We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ovh a torrenty

maxxx
04-01-2008, 01:15
Witam,
Dziś grzebałem sobie po necie w poszukiwaniu tak zwanego seedboxa. W świecie zapalonych torrentowców jest to synonim specjalnie spreparowanego serwera dedykowanego, zakupionego tylko w jednym celu - wysyłaniu z zawrotnymi prędkościami jak największych ilości danych (zazwyczaj pirackich filmów, gier, programów i muzyki).

Zrobiłem mały research wśród różnych "dostawców" i wiecie co? Zaskoczyła mnie jedna rzecz, a mianowicie całkowita bezkarność takich działań wraz z opieszałością serwerowni w wyszukiwaniu i odłączaniu serwerów służących temu celowi. Czemu tak twierdzę? Otóż sami oferenci takich kont (do seedowania torrentów) bez ogródek mówią o bezproblemowym prowadzeniu tego typu działalności. Śmieją się twierdząc, że nawet jeżeli któryś z serwerów zostanie zamknięty, to w jago miejsce kupują dwa kolejne.

Z tego co wyczytałem, najpopularniejszymi seedboxami są te zlokalizowane we francuskich serwerowniach, z podkreśleniem na [nie dedibox]. Co w praktyce (jeżeli mowa o polskim rynku tego typu usług) ogranicza sie jedynie do Ovh.

Kolejnym ciekawym rzeczą na stronach poświęconych tego typu praktykom jest dział rekordów, gdzie normą są obrazki podobne do tego:

Bardzo ładnie wygląda jak dzieciarnia na serwerze kimsufi zrobiła sobie plac zabaw.

Teraz pytanie do pracowników Ovh. Czy wasza firma powzięła jakieś kroki w celu eliminacji tego typu procederu? Na zdrowy rozum klienci jak ze screenu zaprezentowanego powyżej, jedynie podnoszą koszty prowadzenia waszego biznesu, jednocześnie świadomie łamiąc prawo. Pytanie chyba rozsądne zważywszy na to, że nie jest to odosobniony przypadek, a sami dystrybutorzy takich kont chwalą się posiadaniem kilkunastu/kilkudziesięciu serwerów między innymi w Ovh.