We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Polskie znaki

Blackhole
07-02-2008, 08:35
Ja też od niedługiego czasu mam problem z pl znakami Już raz wcześniej zaistniał on, jak była jakaś konfiguracja zmieniana na OVH i wtedy z pomogą osób z forum udało się naprawić. Od tamtej pory nic nie zmieniałem, a dziś widzę, że nowo dodane wpisy do księgi gości zamiast pl liter mają znów pytajniki Co znów było zmieniane?

adres: http://jezusimarlena.ovh.org/

kyca
10-01-2008, 15:32
rozumiem, że strona chodzi na iso 8859-2 ?

dodajesz wpis do bazy danych i jest on wyświetlany niepoprawnie - sprawdz w phpmyadmin czy w bazie są też krzaczki czy polskie znaczki - wtedy będziemy wiedzieć gdzie szukać problemu - czy w dodawaniu wpisów czy w pobieraniu danych

holand
10-01-2008, 13:42
Zmieniłem w MyAdminie tak jak podales, dodalem w kodzie te 2 linkijki i nie pomaga :-(

holand
10-01-2008, 13:18
To jest mój autorski CMS, czyli dane dodaje przez panel. Na wszystkich innych serwerach działa bez zarzutu tylko tu na OVH jest problem z polskimi znakami.
Mam ustawione ISO-8859-2

kyca
07-01-2008, 21:11
pomogło + ustawienia jak na screenach.

napisz jeszcze w jaki sposób dodajesz newsy do bazy? z poziomu phpmyadmin czy przygotowałeś sobie panel?

jeżeli przez phpmyadmin - zobacz w jaki sposób zapisuje dane (screen nr 2 - latin2_general = iso)

jezeli przez panel - zmuś aby kodował iso, czyli ISO-8859-2 na stronie + wysyłanie w iso -np. poprzez te 2 linijki kodu

dokładnie nie sprawdzałem co mi pomogło na te polskie znaki, ale zostawiłem tak jak mam i na razie nie jest źle

holand
07-01-2008, 15:19
U mnie nie ma tego utf8 Unicode (utf8)
wybrałem polish utf

U ciebie po wklejeniu kodu Ł
mysql_query('SET CHARACTER SET latin2 ');
mysql_query('SET NAMES latin2 ');
POMOGLO ??

kyca
04-01-2008, 16:16
wstawiam to między połączeniem i wyborem bazy a pobieraniem danych, np.
Kod PHP:
$polaczenie = @mysql_connect('serwer''login''haslo')
or die(
'wystąpił błąd: '.mysql_error());
$db = @mysql_select_db('baza'$polaczenie)
or die(
'Nie mogę połączyć się z bazą danych. Błąd: '.mysql_error());
mysql_query('SET CHARACTER SET latin2 ');
mysql_query('SET NAMES latin2 ');
$zapytanie "(...)"
$IDquery mysql_query($zapytanie); 
i ustawienia w phpmyadmin takie:

a moje pytanie - czy powyzszy UTF-8 moge sam zmienic na latin2 czy tylko w plikach konfiguracyjnych do którego dostepu nie mamy?

holand
04-01-2008, 14:14
Co masz na mysli ze dla polaczen sql tez ustawienie Latin 2 ? Gdzie to ustawic ?

W bazie danych mam do wyboru kilk alatin2 ktory wybrac ?
przy ściąganiu z bazy danych dodaje
gdzie to ustawiasz w skrypcie PHP?

kyca
03-01-2008, 22:28
dla połączeń sql też masz ustawiony latin2?
wpisy w bazie danych również są na latin2?

ja 3h męczyłem się żeby ustawić te polskie znaki, na końcu się zdenerwowałem i przy ściąganiu z bazy danych dodaje

wiem, że to nie jest rozwiązanie problemu tylko jego ominięcie, ale jak będę miał czas to się tym zajmę.

holand
03-01-2008, 13:04
Mam strone www.holandia.ovh.org i nie działają mi polskie znaki !
zmienialem w SQL na Latin2_bin i pozostałe - nie pomaga. Ratujcie.

encl
25-12-2007, 00:13
iso-8859-2 ma też drugą nazwę latin2 i jest to dokładnie jedno i to samo

Cytat Napisał marioix
co mam zrobić ?
zmienić w phpmyadminie na latin2

marioix
24-12-2007, 21:01
Witam, mam problem odnośnie polskich znaków.
Na stronie używam kodowania iso-8859-2 i wszystko jest wyświetlane wporządku, natomiast jeśli dodaje np. nowy wpis do newsów w bazie danych, to taki news jest wyświetlany niepoprawnie, bez polskich znaków. Zapewne trzeba pozmieniać w phpMyadmin kodowania tylko jak by było dobrze. szukałem ale iso nie ma. są utf itd..
co mam zrobić ?