We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak to jest z tym SPAMEM?

jokris
03-12-2007, 13:51
Dziękuje serdecznie za zainteresowanie problemem. Jest tak liczne, że nie nadążam czytać odpowiedzi.
Oczywiście, teraz żartuję, ale brak reakcji na problem dotyczący setki, a może i więcej klientów OVH to już nie są żarty. To coś oznacza. Nie będę oczywiście pisał co, ale każdy może się domyśleć. Pozdrawiam zespół OVH. Poradziłem sobie ze spamem na swój własny sposób. Na pewno nie taki skuteczny, gdyby był dobry system ochrony przed spamem na kontach pocztowych OVH, ale filtruje większość spamu. bez zastanawiania sie, czy "audi" to "audigi", czy nie .

jokris
20-11-2007, 17:41
Nie będę się rozpisywał, tylko zacytuję treść dwóch maili, które posłałem do Pomocy OVH. Dostaje ostatnio sporo spamu o tematyce samochodowej, i nie mogę sobie dać z nim rady. Więc treść obu maili:
Do Pani Aneta Waliszek oraz Aleksandra Kaczmarek. Witam Panie. Trochę mnie Panie nie zrozumiały. Tą metodę tworzenia filtrów znam, ale nie o to mi chodzi. Te reguły filtrowania w Managerze OVH źle działają. Jako przykład mogę podać to, że przez owe filtry, nie otrzymywałem przez około 2 miesiące powiadomień o każdym nowym poście z mojego Forum. Bo wpisałem słowo "at". Więc ja teraz nie wiem, czy wpisując np. "car" zablokuję spam np. Od: Subject: "new york cars for sale", bo zawiera słowo "car", w słowie "cars"?. Czy musi być dokładnie sprecyzowane słowo, czy wystarczy owe "car"?. I jeśli ja dziennie dostaje tego 20, 30 sztuk, ale nie mam możliwości blokowania treści, bo nie ma takiej reguły w Managerze, to ja bym do końca życia tych filtrów nie utworzył. Bo jeden temat zawiera np. słowo "toyota:, drugie "bmw", a przecież wiedzą Panie, że mark samochodów jest tysiące. Nie chcę blokować serwerów takich jak "gmail", bo mam tam dużo znajomych ( z niego dostaję większość spamu ). Czy np. "swxwhg@yahoo.com" ( wiadomo że zmyślony nadawca ) i wiele innych, szczególnie amerykańskich serwerów. To by nie miało sensu. Chodziło mi o to, że gdzieś czytałem, że utworzone reguły, ale w koncie pocztowym poczty, można za pomocą konfiguracji serwerów MX zastosować właśnie poprzez ich odpowiednią konfigurację. Czyli tak, że w momencie dostarczenia takiego spamu, serwery MX automatycznie by korzystały z moich reguł filtrowania z poczty, i USUWAŁY SPAM. O to mi chodzi. Ja mam notyfikator pocztowy, bo często korzystam z poczty, i już mam dość komunikatów co 5 minut, że mam na poczcie wiadomość, i to w większości spam, który konto automatycznie mi usuwa, ALE DOPIERO PO ZALOGOWANIU SIĘ NA POCZTĘ. Dlaczego np. Onet.pl nie dostarcza Spamu, jeśli wrzucę wiadomość do SPAMU?. Nie można stworzyć coś na kształt poczty onet.pl, czyli filtrowanie po stronie dostawcy konta?. Czy jasno napisałem?. Jeśli nie, to proszę napisać, a postaram się skorygować moje oczekiwania. Pozdrawiam Krzysztof Stachyra.
P.s. Czy w regułach można wpisywać kilka słów, np oddzielając je przecinkiem, choćby tak: sex, car, cars, pharmacy, itd?. Chodzi mi o te reguły z konta pocztowego, jak i te w Managerze OVH. Pozdrawiam Panie serdecznie.

Ponownie ja. Miałem taką wiadomość z mojego Forum. Cytuję:
--------------------------------------------------------
"Post:
Witajcie,

Nie wiedziałem gdzie to napisać, to piszę to tutaj. Może ktoś miał podobny problem.
Jest : Joomla 1.0.13.
Cel : odtworzenie MP3 z serwera.
Zainstalowane : Jogadgets, Dewplayer, mgMediaBot2.
Problem : pliki MP3 odtwarzają się za wolno (ok 10%).
Przeglądarki : IE, FireFox.
Karta dźwiękowa : Creative Audigy 2
Flash Player : Adobe Flash Player 9

Co może być przyczyną?
Wydaje mi się, iż utwory na innych stronach działają OK, ale trudno mi jest to stwierdzić nie znając dokładnie tych utworów.
Czy ktoś kiedyś miał taki problem?

Prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość - została ona wygenerowana automatycznie dla celów informacyjnych"
--------------------------------------------------------
Utworzyłem regułę filtrowania, w której zaznaczyłem, że poczta której treść zawiera słowo "audi", ma być usuwana. Proszę mi pokazać, w którym miejscu jest to słowo?. Jest "Audigy" ale co to ma wspólnego z Audi?. Już teraz wiem, dlaczego nie dostaję maili od znajomych oraz ze strony. Te reguły są do "bani". Proszę więc napisać mi, jak mam odfiltrować SPAM który w treści ma słowo "audi" czyli nazwę marki samochodu, a nie nazwę karty dźwiękowej komputera. Czy mam to brać w nawiasy, w cudzysłowy, czy jak to w końcu mam robić?. Proszę o jasną odpowiedź, i nie odsyłanie mnie do przewodników, bo tam nawet po wpisaniu jakiegoś słowa, w cudzysłowach, np: "konfiguracja serwerów MX" powoduje wyświetlenie kilkudziesięciu informacji, nie mających żadnego związku z moim wyszukiwaniem. Pozdrawiam Krzysiek Stachyra.
Może tutaj ktoś mi poradzi, jak odfiltrować słowo "audi" jako nazwa samochodu, a nie karty dźwiękowej?. I mam pytanie do Administratorów Forum. Dlaczego nie dostaję na mój adres e mail informacji z Forum OVH? o odpowiedzi na moje posty?. Może też wstawiłem jakieś słowo źle do reguł filtrowania na koncie pocztowym?. Proszę potraktować to poważnie, bo SPAM zawsze należy tak traktować. Pozdrawiam użytkowników Forum OVH jak i Administratorów. Krzysiek Stachyra ( Jokris )