam osoby z klasy, to oni mówią, że połowy co tu jest wymagane w ogóle nie było... :/ że mamy sami się domyslić jak to zrobić... PROSZE... LUDZIE RATUJCIE MNIE... bo inaczej mnie usadzi... :/
czy ktoś mógłby mi to zrobić i wmairę wytłumaczyć... bo jak da takie coś na sprawdzianie to już całkiem leże...

Pozdrawiam