We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak wypozycjonować stronę za darmo


cypeks
30-12-2007, 13:08
Wiele osób zastanawia się jak w prosty sposób nie wydając pieniędzy zwiększyć oglądalność swojej strony. Najlepszym sposobem jest wypozycjonowanie jej w wyszukiwarkach na zadane słowa kluczowe. Chciałbym tutaj podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zakładam, że twoja strona istnieje już od jakiegoś czasu i widnieje w indeksach takich wyszukiwarek jak google, netsprint, szukacz czy yahoo. Pierwszym ważnym krokiem jest dodanie strony do katalogów stron. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj www.dmoz.org - jest to największy na świecie katalog stron, który dodatkowo jest kopiowany na tysiącach innych stron w internecie, czyli dodając wpis w jednym katalogu zyskujemy kilkaset tysięcy odnośników do naszej strony. Żeby nie być gołosłownym, to przykładem takiej kopii katalogu www.dmoz.org jest chociażby katalog google.
Kolejnym krokiem w pozycjonowaniu naszej strony jest zapisanie się w systemach wymiany linków stałych. Jako, że takich systemów w samej Polsce jest kilkanaście, chciałbym pomóc w wyborze najlepszego. Warto jeszcze pamiętać, że nie warto zapisywać się do jak największy liczby takich systemów, ponieważ zbyt duża liczba linków wychodzących z naszej strony obniża jej wartość zarówno w tych systemach jak i w wyszukiwarkach. Przy wyborze systemu należy unikać takich, które wstawiają linki reklamowe do stron pornograficznych.
Z moich doświadczeń i prób z czystym sumieniem mogę polecić dwa polskie systemy wymiany linków stałych:
- www.linkorn.pl - tu największą zaletą jest wstawianie linków na stronach powiązanych tematycznie, co ma pozytywny wpływ na miejsce w wyszukiwarkach
- www.linkme.pl - możliwość stosowania boksów, które są skuteczniejsze od samych linków, ze względu na obszerniejszy opis linka na stronie linkującej

Pozdrawiam i życzę wysokich pozycji w wyszukiwarkach.