We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

SPAM! czym się tego pozbyć?

MaTraX
19-11-2007, 19:16
Ja jak pisałem w innym temacie - znalazłem specjalistę od qmaila, który sie nim zajął. Trzeba przyznać, ze serwer działał lepiej. Tak czy inaczej, właśnie instaluję wersję systemu z plesk8.

thom
18-11-2007, 12:35
Od przyjaznej duszy dowiedziałem się, że trzeba dopisać regułkę omijającą puste bądź niepoprawne wpisy rewersa w nagłówku. Ale wydaje mi się, że po to są admini jacyś na OVH.pl w tym dziale pomocy, aby to klientom pomóc chociaż dobrym manualem a nie hasłem "Błąd jest po Pańskiej stronie, proszę przeczytać dokumentację" Aktualnie mam wyłączone filtry, przywrócona oryginalna konfiguracja programu QMAIL, ale poczta z różnych serwerów nadal nie dochodzi. Ale dlaczego? "Błąd jest po Pańskiej stronie, proszę przeczytać dokumentację". A jak nie to proszę - cennik ile kosztuje odpowiednia modyfikacja, bo ludzie boją się kosmicznych kosztów i jak nie wiedzą ile ma to kosztować to boją się w ogóle pytać. Ile kosztuje odpowiednia konfiguracja QMAIL - aby dochodziły mejle a nie spam?

MaTraX
20-10-2007, 14:42
Co prawda to prawda.Opisany sposób na spam blokuje m.in. pocztę przychodzącą z wp

thom
19-10-2007, 16:25
No nie wygłupiaj się, ja tylko twórca serwisów i portali a nie admin zawodowy. Adminką zajmuję się bo na nikogo liczyć nie można, a pomoc@ odsyła do dokumentacji, do której trzeba pisać uzupełnienia :/

MaTraX
14-10-2007, 09:45
Dziekuję za fajny opis Zaraz skorzystam i dam znać jak się u mnie sprawdza.

Przy okazji może Ty lub ktoś z czytających ten watek mogłby opisac podobnie jak ustawić smtp auth na gentoo z ovh?

Pozdrawiam

thom
10-10-2007, 10:59
Walczę tutaj z dedykiem - na nieszczęsnym Gentoo OR2.

I niestety zalewany jestem spamem. Wszyscy użytkownicy serwisu który postawiliśmy toną w spamie. Jak się tego dziadostwa pozbyć?
Wszystkie tutory SpamAssassina nie działają w tym wydaniu Gentoo (QMail)
byłbym bardzo wdzięczny za opisanie krok po kroku jak skutecznie za pomocą SpamAssassina w tym wydaniu Gentoo zwalczyć to cholerstwo z poczty.
Będę zobowiązany za pomoc.

[po jakimś czasie]
Zwojowałem przykład jaki OVH ma podany w zbiorze pomocy. Kochani admini - ale konkretniej piszcie bo wam klienci pouciekają.
Wpierw poszedł ten adres: http://pomoc.ovh.pl/QmailAntySpam

i od razu sugestia - zmieniać tylko jedną linijkę we wskazanej sekcji SMTPd:
to: /var/qmail/bin/qmail-smtpd > /dev/null 2>&1 \
na to: /usr/local/bin/rblsmtpd -r map.spam-rbl.com /var/qmail/bin/qmail-smtpd >> /var/log/qmail/rbl.log 2>&1 \
od nowej linii dalsza część którą zostawić w spokoju

Pomocny i to bardzo okazał się ten link:
http://ladro.com/docs/dns/rblsmtpd.html
oraz ten z adresami czarnych list: http://www.spamlinks.net/filter-dnsbl-lists.htm

Autorzy poradnika radzą dodawać adresy czarnych list jako -r map.domena.com - to map. nie jest potrzebne i można np: -r db.wpbl.info
z tym, że jak donosi dokumentacja QMAILa:
1) maksymalnie można wpisać 8 adresów czarnych list (8x -r )
2) długość linijki wpisu nie może przekroczyć 256 znaków
i tu może pomóc wpisanie od nowej linii każdego adresu:
.. \
-r db.wpbl.info \
..

Jako suplement jakby ktoś podobnie drapał się w głowę dlaczego nie może zwalczyć przychodzącego spamu.