We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Aktualizacja Plesk

encl
19-12-2007, 17:04
Jak już to nie "(...)mysql -uadmin(...)" tylko (...)mysql -u admin(...)

-Sprawdź z poleceniem mysql -u root

-Sprawdź czy podajesz prawidłowe hasło

mariano
05-12-2007, 12:20
Nie no, musisz pisac dokladnie, co zrobiles (krok po kroku) i wklejac komunikaty bledow itp., bo zdanie "nic się nie dzieje tak jak powinno" nie zawiera zbyt wiele informacji.

slaweks
05-12-2007, 11:22
niestety Twoje komendy na nic się nie przydały bo nadal nic się nie dzieje tak jak powinno tylko teraz nie wiem jak z powrotem odpalić mysql w trybie bezpiecznym??
A może jest jakiś inny sposób który pomoże mi zaktualizować pleska??

mariano
05-12-2007, 10:06
Moglbys wkleic blad mysql, o ktorym mowisz?

Zawsze mozesz zatrzymac proces mysql ("/etc/init.d/mysql stop" albo podobne) i wpisac:

mysqld_safe --skip-grant-tables
Uruchomi to mysql bez zadnych hasel etc. i bedziesz mogl wykonac zapytanie z pominieciem autoryzacji. Tylko nie zapomnij ponownie uruchomic mysql w bezpiecznym trybie.

slaweks
05-12-2007, 09:14
Witam wszystkich

Mam ogromny problem z aktualizowaniem pleska. Obecnie mam wersję 7.5.2 i chciałbym zmienić ja na 8.2.
Problem polega na tym że w panelu administracyjnym nie mam opcji aktualizuj(update) i co teraz mam zrobić?
Kontaktowałem się również z dostawcą pleska i tam mi powiedzieli że w putty wpisać mam komendę:
mysql -uadmin -p`cat /etc/psa/.psa.shadow` -e "UPDATE misc SET val='false' WHERE param='disable_updater';" psa
- która podobno powinna wyświetlić opcję update ale niestety wyskakuje mi komunikat że nie mam dostępu.
tylko nie wiem dlaczego??
czy ktoś wie jak to zrobić?