We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

K這poty z polskimi znakami w Joomla 1.0.13.

mariano
29-05-2008, 10:41
Cytat Napisa fotoarte
Powy窺zy tekst napisa貫 do mnie w dniu 14-12-2007, czyli ju prawie p馧 roku temu, ale w tym瞠 Menagerze dalej nie widz tej poprawionej wersji Joomla.
Hmm? W managerze jest joomla 1.0.13 z poprawnymi polskimi znakami.

A poza tym, to w mi璠zyczasie pojawia豉 si ju nast瘼na wersja tego CMS-a.
Fakt. Dam nowa wersje, jak tylko bede mogl.

fotoarte
28-05-2008, 19:09
Cytat Napisa mariano
Przygotowalem wersje 1.0.13 z poprawionymi ustawieniami przeznaczona do instalacji z poziomu managera - bedzie dostepna juz wkrotce.
Znowu mam kłopoty z prawidłowym kodowaniem polskich znaków na stronie http:/tzmg.ovh.org postawionej na Joomli.
Powyższy tekst napisałeś do mnie w dniu 14-12-2007, czyli już prawie pół roku temu, ale w tymże Menagerze dalej nie widzę tej poprawionej wersji Joomla. A poza tym, to w międzyczasie pojawiała się już następna wersja tego CMS-a.
No dobrze, sprawa częściowo jest już nieaktualna. Udało mi się jakoś uruchomić prawidłowe wyświetlanie polskich znaków.

fotoarte
19-12-2007, 15:32
Cytat Napisa mariano
Dopoki diff pomiedzy wersja utf8 na tej stronie, a tym co masz na koncie, nie bedzie czysty (jesli pominac zmiany w joomla.sql), nie uwierze, ze postepujesz tak, jak napisalem.
Po pierwsze jaki diff? O co chodzi, bo nie za bardzo rozumiem? A po drugie, stosownie do Twoich zalece w豉郾ie wyczy軼i貫m jeszcze raz baz oraz serwer i zaczynam po raz kolejny instalowa Joomla od zera. Zobaczymy co to da. Robi, to ju nie wiem po raz kt鏎y i raczej nie mam zbyt wielkich nadziei.

mariano
19-12-2007, 15:18
Oops, chodzilo mi o link, ktory wklejales na poczatku: http://www.joomla.pl/index.php/compo...,49/Itemid,58/

Dopoki diff pomiedzy wersja utf8 na tej stronie, a tym co masz na koncie, nie bedzie czysty (jesli pominac zmiany w joomla.sql), nie uwierze, ze postepujesz tak, jak napisalem.

fotoarte
19-12-2007, 14:58
Cytat Napisa mariano
Jakos nie widze, zebys mial w swoim katalogu domowym swieza wersje joomli. W kazdym razie nie te: http://www.joomla.pl/index.php/index...565/Itemid,58/
Tak, masz racj. Nie mam tej wersji Joomla, bo ona jest z kodowaniem iso. A ja mam z kodowaniem utf.

mariano
19-12-2007, 14:51
Jakos nie widze, zebys mial w swoim katalogu domowym swieza wersje joomli. W kazdym razie nie te: http://www.joomla.pl/index.php/index...565/Itemid,58/

fotoarte
19-12-2007, 13:35
Cytat Napisa mariano
Sprobuj kliknac na ten link i skasowac kilka zalacznikow.
Ale w tym wypadku nie ma mowy o żadnych kilku załącznikach, ale o tylko jednym pliku graficznym, który w ogóle nie chce przejść na Wasze forum.

Cytat Napisa mariano
Ja zrobilem dokladnie tak, jak Ci mowilem i u mnie jest cacy. Zacznij od zera (czysta baza, czyste konto), sciagnij wersje utf8 i postepuj tak, jak Ci mowilem.
A jak myślisz, że ja robię? Dokładnie tak samo, jak piszesz. I już nie wiem, który raz z kolei tak robię. Nic się jednak nie zmienia na lepsze.

Cytat Napisa mariano
Kazdy rozsadny czlowiek najpierw szuka bledow we wlasnym postepowaniu a innych obwinia dopiero wtedy, kiedy ma 100% pewnosci, ze to nie on nawalil.
Mam nawet ponad 100% pewności. Ale co z tego skoro jest, jak jest? Na żadnym innym serwerze, z którego dotychczas korzystałem nie miałem takich problemów, jak z Waszym. I to nie teraz, ale od samego początku. Ale z tego, co piszesz widzę, że Wy uważacie, że wszystko jest w porządku. Jeżeli tak, to proponuję całkowicie zlikwidować te forum oraz dział pomocy, bo przecież w takim układzie one są po prostu już do niczego niepotrzebne.

A żeby nie być całkowicie gołosłownym, to taki mały przykładzik. Po wylogowaniu z forum jestem przekierowywany na stronę http://forum.ovh.pl/login.php?do=log...50855e464c2543. A na tej stronie z kolei są 2 odsyłacze:

Powrót do strony, którą przeglądałeś ostatnio
Przejdz do głównej strony forum.

Po kliknięciu na którykolwiek z tych odsyłaczy pojawia mi się całkiem biała strona z takimi oto poniższym tekstami pokazującymi się na przemian, w zależności od tego, w który odnośnik się klika:

Not Found

The requested URL /$url was not found on this server.
mod-xslt/1.3.8 Apache/2.0.58 (Unix) mod_ssl/2.0.58 OpenSSL/0.9.7e PHP/4.4.2 Server at forum.ovh.pl Port 80

Not Found

The requested URL /$vboptions[forumhome].php was not found on this server.
mod-xslt/1.3.8 Apache/2.0.58 (Unix) mod_ssl/2.0.58 OpenSSL/0.9.7e PHP/4.4.2 Server at forum.ovh.pl Port 80

A do tego jeszcze w ogóle nie działa powiadamianie mailem o nowych wiadomościach, chcociaż tą możliwość mam zaznaczoną.

I co, dalej będziesz twierdził, że wszystko jest u Was w porządku?

mariano
19-12-2007, 09:55
Cytat Napisa fotoarte
kt鏎ego tutaj jednak nijak nie mog przes豉, pomimo tego, 瞠 ma on pojemno嗆 mniejsz ni 97,7 kB. Podczas pr鏏y przes豉nia pliku pojawia si komunikat:
Kod:
B陰d podczas wysy豉nia
Exceeds your quota by 31.0 KB. Click here to view your attachments
Sprobuj kliknac na ten link i skasowac kilka zalacznikow.

I dodam jeszcze, 瞠 jest to Joomla 1.0.13 z kodowanie utf. A poza tym, to mam ca造 czas wra瞠nie, 瞠 z Waszymi serwerami jest jednak mimo wszystko nie do ko鎍a wszystko w porz康ku i nale瘸這by chyba raczej troch pozmienia ich ustawienia. Takie cyrki z najnowszym Joomla nie dziej si bowiem w og鏊e na innych serwerach, a tylko u Was.
Ja zrobilem dokladnie tak, jak Ci mowilem i u mnie jest cacy. Zacznij od zera (czysta baza, czyste konto), sciagnij wersje utf8 i postepuj tak, jak Ci mowilem. Kazdy rozsadny czlowiek najpierw szuka bledow we wlasnym postepowaniu a innych obwinia dopiero wtedy, kiedy ma 100% pewnosci, ze to nie on nawalil.

fotoarte
19-12-2007, 08:26
Mam wra瞠nie, 瞠 Twoje rady chyba jednak mimo wszystko nie do ko鎍a s prawid這we, bo u mnie w panelu admina (Witryna -> Szblony -> Szablony witryna) wszystko wygl康a tak, jak na pliku graficznym, kt鏎ego tutaj jednak nijak nie mog przes豉, pomimo tego, 瞠 ma on pojemno嗆 mniejsz ni 97,7 kB. Podczas pr鏏y przes豉nia pliku pojawia si komunikat:
Kod:
B陰d podczas wysy豉nia
Exceeds your quota by 31.0 KB. Click here to view your attachments
I dodam jeszcze, 瞠 jest to Joomla 1.0.13 z kodowanie utf. A poza tym, to mam ca造 czas wra瞠nie, 瞠 z Waszymi serwerami jest jednak mimo wszystko nie do ko鎍a wszystko w porz康ku i nale瘸這by chyba raczej troch pozmienia ich ustawienia. Takie cyrki z najnowszym Joomla nie dziej si bowiem w og鏊e na innych serwerach, a tylko u Was.
A tak przy okazji, na marginesie dodam jeszcze, 瞠 zauwa篡貫m na tym forum kilka b喚d闚. Bardzo wiele rzeczy jest jednak na tym forium i na Waszych serwerach kompletnie niedopracowane.

fotoarte
18-12-2007, 16:03
Ta strona do niczego mi si nie przyda, bo nie znam zbyt dobrze angielskiego.

Cytat Napisa mariano
Geniusze z PHP nie wspieraja iso-8859-2, mimo ze biblioteka, ktora z ktorej korzysta xml_parser_create bez problemu obsluguje setke roznych kodowan. Rece opadaja; nic nie moge juz na to poradzic. Moze sprobuj jednak wersje utf? U mnie dziala idealnie.
A u mnie w豉郾ie przy wersji utf pojawiaj si te komunikaty w panelu administracyjnym.

Cytat Napisa mariano
W nomenklaturze mysql iso-8859-2 = latin2. Ale serio, potestuj wersje utf8.
W豉郾ie potestowa貫m i efekty s takie, jakie s, niestety.

mariano
18-12-2007, 15:50
Cytat Napisa fotoarte
Poni瞠j jest mniej wi璚j po這wa z tego komunikatu, jak sie u mnie pojawia.
Kod:
Warning: xml_parser_create() [function.xml-parser-create]: unsupported source encoding "ISO-8859-2" in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1749
http://pl.php.net/manual/en/function...ser-create.php

The supported encodings are ISO-8859-1, UTF-8 and US-ASCII.
Geniusze z PHP nie wspieraja iso-8859-2, mimo ze biblioteka, ktora z ktorej korzysta xml_parser_create bez problemu obsluguje setke roznych kodowan. Rece opadaja; nic nie moge juz na to poradzic. Moze sprobuj jednak wersje utf? U mnie dziala idealnie.

Cytat Napisa fotoarte
A przy okazji mam jeszcze pytanko. Jak powinien wygl康a prawid這wo ten atrybut "DEFAULT CHARSET" dla kodowania iso-8859-2?
W nomenklaturze mysql iso-8859-2 = latin2. Ale serio, potestuj wersje utf8.

fotoarte
18-12-2007, 15:21
A przy okazji mam jeszcze pytanko. Jak powinien wygl康a prawid這wo ten atrybut "DEFAULT CHARSET" dla kodowania iso-8859-2?

fotoarte
18-12-2007, 15:19
Cytat Napisa mariano
Jakos nie jestem w stanie zreprodukowac tego bledu u siebie. Jesli nie mozesz wkleic komunikatu w calosci, to wklej przynajmniej pierwsze 100 znakow, zeby bylo mniej wiecej wiadomo, w czym rzecz.
Poni瞠j jest mniej wi璚j po這wa z tego komunikatu, jak sie u mnie pojawia.
Kod:
Warning: xml_parser_create() [function.xml-parser-create]: unsupported source encoding "ISO-8859-2" in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1749

Warning: xml_set_object(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1753

Warning: xml_set_element_handler(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1754

Warning: xml_set_character_data_handler(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1755

Warning: xml_set_default_handler(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1756

Warning: xml_parser_set_option(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1757

Warning: xml_parser_set_option(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1760

Warning: xml_parser_set_option(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1764

Warning: xml_parse(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1776

Warning: xml_get_error_code(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1778

Warning: xml_parser_free(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1781

Warning: xml_parser_create() [function.xml-parser-create]: unsupported source encoding "WINDOWS-1251" in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1749

Warning: xml_set_object(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1753

Warning: xml_set_element_handler(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1754

Warning: xml_set_character_data_handler(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1755

Warning: xml_set_default_handler(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1756

Warning: xml_parser_set_option(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1757

Warning: xml_parser_set_option(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1760

Warning: xml_parser_set_option(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1764

Warning: xml_parse(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1776

Warning: xml_get_error_code(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1778

Warning: xml_parser_free(): supplied argument is not a valid XML Parser resource in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1781

Warning: xml_parser_create() [function.xml-parser-create]: unsupported source encoding "WINDOWS-1251" in /home/f/o/t/foto-gielda/www/includes/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1749

mariano
18-12-2007, 14:24
Jakos nie jestem w stanie zreprodukowac tego bledu u siebie. Jesli nie mozesz wkleic komunikatu w calosci, to wklej przynajmniej pierwsze 100 znakow, zeby bylo mniej wiecej wiadomo, w czym rzecz.

fotoarte
18-12-2007, 13:49
Ju my郵a貫m, 瞠 wszystko jest w porz康ku, ale po wpisaniu tego kawa趾a tekstu do pliku joomla.sql w panelu administracyjnym Joomla porobi豉 mi si kaszna i w miejscu Witryna ->Szblony -> Szblony witryna pojawia mi si komunikat, kt鏎y nie wiem, jak mam tu wpisa, bo ma za du膨 ilo嗆 znak闚.

Jednym s這wem dalej jest co nie tak.

fotoarte
17-12-2007, 21:18
Bardzo dzi瘯uj za pomoc. Pomog這.
Na koniec mam jeszcze jedno pytanko. Czy ma znaczenie to, w jakim kodowaniu postawiona jest strona?

mariano
17-12-2007, 16:48
Cytat Napisa fotoarte
No, to wygl康a na to, 瞠 Wasze serwery maj w豉郾ie takie kodowanie domy郵ne skoro, ani iso-8859-2, ani utf-8 nie zmienia polskich znak闚 na prawid這we.
Dokladnie tak, jest ustawione na iso-8859-1

Chyba jednak nie do ko鎍a tak jest, bo na innych serwerach takie komunikaty si nie pojawiaj. W zwi您ku z tym wygl康a na to, 瞠 to zale篡 od ustawie serwera. A poza tym nie chodzi tu o jak捷 ergonomi, a o bezpiecze雟two.
Jakos nie widzialem tam komunikatow zwiazanych z bezpieczenstwem. W przypadku session.save_path jest dokladnie na odwrot: joomla nie moze sprawdzic tej sciezki, poniewaz restrykcyjne (=bezpieczniejsze) ustawienia serwera na to nie pozwalaja. Nic tylko sie cieszyc.

Nie jestem specjalist we wpisywaniu r騜nego rodzaju kod闚. W zwi您ku z tym jeszcze raz zapytam. W kt鏎ym konkretnie miejscu mam to wpisa? Mo瞠sz poda jaki przyk豉d?
np.

Kod:
DROP TABLE IF EXISTS `DB_PREFIX_banner`;
CREATE TABLE `DB_PREFIX_banner` (
  `bid` int(11) NOT NULL auto_increment,
  `cid` int(11) NOT NULL default '0',
  `type` varchar(10) NOT NULL default 'banner',
  `name` varchar(50) NOT NULL default '',
  `imptotal` int(11) NOT NULL default '0',
  `impmade` int(11) NOT NULL default '0',
  `clicks` int(11) NOT NULL default '0',
  `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '',
  `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '',
  `date` datetime default NULL,
  `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0',
  `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0',
  `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
  `editor` varchar(50) default NULL,
  `custombannercode` text,
  PRIMARY KEY  (`bid`),
  KEY `viewbanner` (`showBanner`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;

fotoarte
17-12-2007, 16:39
Cytat Napisa mariano
iso-8859-2. A co jesli masz domyslne kodowanie bazy na iso-8859-1?
No, to wygl康a na to, 瞠 Wasze serwery maj w豉郾ie takie kodowanie domy郵ne skoro, ani iso-8859-2, ani utf-8 nie zmienia polskich znak闚 na prawid這we.

Cytat Napisa mariano
Tym sie nie przejmuj. Instalator joomli sprawdza byle pierdolki niemajace zadnego znaczenia i wypisuje je na czerwono. Niektorzy juz tak maja, ze banalne ostrzezenia wypisuja na czerwono z dwiema trupimi czaszkami na marginesach - wynika to tylko z nieznajomosci zasad ergonomii interfejsow uzytkownika.
Chyba jednak nie do ko鎍a tak jest, bo na innych serwerach takie komunikaty si nie pojawiaj. W zwi您ku z tym wygl康a na to, 瞠 to zale篡 od ustawie serwera. A poza tym nie chodzi tu o jak捷 ergonomi, a o bezpiecze雟two.

Cytat Napisa mariano
Instalator to zreszta tylko wierzcholek gory lodowej; konia z rzedem temu, kto uzna panel administracyjny Joomli za intuicyjny i latwy w uzyciu.
A mnie on w zupe軟o軼i odpowiada.

Cytat Napisa mariano
Ja na koniec kazdego zapytania "CREATE TABLE" dodalem "DEFAULT CHARSET=utf8" (sciagnalem wersje utf).
Nie jestem specjalist we wpisywaniu r騜nego rodzaju kod闚. W zwi您ku z tym jeszcze raz zapytam. W kt鏎ym konkretnie miejscu mam to wpisa? Mo瞠sz poda jaki przyk豉d?

mariano
17-12-2007, 14:08
Cytat Napisa fotoarte
Ani nie maj starszej wersji MySQL, ani nie ma niezgodno軼i z domy郵nym kodowanie, bo teraz Joomla 1.0.13 jest w dw鏂h wersjach, na iso i utf.
iso-8859-2. A co jesli masz domyslne kodowanie bazy na iso-8859-1?

Przecie podczas instalacji Joomla zawsze wyskakuj jakie komunikaty na czerwono.
Tym sie nie przejmuj. Instalator joomli sprawdza byle pierdolki niemajace zadnego znaczenia i wypisuje je na czerwono. Niektorzy juz tak maja, ze banalne ostrzezenia wypisuja na czerwono z dwiema trupimi czaszkami na marginesach - wynika to tylko z nieznajomosci zasad ergonomii interfejsow uzytkownika. Instalator to zreszta tylko wierzcholek gory lodowej; konia z rzedem temu, kto uzna panel administracyjny Joomli za intuicyjny i latwy w uzyciu.

No, rzeczywi軼ie jest. I co teraz konkretnie trzeba tam zrobi.
Ja na koniec kazdego zapytania "CREATE TABLE" dodalem "DEFAULT CHARSET=utf8" (sciagnalem wersje utf).

fotoarte
17-12-2007, 10:54
Cytat Napisa mariano
Przypuszczam, ze albo maja starsza wersje mysql albo akurat domyslne kodowanie bazy zgadza sie tam z tym, czego spodziewa sie joomla.
Ani nie maj starszej wersji MySQL, ani nie ma niezgodno軼i z domy郵nym kodowanie, bo teraz Joomla 1.0.13 jest w dw鏂h wersjach, na iso i utf.

Cytat Napisa mariano
Tyle ze inny CMS moze miec inne oczekiwania, wiec zasada jest prosta - nalezy pisac CMS-y (i wszelkie oprogramowanie) tak, zeby dzialalo z kazdym poprawnie skonfigurowanym serwerem mysql. Mysql 4.1 wzwyz to nie jest jakas super swiezosc na rynku - wiedza o tym, jak napisac poprawnego klienta mysql 4.1+, jest juz od dawna w powszechnym obiegu - wyglada na to, ze autorzy joomli sa odporni na te wiedze.
A nie mo瞠 by tak, 瞠 to Wy jeste軼ie na jak捷 wiedz odporni i ustawiacie swoje serwery nie tak jak potrzeba? Przecie podczas instalacji Joomla zawsze wyskakuj jakie komunikaty na czerwono. Zg豉sza貫m ten problem mailem do pomocy, ale Pani je odbieraj帷a twierdzi, 瞠 te ustawienia s niezmienialne. U innych, nawet bezp豉tnych dostawc闚 miejsc pod strony www takie komunikaty jak u Was w og鏊e si nie pojawiaj.

Cytat Napisa mariano
Sprobuj np. Drupala - nie ma szans, zebys mial jakiekolwiek problemy z krzakami w bazie, bo to po prostu porzadnie napisany CMS.
Ale ten CMS nie jest ju tak dobrze rozwini皻y pod kontem innych dodatk闚 w j. polskim, jak Joomla.

Cytat Napisa mariano
Jedyne, co moge zrobic, to przygotowac odpowiednio poprawiona wersje Joomli instalowana z managera.
Wed逝g mnie, to ju dawno powinna by. Nie u鄉iecha mi si bowiem czeka na to nie wiadomo ile czasu.

Cytat Napisa mariano
Hmm, jest w installation/languages/polish/sql/
No, rzeczywi軼ie jest. I co teraz konkretnie trzeba tam zrobi.

mariano
17-12-2007, 10:24
Cytat Napisa fotoarte
Ciekawe to jest. Tylko ciekawe dlaczego na innych serwerach, przy tych samych ustawieniach tego atrybutu polskie znaki widoczne s prawid這wo? Jak co takiego wyt逝maczy?
Przypuszczam, ze albo maja starsza wersje mysql albo akurat domyslne kodowanie bazy zgadza sie tam z tym, czego spodziewa sie joomla. Tyle ze inny CMS moze miec inne oczekiwania, wiec zasada jest prosta - nalezy pisac CMS-y (i wszelkie oprogramowanie) tak, zeby dzialalo z kazdym poprawnie skonfigurowanym serwerem mysql. Mysql 4.1 wzwyz to nie jest jakas super swiezosc na rynku - wiedza o tym, jak napisac poprawnego klienta mysql 4.1+, jest juz od dawna w powszechnym obiegu - wyglada na to, ze autorzy joomli sa odporni na te wiedze. Sprobuj np. Drupala - nie ma szans, zebys mial jakiekolwiek problemy z krzakami w bazie, bo to po prostu porzadnie napisany CMS.

Jedyne, co moge zrobic, to przygotowac odpowiednio poprawiona wersje Joomli instalowana z managera.

Pakiet instalacyjny Joomla 1.0.13 w polskiej wersji j瞛ykowej pobra貫m sobie ze strony http://www.joomla.pl/index.php/compo...,49/Itemid,58/ w internecie, ale takiego pliku w nim nie ma, niestety.
Hmm, jest w installation/languages/polish/sql/

fotoarte
14-12-2007, 19:35
Cytat Napisa mariano
Wyglada na to, ze geniusze od Joomli wciaz nie ustawiaja atrybutu "DEFAULT CHARSET" dla tabel (mimo ze w kodzie udaja, ze wspieraja mysql5).
Ciekawe to jest. Tylko ciekawe dlaczego na innych serwerach, przy tych samych ustawieniach tego atrybutu polskie znaki widoczne są prawidłowo? Jak coś takiego wytłumaczyć?

Cytat Napisa mariano
Pozostaje tylko zrobic to samemu (najlepiej chyba przed instalacja, w pliku "installation/sql/joomla.sql").
Pakiet instalacyjny Joomla 1.0.13 w polskiej wersji językowej pobrałem sobie ze strony http://www.joomla.pl/index.php/compo...,49/Itemid,58/ w internecie, ale takiego pliku w nim nie ma, niestety.

mariano
14-12-2007, 14:00
Wyglada na to, ze geniusze od Joomli wciaz nie ustawiaja atrybutu "DEFAULT CHARSET" dla tabel (mimo ze w kodzie udaja, ze wspieraja mysql5). Pozostaje tylko zrobic to samemu (najlepiej chyba przed instalacja, w pliku "installation/sql/joomla.sql"). Przygotowalem wersje 1.0.13 z poprawionymi ustawieniami przeznaczona do instalacji z poziomu managera - bedzie dostepna juz wkrotce.

fotoarte
14-12-2007, 11:39
Cytat Napisa mariano
Jakos nic tam nie ma. Podaj poprawna domene.
Bardzo przepraszam za pomyłkę. Powyżej jest już poprawione.

mariano
14-12-2007, 09:29
Jakos nic tam nie ma. Podaj poprawna domene.

fotoarte
14-12-2007, 08:18
Dlaczego po instalcji obecnie najnowszej, stabilnej wersji Joomla 1.0.13 w niektórych miejscach na stronie oraz w panelu admina polskie czcionki zamieniają się w znaki zapytania? Proszę zobaczyć, jak to wszystko wygląda na stronie http://odmg.ovh.org w internecie. Na innych serwerach, u innych usługodawców tak się nie dzieje.