We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z zabezpieczeniami

wlodekp
07-10-2007, 05:09
Wcale nie musisz mieć tego w plikach, zapewne eksploit siedzi w bazie otwierając furtkę do łapania tych trojanów i dobrze wiem co mówię, że ktoś zafundował Ci!.
Podstawa to najnowsza wersja fusion i przeczesanie bazy tabelami na obecność obcych wpisów.
Tematów w tej kwesti na forum supportu php-fusion.pl jest wiele.
Jednak bez własnego serwera localhost znalezienie tego paszkwila będzie niezwykle trudne, a i z nim wymaga wiele cierpliwości i czasu.
Gdzie nowy fusion stawiasz chwilę.
Wybór należy do Ciebie.

vespa
01-10-2007, 20:09
Dzięki za rady i przepraszam za kłopot...

Mówisz, że ktoś z użytkowników podłożył mi trojana na serwer? Niemożliwe bo nikt poza mną nie ma dostępu do ftp. Czy jedyną opcją byłoby usunięcie wszystkiego i wgranie tego co mam na dysku lokalnym? Bo widzisz... Norton nie znajduje w tych plikach niczego, co uznałby za zagrożenie. Dopiero przy wchodzeniu na www wywala listę trojanów i downloaderów.

Proszę o rady jak się pozbyć wirusów z ftp-a.

wlodekp
30-09-2007, 00:29
Ta Twoja strona to gorzej jak trąd, po wejściu programy antywirusowe szaleją przede wszystkim to siedzi w skrypcie javy i wali do tempów, mam załączone usuwanie wszystkiego po wyjściu ze strony oglądanej a i tak do javy suna przykleiły się 4 sztuki w Documents and Settings używanego w danej chwili konta trojany java worms itd.
Moja rada dla następnych czytających, broń boże nie wchodzić na podany adres ja mam kilka antyvir prof z aktualnymi bazami i bot dvd całości partycji c i jak zaczął walić do tmp to ręcznie wyłączyłem kompa bo inaczej nie pozwolił i skan wszystkiego po reboot.
Nie radzę ryzykować to gorsze od zarazy-ktoś z uczynnych użytkowników zafundował Ci ten pasztet, a zmiana forum nie ma nic do rzeczy.
Nie wiem jaką wersję fusion posiadasz bo drugi raz nie wchodzę a nie było szans zobaczyć bo mało , że pobierał non stop to blokował przyciski.
Może znajdziesz ryzykanta jedynie z systemu unix lub linux by to zdiagnozować ja nie mam na to czasu.
Możesz sam spróbować używając np płyty liveCD knopix ubuntu itp.

vespa
28-09-2007, 23:05
Witajcie!
Od dłuższego już czasu mam portal hostowany przez ovh.pl
Ostatnio pojawiły się jednak błędy. Zacznę od początku.

W PHP Fusion zrobiłem portal internetowy ale wbudowane w niego forum zastąpiłem forum punbb, na którego nigdy wcześniej nie narzekałem.

Pojawił się jednak problem. Po kilku miesiącach użytkowania, ni z gruszki, ni z pietruszki pojawił się błąd w trakcie logowania się na forum.

Kod:
Parse error: syntax error, unexpected '<' in /home/a/e/n/aenhanse/www/index.php on line 211
Próbowałem to naprawić samemu i jedyne na co wpadłem to usunięcie poniższego skryptu, który we wspomnianej linii się znajdował.

Kod:
""
Tak też zrobiłem. Forum zadziałało ale po wejściu nie było niczego. Straciliśmy wszystkie posty i topiki. Został tylko topik testowy. Zniknęli wszyscy userzy.

Co zrobić żeby to wszystko odzyskać? Dlaczego pojawił się wspomniany przeze mnie błąd? Nikt nic nie grzebał w plikach na serwerze... POMOCY!

Ale to jeszcze nie koniec... to co napiszę dalej na pewno ma związek z powyższym. Sformatowałem dysk na swoim komputerze, zaktualizowałem oprogramowanie antywirusowe i wszedłem na swoją stronkę. Patrzę na pasek stanu w IE a tu co chwila jakieś downloadery zjeżdżają, w katalogu z cookies zaroiło się od różnej maści counterów i innych robali.

Podaję adres mojej strony i jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą zapraszam: www.aenhanse.ovh.org

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKĄ POMOC!