We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

do oceny - http://www.solariumplatinium.pl/


bajery
03-12-2007, 12:00
Witam,

strona wizualnie bardzo mi się podoba. Zajmuje troszkę za mało miejsca (ja pracuje w 1280-1024) - mogłaby się dynamicznie dopasowywać (procentowe pozycjonowanie kontenerów - ale nie jest to aż taki wielki minus. Grafika jest super. Częściowa zgodność z XHTML Transitional - OK - lepiej niż na innych stronach - które tylko oznajmiają, że są zgodne, lub zgodna jest tylko strona główna. U Ciebie nie są zgodne następująco podstrony:

http://www.solariumplatinium.pl/fitness.html
http://www.solariumplatinium.pl/solarium-pierwszy.html
http://www.solariumplatinium.pl/aktualnosci.html

P.S. DOCTYPE powinno być (dokładnie !) zaraz na początku dokumentów (bez żadnych znaków nowego wiersza!) - u ciebie jest dopiero w trzeciej linijce - dwie pierwsze są puste - choć walidator tego nie pokaże - mogą być problemy w niektórych parserach XML (strony niezgodne z XHTML nie otwierają się w nich wogóle - można jedynie "przełączyć się" na tryb interpretowania HTML).

Serwis http://www.yes.waw.pl/pl/ też ma fajną grafę - jesteś jednym z lepszych twórców. Jednak nie zapominaj, że XHTML powstał po to żeby każdy jego dokument był zgodny ze standardem - jeśli nie jest się w stanie tego zagwarantować na każdej z podstron (z działaniem reklam Google AdSense są ogromne problemy pod XHTML) to lepiej przejść na HTML 4.01 Strict lub podobny. Robiąc niezgodny ze standardem XHTML robi się więcej zamieszania niż pożytku (pamiętaj że w przeglądarkach poprawnie go obsługujących jest on interpretowany przez parser XML). Do sprawdzania zgodności polecam Operę 9.23 (w menu pod prawym klawiszem myszy masz opcję "Sprawdź poprawność").

Ja przykładowo, gdy chciałem wypróbować Google AdSense musiałem przełączyć cały serwis z poprawnego XHTML 1.1 Strict na błędny HTML. Oczywiście strona wyświetla się poprawnie, ale nie o ty w tym chodzi. Za kilka tygodni wrócę do XHTML i reklamy znikną ze wszystkich przeglądarek poprawnie obsługujących XHTML (poprzez parsery XML) - w IE reklamy nadal będą się wyświetlać.

Pozdrawiam!
Łukasz - www.lukas-home-page.ovh.org

goodghost
05-11-2007, 11:46
Strona do oceny. Chodzi mi tylko o kwestię wizualną:

http://www.solariumplatinium.pl/

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
goodghost