We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Gentoo 2007.0 błąd - ani lilo ani grub

mariano
03-10-2007, 10:39
Zgadzam sie. Jak jestes w pilnej potrzebie, lepiej zainstaluj Ubuntu. Gentoo pobawisz sie, kiedy bedziesz mial wiecej czasu.

Łabędź
03-10-2007, 10:36
Cytat Napisał kabo
sytuacja jest na tyle poważna że jeżeli w czwartek nie odpale tego.. gentoo ... to zostaje mi ewentualnie czas na dwa trzy podejscia z debianem..
IMHO olej to gentoo i zainstaluj coś normalnego
(Teraz się zacznie )

Debian/Arch/Slackware/Ubuntu...

Nie musisz ściągać - przejdź się do pierwszego lepszego kiosku i kup coś w stylu Linux+ czy podobną gazetke z CD.

Aha, nie ma czegoś takiego, że pod Gentoo działa stabilnie a pod inną dystrybucją już nie... Zawsze możesz program z Gentoo przekompilować na innej dystrybucji...

pozdrawiam

kabo
02-10-2007, 21:11
Witam!
za nic w świecie nie da się zainstalowć systemu, przy instalowaniu bootloadera wszystko trafia szlak i nawet instalator nie podaje co to za błąd... instalowałem z instalatora graficznegi i z tekstowego i to samo.. komputer to laptop asus z9100. Potrzebuje prostych i konstruktywnych odpowiedzi... -nie jakiś linków do rozwlekłych artykułów.. śpieszy mi się bardzo, potrzebuje jakiś system operacyjny który pozwoli mi na bezproblemowe i szybkie programowanie mikrokontrolerów Avr, projektowania elektroniki itp. sytuacja jest na tyle poważna że jeżeli w czwartek nie odpale tego.. gentoo ... to zostaje mi ewentualnie czas na dwa trzy podejscia z debianem.. (tylko skąd go weznę - nie mam czasu na ściągnie) albo zakup windowsa. Dodam tylko że mandriva, ubuntu i fedora instalowały się bez problwmów i dizałały płynnie (niestety programy które potrzebuje nie są przez te systemy obsługiwane albo nie działają na nich zbyt stabilnie).

na dysku twardym jest już postawiony jeden system i znajduje się on w końcowej części dysku ( nie wiem czy to ma znaczzenie ale piszę... )