We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem po przeniesieniu bazy danych (kodowanie)

Bruno
23-12-2007, 19:23
Sprawdziles "Metoda porównywania napisów" tabeli gdzie sa te artykuly ?

Czy to tak robi tylko na stronie albo tez w rekordach ?

mateok
23-12-2007, 18:03
Cytat Napisał Bruno
Dobra, to nie to...

No to musisz z nowu importowac ta baze via PhpMyAdmin i zaznaczyc "Zestaw znaków dla pliku" na latin2
Tak zrobiłem Zauważyłem (przedtem też tak było), że dobrze "przeniosło" teksty takie jak "Nie pamiętam hasła" czy "Konto? Zarejestruj mnie!" dobrze jest Ale ten tekst co wprowadziłem w artykułach już nie Gdy ręcznie zmienie na polskie znaki to nadal wyświetla mi "?"
Co jest?

Bruno
23-12-2007, 15:27
Dobra, to nie to...

No to musisz z nowu importowac ta baze via PhpMyAdmin i zaznaczyc "Zestaw znaków dla pliku" na latin2

mateok
23-12-2007, 15:00
Cytat Napisał Bruno
W PhpMyAdmin, kliknij na nazwe tabeli (na lewo), normalnie jest to :

Pole Typ Metoda porównywania napisów Atrybuty Null Domyślnie Dodatkowo Działanie

Co jest pod "Metoda porównywania napisów" ?
Przy niektórych polach jest pusto, a przy niektórych latin2_general_ci. Sprawdzałem na ovh Musze jeszcze sprawdzić na tym drugim?

Edit:
Na tym drugim to samo...

Bruno
22-12-2007, 20:53
W PhpMyAdmin, kliknij na nazwe tabeli (na lewo), normalnie jest to :

Pole Typ Metoda porównywania napisów Atrybuty Null Domyślnie Dodatkowo Działanie

Co jest pod "Metoda porównywania napisów" ?

mateok
22-12-2007, 20:43
Cytat Napisał Bruno
Czesc,

Czy "Metoda porównywania napisów" wszystkich tabeli jest na latin2_general_ci ?
Tzn.? Bo nie wiem o co chodzi Jestem zielony w tych sprawach

Bruno
22-12-2007, 19:37
Czesc,

Czy "Metoda porównywania napisów" wszystkich tabeli jest na latin2_general_ci ?

mateok
22-12-2007, 16:37
Witam
Posiadam system cms joomla. Z poprzedniego serwera mysql (System kodowania znaków dla MySQL: ISO 8859-2 Central European (latin2)) eksportowałem bazę danych mysql i przeniosłem na ovh. Wszystko ok, serwis chodzi, jednak źle przeniosło polskie znaki . Bo na ovh jest inne kodowanie . Czytałem ten temat i zrobiłem tak jak tam pisze, poprzez wpisanie polecenia:
Kod:
ALTER DATABASE `mojabaza` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci
Jedynie co się poprawiło to chyba to wyświetlanie "ó" Ale innych znaków nie poprawiło Jeszcze mógłbym ręcznie sobie poprawić (mam mało tekstu na stronie), jednak teraz w ogóle nie chodzą mi polskie znaki Gdy poprawię sobie ten tekst, zapiszę, to nadal nie wyświetla poprawnie. Patrzyłem w mysql i też są krzaczki Piszę nowego newsa - to samo
Ma ktoś jakiś pomysł? Co robić?
Z góry DZIĘKUJĘ ZA POMOC!

Edit:
Dane serwera poprzedniego mysql:
Wersja klienta MySQL: 5.0.33
phpMyAdmin - 2.9.2
System kodowania znaków dla MySQL: ISO 8859-2 Central European (latin2)
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci