We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ścieżka bezwzględna

exceender
10-11-2007, 16:38
Witam nie wiem czy dobrze pisze ale jak ustawic ścieżkę do skryptu przez php bo nie mogę sobie poradzić

Łabędź
08-11-2007, 09:53
Cytat Napisał utf
Bo jeżeli potem skrypt uruchomisz bez udziału serwera www to kiepsko to zadziała Polecam utworzenie jakiegoś configu. Co do samej ścieżki do pliku to.. _FILE_ działa zawsze.
I tak i nie

Bo po co uruchamiać skrypt CGI bez serwera WWW?

Oczywiście wybór rozwiązania zeleży od potrzeb.

pozdrawiam

utf
08-11-2007, 05:37
Cytat Napisał Łabędź
To jest zły sposób. W razie przenosin konta na inny filer ścieżka może się zmienić. Dobrym wyjściem jest korzystanie ze zmiennych przekazywanych przez serwer HTTP - np. pobieranie ścieżki bezwzględnej ze zmiennej $_SERVER["SCRIPT_FILENAME"].

pozdrawiam

P.S. Jak używasz 'cudzej' maszyny, którą sam nie zarządzasz (takiej jak serwer wirtualny np.) nigdy nie zakładaj, że coś jest na stałe Dotyczy to nie tylko OVH
I tak i nie

Bo jeżeli potem skrypt uruchomisz bez udziału serwera www to kiepsko to zadziała Polecam utworzenie jakiegoś configu. Co do samej ścieżki do pliku to.. _FILE_ działa zawsze.

Łabędź
07-11-2007, 10:11
Cytat Napisał marcin_25?!
Witam

W jaki sposób pisać ścieżki bezwzględne, ja próbuję pisać to w ten sposób:

$locationArchive = '/home.10.9/mojekonto/www/original photos/';

czy to jest prawidłowo zapisana scieżka?
To jest zły sposób. W razie przenosin konta na inny filer ścieżka może się zmienić. Dobrym wyjściem jest korzystanie ze zmiennych przekazywanych przez serwer HTTP - np. pobieranie ścieżki bezwzględnej ze zmiennej $_SERVER["SCRIPT_FILENAME"].

pozdrawiam

P.S. Jak używasz 'cudzej' maszyny, którą sam nie zarządzasz (takiej jak serwer wirtualny np.) nigdy nie zakładaj, że coś jest na stałe Dotyczy to nie tylko OVH

marcin_25?!
06-11-2007, 22:56
Witam

W jaki sposób pisać ścieżki bezwzględne, ja próbuję pisać to w ten sposób:

$locationArchive = '/home.10.9/mojekonto/www/original photos/';

czy to jest prawidłowo zapisana scieżka?